BVD

חדשות העיצוב  //  שבוע העיצוב ההולנדי: המקומות שבטופ

שבוע העיצוב ההולנדי: המקומות שבטופ

שבוע העיצוב ההולנדי יתקיים בשבוע הבא באיינהובן ויחגג במגוון ארועים, מייצגים ותערוכות, בהם יציגו כ – 2600 מעצבים בלמעלה ממאה מתחמים ברחבי העיר. ארוע העיצוב הזה הוא הזדמנות נהדרת לבקר גם במקומות מעוצבים במיוחד באמסטרדם, יצאנו לשטח!

מאת: צילום:


נורית גפן, מעצבת פנים, משתפת בחוויוותיה מאירועי עיצוב בעולם בבלוג שלה  – "עיצוב עולמי".  לכבוד שבוע העיצוב ההולנדי המתקיים השבוע בעיר איינהובן, אנחנו מזמינים אותכם להצטרף לחווויה הולנדית מעוצבת במיוחד.

 

 

שבוע העיצוב ההולנדי יתקיים בשבוע הבא (בין התאריכים  20-28 באוקטובר) באיינהובן ויחגג במגוון ארועים, מייצגים ותערוכות, בהם יציגו כ – 2600 מעצבים בלמעלה ממאה מתחמים ברחבי העיר. ארוע העיצוב הזה הוא הזדמנות נהדרת לבקר גם במקומות מעוצבים במיוחד באמסטרדם, הנמצאת מרחק של כשעה נסיעה מאיינהבן.

 

תערוכת הבוגרים של האקדמיה לעיצוב באיינהובן 

אחד מהמוקדים המרכזיים בשבוע העיצוב ההולנדי. האקדמיה לעיצוב היא אחד מבתי הספר לעיצוב המובילים והמפורסמים בעולם, ויחודו בין היתר בתפיסה מולטי דיסציפלינרית שונה מהחלוקה למחלקות עיצוב כנהוג ביתר בתי הספר לעיצוב בעולם. התערוכה מעמידה במרכז את מלאכות הקראפט, עוסקות בסוגיות חברתיות ויחודה כמו גם יחודו של שבוע העיצוב ההולנדי בכלל, הוא בהתמקדות בעתיד, פיתוחים חדשניים וגלוי מעצבים צעירים. 

 

פרוק לגורמים של תרבות האופניים בהולנד – ממוצגי תערוכת בוגרי האקדמיה לעיצוב.

 

מומלץ במיוחד לבקר במתחם שהיה בעבר מפעל של ענקית האלטקרוניקה פיליפס בו שוכן מזה חמש שנים, הסטודיו ובית המלאכה של האמן ההולנדי Piet Hien Eek. הרהיטים של האומן, משלבים עיצוב חדשני ביצור מסורתי וחומרים לא שגרתיים. 

 

 

שיתוף הפעולה בין האמן ההולנדי הנודע Piet Hien Eek לבין איקאה עורר סקרנות רבה, בנוסף לתצוגה מתאפשרת הצצה לתהליכי היצור בבית המלאכה במקום. אומנים ומעצבים נוספים חוברים למתחם לחגיגת עיצוב מקסימה. מסעדה נהדרת, חנות בה מוצגים חלק מפריטי התצוגות משלימים את הביקור במתחם לביקור מהנה במיוחד.

 


שיתוף פעולה בין אומנים במתחם העיצוב ששימש בעבר מפעל של חברת האלקטרוניקה פיליפס.

 

שימוש בטכניקות קראפט בשלוב מחזור חומרים-אחד מהנושאים הבולטים בשבוע העיצוב ההולנדי

 


פרשנות קצת שונה לתעשיית הפרחים בהולנד

 

אנחנו שילבנו את ביקורינו בשבוע העיצוב באינהובן בביקור באמסטרדם הסמוכה. בעיר מגוון עצום של חנויות עיצוב, גלריות מקומות בלוי השווים ביקור בכל ימות השנה, ומשלימים את הביקור באיינהובן לחווית עיצוב נהדרת.

אמסטרדם הופכת בשנים האחרונות למרכז בינלאומי (ומיעדת עצמה להחליף את לונדון עם יציאת הבריטים מהשוק המשותף). בעיר מגוון בתי מלון, רבים הנסמכים על שימור העבר ומביאים איתם ספור וחווית עיצוב.

לפני שנה הצטרפתי לקבוצת אדריכלים ומעצבים אותה בהדרכתו היחודית של גיל רויטר. סיוריו של גיל צבעוניים מלאי תוכן וענין משולבים בין היתר בביקורים בבתי מלון להם ספור אדרכלי מיוחד. במלונות אליהם הגענו עם גיל, התקבלנו על ידי אנשי המקום, שהציגו את היחוד שבמקום, ואיפשרו לנו הצצה לסוויטות המיוחדות בעיר.

בין בתי המלון הבולטים בעיר,  מלון W, בו צורף בנין מרכזיית הטלפונים לבנין סניף בנק אייקוני ששכן מעבר לרחוב, ויחדיו הפכו למלון יוקרה במרכז בעיר. במלון גם חנות הקונספט X BANK למותגי אופנה עיצוב ואומנות, בעיצוב אומנים הולנדיים בלבד.

 


בריכת מלון W על גג המלון, צופה לנופה המרהיב של אמסטרדם

 


בר המלון בקומה הגג של אחד משני הבנינים בהם שוכן מלון W

 

מסעדת הדוכסית THE DECHESS, במלון W במקום בו שכן האולם המרכזי של סניף בנק KAS ההיסטורי

 

רצפת השיש ותקרת הזכוכית שומרו בקפדנות ומספקים את הנופך האלגנטי למסעדה המפוארת (על התפריט חיים כהן, תכנון- האדרכלים הישראלים אלון ברנוביץ ואירנה קרוננברג ).

 

המרהיב לטעמי מכולם הוא מלון הפוליצר, שצירף 25 בתי תעלה, כולם מבנים לשימור, ויצר חווית ארוח ועיצוב בחדריו השונים זה מזה. המבנים נרכשו ב – 1960 ושיפוצם הושלם ב – 2016, לכלל עירוב של מסורת הולנדית רבת שנים ומודרניות אורבנית.

 


חדר דו קומתי צופה לנוף התעלה במלון פוליצר

 

סיור ברחבי המלון הוא כמו מסע בזמן, בין הבנינים השונים ואוספי האומנות המקורית שפזורים בו. אחד המקומות ששומרו במלון הוא בית המרקחת הראשון באמסטרדם מהמאה ה – 17.

מרסל וונדרס, המעצב ההולנדי הידוע בעיצוביו למותג MOOOI, עיצב את בית המלון  Andaz. במקום 15 סוגי חדרים, כולם מעוצבים במוטיבים הולנדים אופיניים.

טביעת ידו של וונדרס מורגשת בכל פרט ואזור במלון, שבמרכזו הציב מעלית שקופה הצופה על כל היופי שיצר.

 


מלון ANDAZ בעיצובו של מרסל וונדרס,  נותן מקום מרכזי למוטיבים הולנדיים 

 


חדר במלון ANDAZ. דמות הדג ועולם הים כחלק מהתרבות ההולנדית

 


כל פינה בחדר במלון ANDAZ, ובמיוחד חדר השירותים עוצבו במאפיינים הולנדים, חרסינת הדלפט המצוייירת ומוטיביים מעולם הים

 

מלון ה –  DE HALEN,  נמצא בצד מתחם הבלוי הנושא שם זה, שהוקם על שרידי מחסני הרכבת בפאתי העיר. המלון מיציג עיצוב מאופק ומעורר מחשבה בחלליו הציבוריים. המתחם כולו מחייב ביקור, בעיקר בשוק האוכל המקורה ובו עשרות דוכני מזון מכל קצוות הקשת, לצד חנויות מעצבים, אופנה וספריה ציבורית.

מלון הקונסרבטריום, מספר את סיפורו של בית הספר למוזיקה ששכן במבנה ששומר, ושמר על קו עיצובי ברוח כלי הנגינה והמוסיקה. הבנין המקורי בצורת האות ח הוכר כמבנה מורשת על ידי אונסקו. תוספת הבניה החדשה היא מבנה מרהיב עשוי זכוכית היוצר מפגשים מרהיבים בין חומרים, אדריכלות ועולמות הישן והחדש. 

 


מוטיבים מעולם המוזיקה וכלי הנגינה בכניסה ללובי מלון הקונסרבטוריון

 

את הרשימה סוגר מלון הבוטיק בו התארחתי, MGallery Ink Hotel, שנבנה בבנין ששימש כבית דפוס, ועושה שימוש באלמנטים מהתחום. מכונות כתיבה ומוטיב גלופות ואותיות חוזר בעצוב המלון המקסים הזה.

 


בית הקפה בשרות עצמי ב –  MGallery Ink Hotel

 

יופייה של אמסטרדם בשלוב חדש וישן. בתי התעלה הכפופים לחוקי שימור קפדניים למול בתי הספינות החדשניים, העוגנים בתעלות העיר. אוכלוסיית העיר ההולנדית הותיקה למול שטף מהגרים שמצאו בעיר את עתידם. עיצוב האופנה ועיצוב הפנים נותנים מקום של כבוד לוינטג', למול חנויות המציגות את מיטב העיצוב המודרני.

 


בתי הספינות החדשניים ובתי התעלות ההיסטורים עליהם חלים כללי שימור מחמירים

 

>> עוד על חנויות עיצוב קסומות, מתחמי קונספט מיוחדים, גלריות ואומנות בעיר המלהיבה הזאת בבלוג שלי, עיצוב עולמי, מקומות מעוצבים במיוחד-אמסטרדם www.nuritgeffen.com/מקומות-מעוצבים-במיוחד-אמסטרדם/

עוד בנושא

חדשות העיצוב

עוצמה, נשיות ועיצוב


ההתרגשות מהוצאתו לאור של הספר "הכוח הנשי" הגיעה לשיאה בערב ההשקה הנפלא. עד שתדפדפו את הספר בעצמכם, אתם מוזמנים להתרשם מהתפעלותם של חלוצי הקוראים

חדשות העיצוב

בלי צל של ספק : המגמות החדשות בעולם הווילונות


ענק הוילונות מבית אורגון מספקת את פתרונות ההצללה האיכותיים, המעוצבים והחדשניים ביותר – וזה בדיוק מה שהחלון שלכם צריך

חדשות העיצוב

לובשת לבן: תל אביב חוגגת 100 שנות באוהאוס


לקראת אירוע הפתיחה של בית ליבלינג בתל אביב – קצת על העיר הלבנה, והרבה על מה שמצפה לכם בסוף השבוע המרגש וגדוש הפעילויות

חדשות העיצוב

חדשות העיצוב: מהדורת הקיץ


חודשי הקיץ מביאים איתם, פרט לחום ולחות גם אירועי עיצוב רבים בארץ ובכל רחבי העולם. אנשים טסים, מטיילים ומחפשים עיצוב חדשני ומרגש שייתבל להם את החופשה ולכן במקומות רבים מתקיימים בחודשים אלה שבועות העיצוב. בנוסף זו גם תקופת הגשות הגמר של בוגרי התארים לאדריכלות ועיצוב פנים ואין עיצוב חדשני יותר מעיצוב של סטודנט בפרויקט הסיום שלו

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *