כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב מקומות בילוי ופנאי  //  אירועים בעיר

אירועים בעיר

משכנו החדש של פוד ארט, בעיצובם של תמר פלדמן ונתן פלדמן, מבקש לעורר תחושה ביתית

מאת: אפרת קיסוס צילום:


פינת ישיבה סלונית בצבעי אדום עז, המוקפת נישה מוארת שבה פסלים ממקומות שונים בעולם, מעוררת במבקרים הרגשה שהגיעו לסלון ביתי אפוף זיכרונות מסיורים משפחתיים בעולם. למעשה מדובר במשכנה החדש של חברת הקייטרינג פוד ארט. "מהרגע שהתחלנו לעבוד עם פוד ארט היה להם חלום: להקים מקום שהוא בית לאירוח. משמעות ה'בית' היא ליצור מקום בעל אווירה חמימה ונינוחה, מקום מארח ומזמין, גם אם מדובר במספר רב של אנשים", אומרת המעצבת תמר פלדמן.

"הקו המנחה היה ליצור אינטימיות מצד אחד ומרחב מצד שני. תחושה נוספת שרצינו להעביר היא הדינמיות שמשדרת החברה וכן הדרמטיות הטבועה בנו כמעצבים"

אולם האירועים החדש נפתח במרכז תל אביב, מול המשכן לאמנויות הבמה במרכז גולדה. עיצוב המקום, העשוי לארח עד מאתיים בני אדם, הופקד בידיהם של האחים תמר פלדמן ונתן פלדמן, הוא אדריכל והיא מעצבת פנים (שניהם בוגרי בתי ספר בניו יורק), העובדים עם פוד ארט זה חמש שנים. הלקוח הדגיש כי רצונו, מחד גיסא, בעיצוב חלל שיהיה בסיסי דיו שיוכל להמציא את עצמו מחדש בכל יום, אבל מאידך גיסא בעל אופי עיצובי עצמאי, כך שישדר ניקיון עיצובי ואיכות כבר במבט ראשון.

המקום מחולק רק ויזואלית לאזור קבלת פנים וריקודים עם בר ארוך ודומיננטי, אזור הסבה, שילוב של שולחנות אוכל למספר משתנה של סועדים ופינות ישיבה אינטימיות יותר. במטבח חריץ הצצה דו צדדי, מתוך כוונה לשמור על דינמיות האירוח וקשר עין מתמיד בין מארח לאורח.

התקרה הנמוכה מאוד יחסית למקום ציבורי הכתיבה פתרון יצירתי בדמוי סקיי-לייטס, שבהם הוטמעה מערכת תאורה חדשנית – שמשלבת לדים המאפשרים משחק של כ-106 מיליון גוונים – NES, הנשלטים על ידי תוכנת מחשב. התאורה הפנים תקרתית יוצרת אשליה של גובה, והתאורה השקועה גם ברצפה ומשתקפת בתקרה צובעת את החלל, משנה אותו ומקנה לו עומקים שונים בכל פעם.

הקשר לכיכר שבה שוכן האולם נעשה בעזרת מרפסות שקופות עם חלוקה אופקית. זו מאפשרת קשר עין בין חוץ לפנים ומעוררת סקרנות גם כשהווילונות מתוחים לגמרי

הרהיטים תוכננו במיוחד למקום – שולחנות אוכל מוונגה, עם חריץ מובנה ל"רנר" צבעוני, מזנונים המאפשרים בישול במקום, פינות הסבה אינטימיות, ספות קטיפה אדומות ושולחנות קפה. מעל הפינה תלויה מנורת פרספקס FONTANA ARTE, ועל הקיר האחורי – הדפס של יגאל תומרקין (באדיבות גלקונדה). קרירותו של הריצוף האפור, LIME GREY (יבואן: אלוני), נשברת בצבעוניות המאופקת של השטיחים הפרסיים (אלי ששון) הפזורים בחלל.

בכניסה ממוקם בר קפה, פורניר פוליסנדר מגוון בשילוב עם זכוכית חלבית ותאורה פנימית, עם משטח מואר גם הוא. בר המשקאות תוכנן אף הוא בדרמטיות עם חריץ אנכי מואר הנמשך לתוך קיר בנוי התלוי מהתקרה ומקנה אף הוא תחושת גובה.
שלל הסוגים והגדלים של החללים במקום מעורר במבקרים את התחושה שהם יכולים לבחור להם את החלל המתאים לפי מצב הרוח.

 

עוד בנושא

עיצוב מקומות בילוי ופנאי

כפר הנופש שהביא את מקסיקו לאילת


החופש הגדול שוב איתנו, וזה בדיוק הזמן לקבל הצצה לכפר הנופש החדש U SPLASH RESORT של פתאל, שמצליח להיות גם מלון, גם פארק מים, וגם נווה מדבר באווירה מקסיקנית

עיצוב מקומות בילוי ופנאי

מכוונים את הזרקור: היכרות עם המעצב גיא סירוטה


סביר להניח שכבר יצא לכם לאכול במסעדה שהוא עיצב או לקנות בחנות שהוא תכנן. עכשיו זה הזמן שתכירו את המעצב גיא סירוטה

עיצוב מקומות בילוי ופנאי

מלון Artist: השילוב המושלם בין נופש לאמנות ישראלית


מלון בוטיק חדש ומסקרן נפתח בעיר תל אביב, ומציע הצצה לסצנת האמנות בענפה בעיר. המלון מוקדש לאמנות ישראלית מקורית, ומשלב בעיצובו יצירות של מיטב האמנים המקומיים

עיצוב מקומות בילוי ופנאי

נאמן למקור: מלון הבוטיק בכר האוס נותן חווית אירוח תל אביבית שונה


עם מבנה היסטורי, מיקום מנצח, חדרים יוקרתיים, ועיצוב שמכבד את העבר – מלון הבוטיק בכר האוס מחזיר אותנו לתל אביב של שנות העשרים בדרך הכי עכשווית שיש

תגובות

כתיבת תגובה