כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

מעצבים מעניינים  //  לופט ניו-יורקי במושב

לופט ניו-יורקי במושב

קחו מגרש מלבני בשטח של חצי דונם במושב בשרון, הוסיפו לו משפחה צעירה בת ארבע נפשות (ועוד אחת בדרך) ובעלת בית שהיא גם אדריכלית ותקבלו בית שמשלב אורבניות וטבע. שאלות ותשובות עם האדריכלית ומעצבת הפנים קרן אופנר

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום: יח"צ


 מי גר בבית?
הבית משמש את המשפחה שלי שהיא בת ארבע נפשות.הורים בני 35, שני בנים בני 5 ו-3 ומצפים לעוד ילדה.

מה שטח הבית?
שטח הבית הוא 240 מ"ר, הבית יושב על חצי דונם במושב משמרת והוא בן שלוש קומות.

מה ידעתם בוודאות שיהיה בבית?
ארבעה חדרי שינה, חדר כביסה, שירותי אורחים, מרתף, מטבח פתוח, פינת אוכל שתהיה חלק מחלל האירוח ויציאה אחורית לחצר.

מה הנחה אותך בשלב תכנון המבנה?
אחד האתגרים המקצועיים שעמדו בפני בבואי לתכנן את הבית היה קודם כל צורתו של המגרש שהיא מלבנית, בעיני זוהי צורה מעניינת ביותר.
רציתי ליצור בית שיראה ויתפקד כלופט, כמו הלופטים היפים של ניו-יורק שכל חלל בו הוא חלל בפני עצמו אך יש קשר בין כל החללים – חדרי הילדים ממוקמים מסביב למטבח שפונה אל הסלון, קומת הגלריה שבה ממוקמת סוויטת ההורים מסתכלת על חלל האירוח. חיבור החלל והפתחים הגדולים היה הקו המנחה שליווה אותי בכל הפרויקט והשפיע על בחירותי בלי לוותר על תחושת הביתיות והמשפחתיות. המטבח בעיני תמיד משמש כמרכז הבית ובמקרה של הבית שלי, לקחתי את המושג "המטבח כמרכז הבית" ופירשתי אותו בצורה אדריכלית.פיזית במרכז הבית.

מה הנחה אותך בשלב עיצוב הפנים?
הפריטים לבית נבחרו על פי טעמי האישי. הקו העיצובי הוא קו נקי. הצבע השולט הוא בעיקר לבן עם נגיעות צבע בבדים בגווני אפור ושחור. אני אוהבת לעצב גם את הריהוט והעיצוב שלי הוא טוטאלי. רהיטי המטבח הם עיצוב פרטי שלי, כולל המטבח, ונעשו על ידי נגר וכך גם הרהיטים בסלון. הבית עוד לא מרוהט סופית.

מה הרקע שלך בעיצוב?
למדתי עיצוב פנים באסכולה. בתום הלימודים עבדתי כשנה בבולטהאופ (מטבחים) לאחר מכן עבדתי תקופה של כשנתיים במשרד של האדריכל עודד לביא שם למדתי המון, גם עיצוב פנים אבל בעיקר אדריכלות. אחר כך עברתי למשרד של אירמה אורנשטיין שם עבדתי כשנה וחצי והבנתי בסופו של דבר שאני בשלה לצאת לעצמאות. אני עצמאית כשנה. הקמתי משרד, יש לי עובדת ופרויקטים גם בעיצוב פנים וגם באדריכלות. אני בעיקר אוהבת לשלב ביניהם.

עוד בנושא

מעצבים מעניינים

יעל שביט – המעצבת ששמה את השלמות במרכז


יעל שביט תמיד חלמה להתפרסם בזכות תחום העיסוק שלה – והיום היא באמת נחשבת לאחת ממעצבות הפנים המובילות והמוכרות בארץ

מעצבים מעניינים

יפעת אברמסון – המעצבת שחיה את החלום


מאז שהיא זוכרת את עצמה, יפעת אברמסון רצתה להיות מעצבת פנים. היום, אחרי שלמדה והתמחתה בתחום, היא מנהלת סטודיו בוטיק לעיצוב, ומגשימה חלומות גם עבור אנשים אחרים

מעצבים מעניינים

גלית בלוריאן – המעצבת שבאה להשאיר חותם


ברגע שבו גלית בלוריאן נחשפה לתחום האדריכלות, היא הבינה שזה מה שהיא רוצה לעשות. "החלום שלי הוא לעזור לאנשים להפוך ארבעה קירות לבית"

מעצבים מעניינים

בדרך שלה: המורשת של זאהה חדיד


חמש שנים עברו מאז פטירתה הפתאומית של זאהה חדיד, אבל הפרויקטים שהיא תכננה עוד ממשיכים להיבנות ולהפתיע את עולם האדריכלות

תגובות

כתיבת תגובה