בניין ודיור

חדשות העיצוב  //  שקוף שזה צבעוני: הזכוכית שמביאה את הבשורה

שקוף שזה צבעוני: הזכוכית שמביאה את הבשורה

השימוש בזכוכית בעיצובי בתים, משרדים ומקומות ציבוריים הולך ותופס תאוצה וחשוב להבין את החשיבות שבשימוש בסוג זכוכית איכותית ונכונה. חברת פניציה מציגה סדרת סוגי זכוכית חדשה: פניציה Colors,
פנציה Shades ו®True Color – סדרה פורצת דרך בתחום, אשר מביאה את הצבעים שבזכוכית קדימה.

מאת: תוכן שיווקי צילום:


חלפו הימים בהם זכוכית הייתה רק שקופה. כחלק מהקדמה, הטכנולוגיה ופיתוח מוצרים בתחום העיצוב, גם עולם הזכוכית צועד קדימה ומשנה את צביונו. עולם האדריכלות והעיצוב המודרני, פונה לשימוש בחומרים שונים וביניהם הזכוכית המגוונת (בעלת צבע) , אשר הולכת ותופסת מקום גבוה יותר ויותר בעיצוב חלקי הבית השונים ובמקומות ציבוריים. אם בעבר הזכוכית הייתה מוגבלת כשקופה בלבד, היום כמעט בכל שימוש בזכוכית, יש גם זכוכית מגוונת כלומר לא רק שקופה אלא בצבע, דבר אשר מוסיף אלגנטיות ומשרה אווירה נעימה בחלל המקום, הן מבחינה עיצובית והן מבחינה מעבר אור וחום דרך הזכוכית. חברת פניציה מציגה סדרה פורצת דרך בתחום הזכוכית, אשר משלבת 3 סוגי זכוכיות מהמתקדמות : פניציה Colors, פניציה Shades  ו ®True Color. 
  
מרפסות- Serge Brisson Photo by Terrasse des Grenadiers, Brussels Belgium. Vanceva. 
 
עבור אדריכל ומעצב, החומר הוא הכלי הבסיסי באמצעותו הוא נותן צורה פיזית לקונספט רעיוני ומופשט. כל חומר הוא בעל תכונות שונות, יוצר אסוציאציות שונות ומתפקד פיזית באופן שונה. הזכוכית משמשת אדריכלים בעיקר כדי לייצר שקיפות וקלילות במבנה, כדי ליצור קשר בין הפנים לחוץ וכדי להחדיר אור אל תוך המבנה גם כאשר הוא סגור. בעזרת זכוכית אפשר ליצור ערך מוסף. שילוב מיוחד וחדשני בין פונקציה לאסתטיקה. ישנם מבנים שמצליחים להשיג בדיוק את זה, ומשתמשים בזכוכית כחומר גלם חדש ומרתק.
 
 
האדריכל – גיא כצלנסון:
 
"נושא הצבע נמצא בפרויקטים רבים וניצול הזכוכית בבית להכנסת צבע וענין תופס תאוצה.  בחברת פיניציה מצאתי 2 פתרונות לנושא הצבעים שמאפשרים דרור עיצובי. דבר ראשון, גיליתי כי זכוכית של חברת פניציה בשם  ®True color, הינה זכוכית שקופה במיוחד וכאשר אני רוצה לצבוע או להדפיס על הזכוכית זה מבטיח לי מעבר של הצבעים ללא השפעה של גוון הזכוכית, הדבר מאפשר לי להיפתח למגוון רחב של עיצובים ותכנונים כאשר אני מתייחס לזכוכית כמשטח עיצובי לכל דבר ולא כגורם מפריע בחלל. דבר שני, היא היכולת להביע את עצמי ואת היצירתיות שבי דרך 17,000 שילובי צבעים וטווחי שקיפות של הזכוכית עצמה. עם זכוכית ®True color בצורה מדהימה. ישראל ידועה בעולם בזכות השמש הנצחית, אך בזמן תכנון אדריכלי אני מקפיד לשים לב לכיווני הפתחים ולהתאים את הצללה לפי זה, הפטנט החדש של חברת פניציה, פתר לי את הבעיה ומאפשר לי לעצב כראות עיני. השמש דינימית ובמהלך היום מאירה את המבנה בזויות שונות במהלך מסלולה, חובה לקחת את את אור השמש בתהליך אפיון הזכוכית, פנציה Shades היא זכוכית שכבות בגווני נוף טבעי, המאפשרת הפחתה של עוצמת אור השמש החודר לתוכה, ומאפשרת שליטה  מלאה על אחוזי האור המתכונן להיות בתוך המבנה. עם זכוכית פנציה Shades, אני יכול לעצב כל סגנון בלי לדאוג לתוספת לא רצויה של סוגי ההצללה למיניהם. ועכשיו אשמח לגעת בנושא עיצוב הפנים, גם כאן חברת פניציה פתחה בפניי מניפת אפשריות עיצוב, פניציה Colors  מאפשרת לי להשתמש ב17,000 צבעים שונים בכל מקום בו אני מעצב עם זכוכית, פותחת בפני עולם יצרתי אדיר. במקלחונים, במעקות הזכוכית, גם גיוון עדין של צבע כבר מכניס ענין נוסף לעיצוב ולהסתכלות הפנים עיצובית של הבית. גם במטבח ניתן לעצב את חיפוי הקיר בצבע. ועוד ועוד ".
 
מרכז קניות- Photo by Alan Lee/Uber Digital Emporia shopping center, Malmo Sweden. Vanceva.  
 
אין ספק ששימוש בכל אחד מסוגי הזכוכיות של חברת פניציה, יתרום לשפה חדשה בעיצוב הפנים והחוץ. הן מיוצרות על פי דרישות תקינה בינלאומית מחמירה כדוגמת תקן ISO (ארגון התקינה הבינלאומי), תקןEN  של האיחוד האירופאי ונבדק על פי שיטות הבדיקה שמוגדרות על ידי ארגון התקינה הבינלאומי ASTM, ועוד. 
 
פניציה Colors-
צבעים תורמים ליופי ואופי המקום והם כלי מרכזי בעיצוב. הם יתנו טון מרכזי, ידגישו או ירככו כל אמירה עיצובית בכל מקום. זכוכית זו נוצרה עבור פתרונות עיצוב ומציעה 17,000 שילובי צבעים וטווח שקיפות נרחב בזכוכית. את פניציה Colors ניתן לראות בשימוש רב בהוספת צבע לזכוכית במעקות, חלונות, דלתות ומרפסות, בלובי של בניינים ומלונות, בבתי מלון, חדרי ישיבות, בחיפויי מטבח ובקירות חדרי רחצה. 
 
 
פניציה Shades –
זכוכית בעלת שכבות בגווני נוף טבעי, אשר עשויה מחומרי הגלם הטובים בעולם, הדבר מעניק איכות לצבע אשר אינו מאבד מצבעו במהלך השנים. ניתן למצוא זכוכית זו  ב11 גוונים של אפור, כחול, ירוק, חום וברונזה המקבילים לגווני זכוכית אנטי-סאן הקיימים בשוק. הזכוכית מאפשרת שליטה מלאה על האור אשר יחדור פנימה וחוסמת קרינת UV  מזיקה. את השימוש בפניציה Shades  ניתן  למצוא ב: מעקות, חלונות ודלתות, מרפסות, חיפויים וקירות מסך, חדרי ישיבות, מחיצות וחלוקת חדרים.
 
 
זכוכית  ®True Color-
זכוכית אשר מעבירה את הצבעים האמיתיים ללא השפעה של הגוון הירוק אשר קיים בזכוכית רגילה. זכוכית זו שקופה ביותר והיא מיועדת כבסיס להדפסה או צביעה. ניתן לראות כיום את זכוכית ה ®True Color , מודפסת כחיפויי במקומות רבים כגון: כניסות לובי בבניינים, בתי מלון, מעליות ואולמות.
 
 
 
 
 
  

עוד בנושא

חדשות העיצוב

עוצמה, נשיות ועיצוב


ההתרגשות מהוצאתו לאור של הספר "הכוח הנשי" הגיעה לשיאה בערב ההשקה הנפלא. עד שתדפדפו את הספר בעצמכם, אתם מוזמנים להתרשם מהתפעלותם של חלוצי הקוראים

חדשות העיצוב

בלי צל של ספק : המגמות החדשות בעולם הווילונות


ענק הוילונות, המשווקת הגדולה בארץ של חברת אורגון, מספקת את פתרונות ההצללה האיכותיים, המעוצבים והחדשניים ביותר – וזה בדיוק מה שהחלון שלכם צריך

חדשות העיצוב

לובשת לבן: תל אביב חוגגת 100 שנות באוהאוס


לקראת אירוע הפתיחה של בית ליבלינג בתל אביב – קצת על העיר הלבנה, והרבה על מה שמצפה לכם בסוף השבוע המרגש וגדוש הפעילויות

חדשות העיצוב

חדשות העיצוב: מהדורת הקיץ


חודשי הקיץ מביאים איתם, פרט לחום ולחות גם אירועי עיצוב רבים בארץ ובכל רחבי העולם. אנשים טסים, מטיילים ומחפשים עיצוב חדשני ומרגש שייתבל להם את החופשה ולכן במקומות רבים מתקיימים בחודשים אלה שבועות העיצוב. בנוסף זו גם תקופת הגשות הגמר של בוגרי התארים לאדריכלות ועיצוב פנים ואין עיצוב חדשני יותר מעיצוב של סטודנט בפרויקט הסיום שלו

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *