BVD

חדשות העיצוב  //  תערוכות לסוף השבוע: על נשים, רומנים ואקולוגיה

תערוכות לסוף השבוע: על נשים, רומנים ואקולוגיה

מה קורה בעולם העיצוב בסוף השבוע הקרוב? חוויה חושית אחת, תערוכה נשית, קצת על רומניה וקצת אקולוגיה

מאת: חן לב ארי צילום:


השבוע אנחנו צוללים עמוק אל תוך מהות החומר,  החל ממסע חושי של תנועה ואור במחשכים דרך נשיות ואקולוגיה ועד לאומנות אוונגרד מארץ רחוקה. כל האירועים שמתרחשים בשבוע הקרוב עושים את השימוש הראוי והחשוב באמנות, ומציעים לנו בעיקר לפתוח את הראש, אנחנו שם. אתם באים? 

 
חוויה חושית בגלריה הקיבוץ:

מתאים אם אתם: מחפשים חוויה חושית מעמיקה.
מה בתוכנית: אנדריאה מוריין, אמנית רב תחומית שהגיעה לכאן היישר מגרמניה, מציגה את מכלול עבודותיה האחרונות תחת השם  light my night"". מוריין מזמינה את המתבוננים אל חקר חושי שמתרחש בתוך חלל מוחשך שמציג מיזוג בין חומרים שונים ובעצם מביא את המתבונן למצב תודעתי של התבוננות פנימה. עבודותיה חולשות על טכניקות רבות וביניהן: צילום, מיצב, וידאו ומדיה דיגיטלית ובוחנות מחדש את הקשר והגבול בין החומר לרוח ובין הרציונאל  לרגש.  
 
כמה: הכניסה חופשית.
מתי: הפתיחה תעירך ביום חמישי ה- 23 בפברואר
איפה: גלריה הקיבוץ, דב הוז 25, תל אביב
 
עיצוב נשי בין ישראל למילאנו בחולון:

מתאים אם אתם: אוהבי קווי המתאר הנשיים. או נשים.
מה בתוכנית: במסגרת פסטיבל אישה 2012 המתקיים בחולון תפתח תערוכה מעניינת העונה לשם "סערה של רגשות". התערוכה, שהיא בעצם פרויקט משותף של צלם האופנה רוי שוויגר והמעצב חגיי שוודרון, עוסקת בבחינת הנשיות מנקודת המבט של צלם האופנה ומקבלת עומק ופרשנות על ידי רישומי אור שהופכים את הדמות הנשית המצולמת לדמות מצוירת שחוצה את קווי המציאות. 
 
כמה: הכניסה חופשית. 
מתי: יום חמישי ה- 23 בפברואר בשעה: 20:00
איפה: גלריית התיאטרון, שדרות קוגל 11, חולון. 
 

(צילום: יח"צ)

בין אקולוגיה לגעגוע במכון הטכנולוגי חולון:

מתאים אם אתם: אוהבי הסביבה ושומרי כדור הארץ ולכל מי שרוצה לדעת יותר בנושא .
מה בתוכנית: האמנית האקולוגית שי זכאי רוצה שתפתחו את הראש בכל הקשור למדיניות מקבלי ההחלטות בארצנו והיא עושה זאת בתערוכת רב תחומית העונה לשם " פרידה משלמת הבטון". זכאי בוחנת בן היתר את השינוי הכללי בנוף הישראלי הבנוי ולוקחת את ההשראה לכך משירו של נתן אלתרמן "שיר הבקר" בו הוא כותב "נלבישך שלמת בטון ומלט" ובעצם כך מתייחסת לשנוי המאסיבי והמקולקל שנעשה בנוף הישראלי, זכאי מדברת על הגעגוע לנוף המקומי הטבעי ומנסה להרחיב את המושג פיתוח ולמעשה להפרידו מן המושג קידמה. בין העבודות המוצגות בנושא ניתן למצוא "ספריית עלים" המרכזת אוסף פרטי של עלים וזרעים מ- 19 מדינות בהם ביקרה במהלך חייה. 
 
כמה: הכניסה חופשית.
מתי: החל מה- 25 בפברואר ועד ל- 21 במרץ.
איפה: גלריית הוויטרינה של המכון הטכנולוגי, רחוב גולומב 52, חולון.
 

(צילום: שי זכאי)
 
אוונגרד רומני במוזיאון ישראל ירושלים:

מתאים אם אתם: חובבי אומנות האוונגרד באשר הם.
 מה בתוכנית: מוזיאון ישראל מציג את עבודותיהם של שבעה אמני אוונגרד יהודים שנוצרו אי שם ברומניה מוכת המלחמה בין השנים 1938-1910, אז היוו האומנים הנועזים כגורמים בעל השפעה היסטורי ושימשו כמובילים בתפקידי מפתח שונים בתחום ובין היתר תרמו להתפתחות התנועה הסוריאליסטית בציריך ולזרם התרבותי הידוע "דאדא". העבודות יוצגו לראשונה בישראל  אחרי מסע ארוך שעברו  מרומניה דרך המוזיאון  לתולדות היהודים באמסטרדם. בתערוכה יוצגו- כ 90 עבודות, כולם פרי עבודתם של האמנים.  
 
כמה: הכניסה בתשלום.
מתי: התערוכה תוצג עד ה-  14 באפריל.
איפה: מוזיאון ישראל, ירושלים.
 
 
(צילום: יח"צ)

עוד בנושא

חדשות העיצוב

עוצמה, נשיות ועיצוב


ההתרגשות מהוצאתו לאור של הספר "הכוח הנשי" הגיעה לשיאה בערב ההשקה הנפלא. עד שתדפדפו את הספר בעצמכם, אתם מוזמנים להתרשם מהתפעלותם של חלוצי הקוראים

חדשות העיצוב

בלי צל של ספק : המגמות החדשות בעולם הווילונות


ענק הוילונות מבית אורגון מספקת את פתרונות ההצללה האיכותיים, המעוצבים והחדשניים ביותר – וזה בדיוק מה שהחלון שלכם צריך

חדשות העיצוב

לובשת לבן: תל אביב חוגגת 100 שנות באוהאוס


לקראת אירוע הפתיחה של בית ליבלינג בתל אביב – קצת על העיר הלבנה, והרבה על מה שמצפה לכם בסוף השבוע המרגש וגדוש הפעילויות

חדשות העיצוב

חדשות העיצוב: מהדורת הקיץ


חודשי הקיץ מביאים איתם, פרט לחום ולחות גם אירועי עיצוב רבים בארץ ובכל רחבי העולם. אנשים טסים, מטיילים ומחפשים עיצוב חדשני ומרגש שייתבל להם את החופשה ולכן במקומות רבים מתקיימים בחודשים אלה שבועות העיצוב. בנוסף זו גם תקופת הגשות הגמר של בוגרי התארים לאדריכלות ועיצוב פנים ואין עיצוב חדשני יותר מעיצוב של סטודנט בפרויקט הסיום שלו

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *