כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

מעצבים מעניינים  //  שתיים הן כאחת

שתיים הן כאחת

בפגישה הראשונה עם השתיים היה ברור מי מבניהן זו האדריכלית ומי מהשתיים מעצבת הפנים, יחד הן נתנו לנו תשובה מלאה -יעל צינדר ומאירה מעייני

מאת: צילום:


ליעל צינדר ותק של 20 שנים באדריכלות, עד לפני כחמש שנים עבדה במשרדי אדריכלים שונים בהם תכננה וביצעה עשרות פרויקטים של משרדים ובתים פרטיים.

מאירה מעייני, רכשה את השכלתה בעיצוב אופנה, את הסבת המקצוע לעיצוב פנים עשתה לפני חמש שנים, עת פתחו השתיים משרד משותף לאדריכלות ועיצוב פנים. לכאורה, חלוקת התפקידים במשרד מובהקת, למעשה שתיהן יחד מבצעות את הפרויקטים משלב התכנון ועד הפרט האחרון בעיצוב הפנים, כולל, בחירת הרהיטים ואביזרים משלימים.

עם כל הרצינות הנדרשת בתכנון מגוון כל כך רחב של פרויקטים יש בעיצוב שלהן אלמנטים עדינים של הומור מאופק, התייחסותן לתכנון פנים המבנה נשענת גם על סביבתו

גישתן המשותפת של שתיים זו יצירת חללים שיענו על כל הפונקציות הנדרשות, ללא גינוני פאר מיותרים במבנה עצמו, בחירת הסגנון המועדף והשלמת מראה החללים  על ידי עיצוב הפנים הן מתכננות עוד בשלב הראשון, מעבר להבנת צרכיו הבסיסיים של הלקוח הן משתדלות להבין את אופיו, מנהגיו, וסגנון חייו. יכולתן להגמיש את עצמן לסגנונות שונים, מאפשר להן לבצע מגוון רחב של פרויקטים הכוללים, משרדי הייטק, מבנים ציבוריים, מרפאות, חדר כושר, מועדון צעירים סוכנות רכב וכמובן בתים פרטיים.

עם כל הרצינות הנדרשת בתכנון מגוון כל כך רחב של פרויקטים יש בעיצוב שלהן אלמנטים עדינים של הומור מאופק, התייחסותן לתכנון פנים המבנה נשענת גם על סביבתו, הן דואגות מראש להתאים את הפנים לחוץ וליצור דו שיח מניב בין השניים. גישתן לתכנון מלווה ברגש רב הבא לידי ביטוי בצבעוניות, שנובעת מ"ספור עלילה", אותו הן יוצרות לצורך חיבור בין הקווים האדריכלים המדויקים לאווירה הנדרשת שתושלם על ידי עיצוב הפנים והדקורציה.

התעסקות שתיהן בתחומי אמנות נוספים לעבודתן, מוסיפה להן מידה מסוימת של פרספקטיבה אומנותית, המאפשרת להן לראות את התמונה עוד לפני תחילת הביצוע

יעל ומאירה הדוגלות בעיצוב עכשווי המותאם לתקופתנו מרבות להשתמש בחומרים חדשים, ומעודכנות בכל חידושי הטכנולוגיה המתקדמת. חיפוש מתמיד של השתיים אחרי צורות, קצב וצבעוניות מביא אותן לידי חידוש בכל אחד מהפרויקטים שלהן, אין הן מחפשות להטביע את חותמן הקבוע על עבודותיהן, ההפך הוא הנכון, בכל פרויקט הן רואות התחלה חדשה המלווה בהתרגשות, הן מאמינות בנחיצות הפרטים הקטנים והמוקפדים, שלא ילכו לאיבוד בחלל, התעסקות שתיהן בתחומי אמנות נוספים לעבודתן, מוסיפה להן מידה מסוימת של פרספקטיבה אומנותית, המאפשרת להן לראות את התמונה עוד לפני תחילת הביצוע. הכרתן במקצועיות של עצמן אינה מפריעה להן להמשיך ולספוג ידע מבעלי המקצוע העובדים איתן. במהלך הקמת הפרויקטים הן שומרות על דיאלוג מתמיד עם בעלי המקצוע והלקוחות במקביל, גם אם הדבר גוזל מהן זמן יקר, בסופו של דבר זה משתלם לכולם.

יש בין השתיים הפריה הדדית  של דיוק מקצועי, רגישות, חוש אסתטי מפותח, חדוות חיים, שלווה והבנה עמוקה. לשאלה מה מכל התכונות האלה שייכים ליעל או למאירה? התשובה, אי אפשר לחלק, השנים בהן הן עובדות יחד בהרמוניה מלאה טשטשו את הגבולות בין השתיים ועבודתן נעשית כבמקשה אחת.    

טלפון – מאירה עייני – 052-3416726, יעל צינדר – 052-2656736
 

עוד בנושא

מעצבים מעניינים

יעל שביט – המעצבת ששמה את השלמות במרכז


יעל שביט תמיד חלמה להתפרסם בזכות תחום העיסוק שלה – והיום היא באמת נחשבת לאחת ממעצבות הפנים המובילות והמוכרות בארץ

מעצבים מעניינים

יפעת אברמסון – המעצבת שחיה את החלום


מאז שהיא זוכרת את עצמה, יפעת אברמסון רצתה להיות מעצבת פנים. היום, אחרי שלמדה והתמחתה בתחום, היא מנהלת סטודיו בוטיק לעיצוב, ומגשימה חלומות גם עבור אנשים אחרים

מעצבים מעניינים

גלית בלוריאן – המעצבת שבאה להשאיר חותם


ברגע שבו גלית בלוריאן נחשפה לתחום האדריכלות, היא הבינה שזה מה שהיא רוצה לעשות. "החלום שלי הוא לעזור לאנשים להפוך ארבעה קירות לבית"

מעצבים מעניינים

בדרך שלה: המורשת של זאהה חדיד


חמש שנים עברו מאז פטירתה הפתאומית של זאהה חדיד, אבל הפרויקטים שהיא תכננה עוד ממשיכים להיבנות ולהפתיע את עולם האדריכלות

תגובות

כתיבת תגובה