בניין ודיור

חדשות העיצוב  //  תערוכות בוגרים 2012: התערוכות שאתם חייבים לבדוק

תערוכות בוגרים 2012: התערוכות שאתם חייבים לבדוק

עונת תערוכות בוגרי לימודי העיצוב יוצאת לדרך ואתם זוכים לסקירה קצרה של כמה מהאירועים שממש לא כדאי לכם לפספס. מורה נבוכים

מאת: דן זוהרי צילום: יח"צ


מדי שנה בקיץ קורה משהו משמח באמת בעולם העיצוב הישראלי כשבתי הספר הגבוהים לעיצוב ואמנות פותחים חללי תצוגה חגיגיים ובהם מוצבות עבודותיהם של הבוגרים הטריים. כל הצדדים מרוויחים; הבוגרים – שזוכים לחשיפה מול קהל רב, בתי הספר – שמדגימים את איכויות המקצועיות ואנחנו – אוהבי העיצוב שזוכים למנה מרוכזת של עיצובים מקוריים, חדשניים ובדרך כלל ישראליים מאוד. מי מחכה לנו השנה ואיפה? הנה סקירה קצרה של כמה מבתי הספר הבולטים:

 
 
שנקר: משפצים את באר שבע

בשנקר מתקיימות התערוכות בתאריכים 18-31/7 וכוללות את המחלקות לעיצוב אופנה, תקשורת חזותית, אמנות רב-תחומית, עיצוב פנים מבנה וסביבה, עיצוב תכשיטים ועיצוב תעשייתי. במחלקה לעיצוב פנים מבנה וסביבה נבחר השנה נושא החלל האורבני, והסטודנטים עסקו במקרה המבחן של העיר העתיקה של באר-שבע ובשאלה כיצד ניתן לבטל את הניתוק בין חלק זה של העיר למרקם העירוני הכולל.
 
אל תפספסו: את הפרוייקטים של הדר טל ואסתר בנימינוביץ', שעסקים בפתרונות אקלים שנועדו להחיות את מדרחוב קק"ל בעיר.
 
מתי: מה- 18 ועד ה- 31 ביולי 
איפה: ידע-עם 8, רמת-גן
 

הדר טל ואסתר בנימינוביץ', הדמיה 

סמינר הקיבוצים: בין עיצוב לחינוך

בתערוכת הבוגרים של החוג לעיצוב בסמינר הקיבוצים יציגו 38 בוגרים כשהמאפיין הבולט בתוכנית הלימודים של סמינר הקיבוצים הוא השילוב שבין עיצוב לחינוך, תוך שימת דגש רעיוני בעיצוב שלרוב מתבטא בנושאים חברתיים. פרוייקט הגמר שמציגים הבוגרים מאפשר להתחקות אחרי תהליך העבודה ומהווה למעשה סיכום של הידע אותו רכשו במהלך ארבע השנים האחרונות. 
 
אל תפספסו: את כסא הגלגלים שמטפס במדרגות, עבודתו של סרגיי מורוזוב, את תחנת האוטובוס של יוליה גורין, שהופכת לגן משחקים ועוד.
 
מתי: מה- 16 ועד ה- 26 ביולי
איפה: סמינר הקיבוצים, הקמפוס לאמנויות, רחוב שושנה פרסיץ 3, אזורי חן תל אביב.
 
 1to3, הדמיה לפרוייקט גמר של שני שרף
 
ויצ"ו חיפה: כל מה שבוער בישראל

בתערוכות של המרכז האקדמי ויצ"ו חיפה יציגו בוגרי המחלקות לצילום, תקשורת חזותית וארכיטקטורה. נושא פרוייקט הגמר במחלקה לארכיטקטורה הוא 'ארכיטקטורה מעורבת' ובמהלכו נדרשו הסטודנטים לאתר בעיות וסוגיות בוערות במרחב הישראלי ולנתח אותן לפני שנגשו לבחירת מיקום גיאוגרפי ספציפי ברקע המגמה הסביבתית, חברתית וכלכלית שמנחה את עולם האדריכלות. הפרוייקטים עוסקים בין השאר בנושאים חברתיים כמו טיפול באוכלוסיות שוליים – פליטים ומיעוטים, מגורים וקהילה, התחדשות עירונית בפריפריה וייחודה ביחס למרכז.
 
אל תפספסו: את העבודה של איתי בלינקוב, שהתמקדה באזור השוק בטבריה.
 
מתי: מה- 23 ביולי ועד ה- 4 באוגוסט
איפה: המרכז האקדמי ויצו חיפה, רח' הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה
 

רצועה מקומית, השוק הטברייני כמחולל זהות עירונית – פרוייקט של איתי בלינקוב
 
בצלאל: פתרונות אדריכליים עירוניים

בתערוכה של "בצלאל" יציגו בוגרי המחלקות לצילום, אמנות, צורפות ואפנה, עיצוב קרמי וזכוכית, ארכיטקטורה, עיצוב תעשייתי, אמנויות המסך ותקשורת חזותית. מאז שהוקם הפכו בית הספר ובוגריו לבולטים בעולם האמנות והעיצוב ולא פעם נמתחה ביקורת לגבי הפער שבין המותג ולבין האיכות, אלא שדווקא בשנים האחרונות מושם דגש רב בבצלאל על המודעות לסביבה המציאותית והפרקטיות של מוצרי העיצוב והדבר בולט גם בפרוייקטים של הבוגרים.
 
אל תפספסו: את הפרוייקט 'Legalizing the illegal' של ניר צרפתי שעוסק במצב השכונה פרדס דכה ביפו ומנסה למצוא פתרונות אדריכליים למען קהילת השכונה.
 
מתי: מה – 19 ביולי ועד ה- 3 באוגוסט
איפה: קמפוס בצלאל, הר הצופים, ירושלים
 

Legalizing the illegal, ניר צרפתי
 
המכון הטכנולוגי בחולון: טווח ריכוז קצר

המכון הטכנולוגי בחולון יציג את עבודות הבוגרים בשלוש המחלקות; עיצוב תעשייתי, עיצוב פנים ותקשורת חזותית תחת הכותרת "תערוכת בוגרים בעידן של עודף מידע וטווח ריכוז קצר". במהלך בניית התערוכה חיפשו הבוגרים פתרון עיצובי לדרך הצפייה המהירה והחולפת של המבקרים בין העבודות המוצגות וכך אפשר למצוא כאן השנה מוצרים כמו מדפסת קרמיקה ייחודית שמגדירה מחדש את מושג הקדרות המסורתי לצד פרוייקט שמציע מגורים בתוך קפסולות מתניידות. מעניין. 
 
אל תפספסו: מדפסת הקרמיקה של ערן גלאור.
 
מתי: בין ה- 12 ל- 27 ביולי
איפה: H.I.T מכון טכנולוגי חולון
 
סל אופן, עבודה של אודי רימון, המחלקה לעיצוב תעשייתי
 

המכללה למנהל: מה קורה עם הבית הישראלי?

החוג לעיצוב הפנים במכללה למנהל מציג תערוכה בשם "הבית שלי/שלנו/שלהם" והיבטים שונים של הבית הישראלי בהקשר אישי, עירוני וחברתי ובאופן בו הוא מגבש את תרבות עיצוב הפנים כאן אצלנו. הפרויקטים עוסקים בין היתר בדיור זמני, ביצירת מרחבים אישיים בתוך ציבוריים ומודלים של מרכזים מסחריים בשכונות חלשות.
 
אל תפספסו: את הפרויקט של מאיה קצב – Plug-in בשיכון, שעוסק ביצירה של מפגש בין אוכלוסיות באמצעות תוספות של מגורים ארעיים לבלוק המגורים הקיים. 
 
מתי: מה – 19 ביולי ועד ה- 28 ביולי
איפה: מרכז פעילה, רחוב עמיעד 12, שוק הפשפשים, יפו
 

עבודה של מאיה קצב (הדמיה: סטודיו יוסי פרידמן)

עוד בנושא

חדשות העיצוב

עוצמה, נשיות ועיצוב


ההתרגשות מהוצאתו לאור של הספר "הכוח הנשי" הגיעה לשיאה בערב ההשקה הנפלא. עד שתדפדפו את הספר בעצמכם, אתם מוזמנים להתרשם מהתפעלותם של חלוצי הקוראים

חדשות העיצוב

בלי צל של ספק : המגמות החדשות בעולם הווילונות


ענק הוילונות, המשווקת הגדולה בארץ של חברת אורגון, מספקת את פתרונות ההצללה האיכותיים, המעוצבים והחדשניים ביותר – וזה בדיוק מה שהחלון שלכם צריך

חדשות העיצוב

לובשת לבן: תל אביב חוגגת 100 שנות באוהאוס


לקראת אירוע הפתיחה של בית ליבלינג בתל אביב – קצת על העיר הלבנה, והרבה על מה שמצפה לכם בסוף השבוע המרגש וגדוש הפעילויות

חדשות העיצוב

חדשות העיצוב: מהדורת הקיץ


חודשי הקיץ מביאים איתם, פרט לחום ולחות גם אירועי עיצוב רבים בארץ ובכל רחבי העולם. אנשים טסים, מטיילים ומחפשים עיצוב חדשני ומרגש שייתבל להם את החופשה ולכן במקומות רבים מתקיימים בחודשים אלה שבועות העיצוב. בנוסף זו גם תקופת הגשות הגמר של בוגרי התארים לאדריכלות ועיצוב פנים ואין עיצוב חדשני יותר מעיצוב של סטודנט בפרויקט הסיום שלו

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *