כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

מעצבים מעניינים  //  זאהה חאדיד בסינסינטי

זאהה חאדיד בסינסינטי

האדריכלית זאהה חאדיד מציגה לראשונה תכנון למוזיאון, תוספת לגורד השחקים שתיכנן האדריכל פרנק לויד רייט

מאת: אורית קאופמן צילום:


זאהה חאדיד, האדריכלית ממוצא עירקי, היא דמות מפתח בתחום הנשלט רובו ככולו בידי גברים. עד לאחרונה התפרסמה בעיקר על סמך האיורים המרתקים שלה לפרויקטים דמיוניים ואף דבק בה הכינוי "מלכת הפרויקטים הלא-בנויים".

לאחרונה נפתחה בגלריה באזור הסוהו הניו יורקי תערוכה המציגה את הפרויקט הבנוי של חאדיד בארצות הברית, Center For Contemporary Art  The Rosenthal בסינסינטי.
המבנה ממוקם במעין מפגש רחובות באזור הדאון טאון הסואן של סינסינטי. יש לו שתי חזיתות מעניינות המדגישות את מיקומו. החזית המערבית מדגישה את התוכנית הבסיסית של המבנה על ידי שימוש בקווים מאורכים בעלי נפח. החזית המזרחית נראית ככמה יחידות מפוסלות בעלות נפחים שונים המדגישים את הקווים האחידים והמאורכים של החזית הסמוכה לה. הפרויקט הזה נחשב בעולם האדריכלות לאחד המבנים החשובים שנבנו במאה האחרונה בארצות הברית.

בתערוכה מוצגים פרויקטים נוספים בתהליכי בנייה, בשלבי תכנון ובנויים, המוצגים בעזרת כמה מודלים ושרטוטים יוצאי דופן הנראים כיצירת אמנות לשמה. בין הפרויקטים: מוזיאון לאמנות מודרנית ברומא ותחנת רכבת בשטרסבורג, גרמניה.

לראשונה מוצגת הצעתה של חאדיד למוזיאון לאמנות אדריכלות ועיצוב סמוך ל-Tower Arts Center Price, גורד השחקים משנת 1956 שתיכנן האדריכל פרנק לויד רייט. בזכות עיצובה של התערוכה, המבקרים חשים כמי שמתהלכים בתוך בנייניה של חאדיד. ההסברים לפרויקטים הודפסו על גבי הרצפה וכך נאלצים המבקרים לחוש את הסביבה האנכית. המסקנה היא שלדידה של חאדיד, מבנה החיים המודרניים הוא הבסיס לאדריכלות עכשווית בינלאומית.
 

התערוכה מתקיימת עד 26 ביולי, 2003, ב: Artists Space ב-38 Green St, N.Y.

 

 

עוד בנושא

מעצבים מעניינים

מעצבת השבוע: הכירו את נדין כהן


נדין כהן היא מאותן נשים אמיצות שבעיצומה של קריירה מצליחה החליטה לחשב מסלול מחדש ולהגשים חלום. מאז הפכה למעצבת פנים פעילה, היא יוצרת עבור הלקוחות סביבות מגורים נעימות, מוארות וצבעוניות. הצצה לעולמה של מעצבת שמאמינה שמפתח להצלחת כל פרויקט טמון בתשומת הלב לצרכים, בהגינות, הכלה ופתיחות.

מעצבים מעניינים

כשתכננה את המטבח הבינה שכל הבית קטן עליה - הכירו את מעצבת הפנים אורטל סלאמה


מעצבת הפנים אורטל סלאמה לא באמת נחה, חלק מהרעיונות הכי טובים שלה מגיעים דווקא משעות השינה והמנוחה, היא פשוט קמה איתם בבוקר והופכת אותם למציאות.

מעצבים מעניינים

בחירת השף - המעצב גיא סירוטה


מעצב הפנים גיא סירוטה לא שוכח את ההנאה שהפיק מציור ופיסול בילדותו, כיום הוא בעליו של עסק עצמאי לאדריכלות ועיצוב אשר זכה בפרסי עיצוב בינלאומיים יוקרתיים.

מעצבים מעניינים

צריכים חוות דעת שנייה על תכנית הבינוי שלכם? הכירו את מיכל ברעם, יועצת מומחית בתחום


למה חשוב לקבל חוות דעת נוספת על תכנית אדריכלית קיימת? כל תכנית אדריכלית מעלה שאלות ותהיות, מיכל ברעם מאפשרת לכם לעבור את שלב ההתלבטות יד ביד עם אשת מקצוע שתדע לכוון לפתרונות מקצועיים וישימים כך שתחזרו אל האדריכל שלכם מגובשים והחלטיים

תגובות

כתיבת תגובה

בודק...