BVD

חדשות העיצוב  //  תערוכות לסוף השבוע: מה קורה בפסטיבל האור בירושלים?

תערוכות לסוף השבוע: מה קורה בפסטיבל האור בירושלים?

מה מתוכנן בעולם העיצוב בסוף השבוע הקרוב ולאן כדאי ללכת? שאלה טובה: בניין ודיור עם כל ההמלצות לסופ"ש מעוצב במיוחד

מאת: נעם גלינקביץ צילום: יח"צ


השבוע כדאי לכם למהר ולהספיק לראות שתי תערוכות שנסגרות בקרוב: פסטיבל האור בעיר העתיקה בירושלים ותערוכה שעוסקת בקשר שבין צורפות לעיצוב. אנחנו ממליצים גם על תערוכה על צורפות אחרת ועל תערוכה של סטודנטים שנה ב' לצילום שצילמו בעקבות צלמים מפורסמים. בואו לסיבוב:

 

פסטיבל האור בירושלים

מתאים ל:  אנשים מוארים
מה בתכנית: פסטיבל האור הירושלמי מציע שיטוט בעיר העתיקה ומחזה של אלפי גופי ופסלי תאורה, מיצגי אור ומיצבים אמנותיים שפזורים בה. בין היתר תמצאו כאן  גם מיצגים מרשימים שנוצרו השנה כמו למשל הכיפה הרנסנסית והעצומה בשער יפו, סצנות על קרקס ברובע הנוצרי ווידאו ארט מגניב על פניה הרבות של ירושלים והירושלמים בכיכר צה"ל. שווה בדיקה! 
 
מתי: עד ה- 14 ביוני
כמה: הכניסה חופשית
איפה: נקודת התחלה- שער יפו, ירושלים
 

(צילום: Nikola Dicke) 
בעקבות צלם 2012

מתאים ל: מי שאוהב אמנות בהשראת אמנות אחרת
מה בתכנית: תלמידי שנה ב' במחלקה לצילום בויצ"ו חיפה מציגים תערוכה ייחודית, שהוצגה בשלושה סבבים, וזה האחרון שבהם. הסטודנטים התבקשו לבחור צלם, לחקור אודותיו ואז ליצור בהשראתו. כך לדוגמא: צליל אגמון צילמה בעקבות צלמת פינית צעירה שבמרכז עבודותיה היחסים שבין גוף האדם לסביבה, ומריה פורטנוי צילמה בעקבות ארתור טרס, צלם אמריקאי, ועסקה גם היא בפנטזיות ובמיניות.
 
מתי: עד ה- 28 ביוני
כמה: הכניסה חופשית
איפה: "הגלריה על שם מורל דרפלר", מרכז האקדמי ויצו חיפה, רחוב הגנים 21, חיפה
 
 
תיקון 240

מתאים ל: אנשים שאוהבים לשפץ ולשפר
מה בתכנית: האמנית דניה צ'למינסקי מציגה תערוכת יחיד בשם "תיקון 240" ומתעסקת בקשר שבין עיצוב לצורפות. היא יוצרת מיצב טבעות מעץ, אותן הכינה מעץ הפיקוס בחצר ביתה כשללא שום תכנון מוקדם או סקיצות חתכה והכינה את הטבעות, שלא נועדו לענידה כמובן. התוצאה מעניינת.
 
מתי: עד ה- 16 ביוני
כמה: הכניסה חופשית
איפה: גלריה "פריסקופ", רחוב בן יהודה 176, תל אביב
 
 
תכשיט ישראלי אחר

מתאים ל: מי שמחפש דברים אחרים
מה בתכנית: השנה מוקדשת תערוכת "תכשיט ישראלי" לעולם הצורפות הישראלי ומתמקדת ב"אני אחר", או במילים אחרים: "אלטר אגו". 35 יוצרים ישראליים מציגים את התכשיטים "שלהם האחרים". תוכלו למצוא שם למשל מדליונים הלניסטיים של ורד קמינסקי, דמויות עשויות מתכת עם חיבורים מסיליקון של גד צ'רני, ואת התותבים לאף של יעקב קאופמן. 
 
מתי: עד ה- 20 בנובמבר
כמה: 42 שקלים למבוגר, הנחות לסטודנטים ולתושבי תל אביב
איפה: מוזיאון "ארץ ישראל", רחוב חיים לבנון 2, תל אביב
 
 

עוד בנושא

חדשות העיצוב

עוצמה, נשיות ועיצוב


ההתרגשות מהוצאתו לאור של הספר "הכוח הנשי" הגיעה לשיאה בערב ההשקה הנפלא. עד שתדפדפו את הספר בעצמכם, אתם מוזמנים להתרשם מהתפעלותם של חלוצי הקוראים

חדשות העיצוב

בלי צל של ספק : המגמות החדשות בעולם הווילונות


ענק הוילונות, המשווקת הגדולה בארץ של חברת אורגון, מספקת את פתרונות ההצללה האיכותיים, המעוצבים והחדשניים ביותר – וזה בדיוק מה שהחלון שלכם צריך

חדשות העיצוב

לובשת לבן: תל אביב חוגגת 100 שנות באוהאוס


לקראת אירוע הפתיחה של בית ליבלינג בתל אביב – קצת על העיר הלבנה, והרבה על מה שמצפה לכם בסוף השבוע המרגש וגדוש הפעילויות

חדשות העיצוב

חדשות העיצוב: מהדורת הקיץ


חודשי הקיץ מביאים איתם, פרט לחום ולחות גם אירועי עיצוב רבים בארץ ובכל רחבי העולם. אנשים טסים, מטיילים ומחפשים עיצוב חדשני ומרגש שייתבל להם את החופשה ולכן במקומות רבים מתקיימים בחודשים אלה שבועות העיצוב. בנוסף זו גם תקופת הגשות הגמר של בוגרי התארים לאדריכלות ועיצוב פנים ואין עיצוב חדשני יותר מעיצוב של סטודנט בפרויקט הסיום שלו

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *