כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

מעצבים מעניינים  //  טובות השתיים: המעצבות גלית ודרורית

טובות השתיים: המעצבות גלית ודרורית

הכירו את גלית כץ ודרורית לבון - צמד מעצבות הפנים שלא ינוחו עד שלא יפיקו את המקסימום מכל פרויקט. "שיתוף הפעולה שלנו מוציא מכל אחת מאתנו את המיטב", הן אומרות

מאת: תוכן שיווקי צילום: חן ליאופולד


דירה חדשה בכפר יונה

גלית ודרורית הן מעצבות פנים שעוסקות בתכנון ועיצוב בתים, השבחת נכסים, קליניקות ומשרדים. "כאשר אנו מתחילות פרויקט, אנחנו יוצאות בעצם להרפתקה חדשה", מספרות השתיים. בכל פרויקט המעצבות מקשיבות לצרכים של הלקוחות, לומדות להכיר אותם ומתחברות אליהם. בעזרת ניסיון החיים, הידע וזווית הראיה האישית שלהן, השתיים יוצקות משמעות לחלל אותו הן מעצבות בהתאם לחלום של הלקוחות.

גלית מביאה איתה ניסיון רב שנים וידע נרחב בתחום התכנון, הפתרונות הקיימים בשוק, והכנת תכניות עבודה מדויקות.
דרורית מביאה ניסיון בניהול פרויקטים, בנייה ובקרה תקציבית, עבודה מול ספקים, וכן פדנטיות וירידה לפרטים.

דרורית (מימין) וגלית (משמאל) | צילום: ארי בלטינשטר

מהסינרגיה של גלית ודרורית נתרמים גם הלקוחות. "יחד אנו בונות תמונה מאורגנת וברורה ומנהלות את הפרויקט, כך שהלקוח נהנה מתהליך שקט", הן אומרות. "שיתוף הפעולה שלנו מוציא מכל אחת מאתנו את המיטב, ומאפשר לנו לספק פתרון כולל, מקצועי ואסתטי".

כמי שרגילות לעבוד ביחד, לשתיים כבר יש שיטת פעולה קבועה. "בתחילה כל אחת מאתנו חושבת בנפרד על הפרויקט, ואז אנחנו מגבשות ביחד את הפתרונות האולטימטיביים ללקוח", הן אומרות. "מלבד למידת הצרכים וההעדפות של הלקוחות, שלב התכנון הראשוני כולל בניית לוח השראה שממנו נגזרים הצבעים, החומרים והטקסטורות".

קוטג' לדוגמא בשרון

קוטג' לדוגמא בשרון

המעצבות לוקחות בחשבון גם את אופי הפרויקט כמובן. "כאשר מדובר במשרדים וקליניקות נתחשב בסוג הפעילות במקום, במבנה החברה ובהתנהלות הכללית של העובדים", הן מסבירות. "כאשר מדובר בבתים ודירות נתחשב בהרכב המשפחה, בהרגלים שלה ובסגנון החיים".

בתוך כל זה, שמות השתיים דגש על חוקי התכנון והבניה ועל הנדסת האנוש. "אנחנו מקפידות ליצור מעברים חופשיים ונוחים, להשתמש באור טבעי, לדאוג לפתרונות אחסון, ולהתייחס לחיבור לסביבה", מפרטות השתיים.

באחד הפרויקטים שהן עיצבו, הן התבקשו לעצב בית בכפר יונה שיכלול גם קליניקה, עבור אם המשפחה שעובדת כפסיכולוגית. "הזוג ביקש לעצב את הבית כולו, ולהתאים את הקליניקה לטיפול בילדים", הן מספרות. "לפעמים בדרך לבית החלומות, התוצאה יוצאת מעבר לכל דמיון". 

דירה חדשה בכפר יונה

עיצוב קליניקה לפסיכולוגית

כך למשל, באחד הפרויקטים שלהן, קיבלו גלית ודרורית בית סוכנות ישן בעמק חפר שאותו התבקשו להפוך לבית שראוי להשכרה. "הגדלנו את החלונות בבית וקיבלנו חדרים מוארים שמשקיפים לחצר הבית", הן מתארות. "הבית גם פונקציונאלי, ויש בו מעברים רחבים ודלתות גדולות".

לסרטון על הבית בעמק חפר:

בפרויקט אחר, גם כן בעמק חפר, הן ניצבו מול חדר הורים שאותו ביקשו הדיירים להפוך לסוויטה מפנקת. "במקור החלונות מוקמו באופן שהגביל את סידור החדר", הן מספרות. "דרך ביטול של אחד החלונות והסבה של חלון אחר לחלון-ספסל, הצלחנו להגדיל את החלל וליצור תחושה של חדר מרווח בהרבה".

שיפוץ סוויטת הורים בעמק חפר

החלון שהוסב לספסל ושינה את כל החדר

המעצבות מודות שחוויות החיים שהן מביאות איתן משפיעות על טעמן האישי, אך הן עדיין דואגות להישאר פתוחות למגוון רחב של סגנונות. "אני יכולה להעיד על עצמי כי אני שואבת השראה מכל מקום שאליו אני מגיעה, ולכן מצליחה לאהוב סגנונות ששונים זה מזה", משתפת גלית. דרורית גם כן לא נשארת מקובעת, ותמיד רואה לנגד עיניה את ההשלכות הרגשיות של העיצוב. "כשאני ניגשת לעצב בית למשל, אני חושבת על המשמעות של בית בשבילי", היא מספרת. "זה מניע אותי ליצור בית חם והרמוני, שיתאים לסגנון של יושביו, ויגרום להם לחוש ביטחון ושלווה".

בבית שעיצבו עבור משפחה בת חמש נפשות, הן דאגו לעצב להורים ולכל אחד מהילדים מרחב שיבטא את אופיים ואת התחביבים שלהם. כך קיבל הבן שאוהב ספורט מקום לתצוגת הגביעים שלו, והבת שאוהבת לרכוב על סוסים זכתה בקיר שעליו תמונות שלה מתחרויות רכיבה.

הבת קיבלה קיר עם תמונות רכיבה

לצד העיצוב, גלית ודרורית גם דואגות לחבר את הפרויקט למסגרת התקציב ולמגבלות כאלה ואחרת. "האמנות האמתית בעיצוב פנים היא היכולת לדייק ולשלב בהרמוניה בין רצון הלקוח וטעמו האישי, למצב הנכס ולנתונים הקיימים", הן טוענות. במהלך השיפוץ או הבנייה, המעצבות גם מקפידות לבקר בשטח ולפקח על הפרויקט "לא נחסוך בזמן ובמאמצים עד שנגיע לפתרון הטוב ביותר לכל אתגר או בעיה".

לאתר של גלית ודרורית >>

לדף הפייסבוק >>

גם למעצבת מגיע - הבית הפרטי של דרורית

הסלון בבית של דרורית

המטבח בבית של דרורית

עוד בנושא

מעצבים מעניינים

הכר את המעצב: דיוויד סקוט, האיש שמכניס טאץ' ניו יורקי לכל חלל


כבר מעל עשרים שנה פועל המעצב דיוויד סקוט מהתפוח הגדול, ויוצק בכל פרויקט את הטון הייחודי שלו - סטייל ששואב השראה מהעבר עם הנוחות והאסתטיקה של ימינו ובתוספת טאץ' ניו יורקי חדשני

מעצבים מעניינים

הכר את המעצב: ריאן קורבן מעצב העל הצעיר וחביב הסלבריטאים


הוא רק בשנות השלושים לחייו וכבר הספיק לבסס את מעמדו כאחד המעצבים החדשניים והמובילים בעולם, וגם כמעצב הבית של הסלבריטאים הגדולים. הכירו את ריאן קורבן – מעצב העל שמבקש להגדיר את היוקרה מחדש

מעצבים מעניינים

הכר את המעצבת: קלי וסטלר, מלכת החוף המערבי


אחרי שעיצבה שורה של מלונות, מסעדות וחנויות יוקרה, ואפילו את הבית של גוון סטפני – מעצבת הפנים קלי וסטלר ביססה את מקומה כאחת מהמעצבות המובילות בעולם. הקו המנחה שלה הוא תעוזה ועירוב נכון של מקורות השראה, סגנונות וחומרים

מעצבים מעניינים

טובות השתיים: המעצבות גלית ודרורית


הכירו את גלית כץ ודרורית לבון - צמד מעצבות הפנים שלא ינוחו עד שלא יפיקו את המקסימום מכל פרויקט. "שיתוף הפעולה שלנו מוציא מכל אחת מאתנו את המיטב", הן אומרות

תגובות

המון פוטנציאל מבוזבז

כתיבת תגובה