כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

מעצבים מעניינים  //  האנשים שמאחורי הקירות

האנשים שמאחורי הקירות

כבר במהלך הדוקטורט שלה בביולוגיה הבינה מעצבת הפנים מיכל גרינברג-פוקס שלא שם נמצא עתידה, ואכן לאחר השלמת הדוקטורט התחילה מיכל ללמוד עיצוב פנים. האנשים שמאחורי הקירות – מדור חדש

מאת: לימור טל צילום:


(בתמונה למעלה: חלל אירוח בעיצוב אביבי שעיצבה מיכל גרינברג-פוקס).

"בערך באמצע התואר השלישי הבנתי שהעתיד שלי לא נמצא בביולוגיה וידעתי שכשאני מסיימת את התואר אני הולכת ללמוד עיצוב פנים.. זה היה לי ברור, כמו שהיה לי ברור שאני חייבת להשלים את הדוקטורט כי אני בנאדם שמסיים את הדברים שהוא מתחיל. ההבנה הזאת התחדדה כשהלכתי לראיון העבודה הראשון והמראיין שאל אותי אם אני נהנית מהעבודה ועניתי לו שלא. מאז לא הלכתי יותר לראיונות עבודה בתחום".
הדוברת, מיכל גרינברג-פוקס (39), מעצבת פנים מנס ציונה שלפני  חמש שנים עזבה את המחקר האקדמי לטובת לימודי עיצוב פנים (אותם סיימה בהצטיינות יתירה) ומאז מדווחת שהיא מאושרת לעסוק בתחום שמשלב בין היכולות היצירתיות שלה לבין היכולות הטכניות שלה. אחרי הלימודים התחילה לאסוף לקוחות והיא מתמחה כיום באדריכלות ועיצוב פנים למגזר הפרטי.
 
מה הפרוייקט שאת עובדת עליו ברגעים אלה ממש?
"אני עובדת על כמה פרוייקטים במקביל: על שידרוג של דירה מקבלן בפתח תקווה בשטח של 120 מ"ר, שיפוץ דירה ברחובות, על וילה במושב נווה מבטח ובונה את הבית הפרטי שלי בנס ציונה".
 
למה את הכי מתחברת בפרוייקטים שלך?
"אני הכי אוהבת את שלבי התכנון הראשוניים. בשלב הזה צריכה להתבצע החשיבה המעמיקה ביותר ולהביא בחשבון את כל הנתונים שאספת על הבית – מי חי בבית, איזה אופי יש לו, מהו תוואי השטח ואיך עושים שהכל יעבוד נכון יחד אסתטית ופונקציונלית. זה שלב שהוא פשוט מרתק בעיניי. אני יושבת מול הדף ושוברת את הראש (ומה שלא נוצר מול הדף מושלם בחלומותיי בלילות…) עד שאני מגיעה לתוצאה שאני חושבת שהיא הטובה ביותר עבור הלקוח כשהמטרה שלי היא ליצור חללים שעובדים לאורך זמן ולא תלויים בטרנדים. כאלה שגם אם מחליפים בתוכם את הריהוט או את הצבעוניות עדיין מחזיקים את השינוי".
 
 מהו פרוייקט החלומות שלך?
"הייתי רוצה לבנות בית בסגנון יפני. מאז שהתחלתי להתעניין בעיצוב פנים אני שואבת השראה מהעיצוב היפני – משהו בפשטות שלו ובחיבור בין החומרים מרתק אותי והייתי רוצה לעצב בית משלי בסגנון הזה".
 
איפה תהיי מקצועית בעוד עשר שנים?
"אני מקווה שבעוד עשר שנים אני אהיה בין האדריכלים המוכרים בתחום האדריכלות הפרטית בארץ ושאפתח עוד יותר את השפה העיצובית שלי כדי ליצור בתים העמידים לאורך זמן ותואמים את החיים הדינמיים שלנו.
 
עם איזה אדריכל מפורסם היית רוצה לעבוד?
"פיצ'ו קדם". היות ואני מאוד מתחברת לאסתטיקה של הבתים שלו ומרתק אותי השימוש החדשני שלו בחומרים.
 
לסיום, יש לך המלצה על ספר מעניין בתחום?
" אני ממליצה על 'עשרים בתים' של אורלי רובינזון. זה ספר שמציג בתים שרובם מעוצבים בסגנון נקי וברמה גבוהה עם דגש על חומרים בסיסיים כמו בטון, אבן, מתכת ,עץ ושימושים מקוריים בחומרים אלו ,כמו כן ניתן למצוא בספר הרבה רעיונות תכנוניים מעניינים.
 

עוד בנושא

מעצבים מעניינים

המעצבת שהתחנכה בפריז – הכירו את גילה בל פרי


כבת לאבא קבלן, היה ברור לגילה בל פרי שהיא תעסוק גם כן בעולמות התכנון והעיצוב. כיום היא כל כך אוהבת את המקצוע שלה, עד שלעיתים היא שוכחת שמדובר בעבודה

מעצבים מעניינים

שבי מזרחי – המעצב שמקפיד על טאץ' אישי


עם עשרים שנות ניסיון בתחום, מעצב הפנים שבי מזרחי מצליח להעניק ללקוחותיו עיצוב מדויק שלוקח בחשבון את כל הפרטים הקטנים

מעצבים מעניינים

עופר בן אברהם - המעצב שלא מפחד להעז עם כל רעיון


מעצב הפנים עופר בן אברהם הוא מסוג המעצבים שרואים את החלל ומיד יודעים מה הוא צריך. כשניתן האות, מתחיל מסע ליצירת האמנות שלו

מעצבים מעניינים

עידוא כספי – המעצב שאוהב להתחבר לסביבה


הדבר הראשון שעידוא כספי עושה כשהוא מגיע לסטודיו הוא להסיט וילונות ולהכניס את הנוף. החיבור הזה בין החוץ לפנים, ניכר גם בעבודות שלו שמשלבות מרכיבים מעולם הקיימות

תגובות

כתיבת תגובה