כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב מקומות בילוי ופנאי  //  בדרכה של סבתא

בדרכה של סבתא

הני ועדי יעקובסון משלבות אופנה ואמנות בגלריה שלהן

מאת: צילום: יהונתן רשליין


סמוך לחנות הדגל ברחוב בן יהודה בתל אביב של שתי המעצבות המוכשרות, שהן גם אם ובתה, נפתחה חנות נוספת. "ההשראה לחנות היא בעיקר מהסיורים שלי בעולם", מספרת עדי.
במקורה היתה זו חנות לשטיחים פרסיים, עוד מוטיב שתרם לעיצוב הססגוני. החזית בעלת הקשתות המזרחיות מכניסה את הבאים אל תוך עולם קסום של תרבויות, צבעוניות, נוסטלגיה ואמנות. הקשתות נצבעו בטיח טבעי ללא פיגמנט המשווה להן מראה קר משהו.

הקרירות הזאת משתנה מיד עם הכניסה לחנות. שפע צבעים מעטרים את הקירות. על משטח דלפק המכירה הודבקו בדיחות בזוקה ולצד הקופה עומדת קערה עמוסה מסטיקים. "החשיבה היתה לא להתאים. אספתי רהיטים ממקומות שונים". דלפקי תצוגה עשויים שכבות שכבות של קרטונים, קירות מעוטרים דפי עיתון בריטי מתקופת מלחמת העולם השנייה שרכשה עדי בשוק פשפשים בלונדון – אלו כמה דוגמאות לאוסף המגוון של פרטי התצוגה.

"בעבורי אופנה זה אמנות, אמנות שימושית. ההתייחסות שלי לעיצוב המקום היא כאל מעין גלריה. כל פריט הוא אחד ויחיד"

בחנות פינות מעניינות ומפתיעות. שום פריט אינו מרמז על חנות בגדים טיפוסית. במרכז הוצב שולחן ועליו פריטים של מעצבים צעירים לצד ספרי אופנה ועיצוב. המבקר יכול לשבת בנוחות על ספסל צבעוני ליד השולחן.
תא ההלבשה הוא פינה נעימה התחומה פרגוד של קלפי ששימש בבחירות ועליו נקשרו שאריות בדים ססגוניות. הכל מעשה ידיה של עדי. "בעבורי אופנה זה אמנות, אמנות שימושית. ההתייחסות שלי לעיצוב המקום היא כאל מעין גלריה. כל פריט הוא אחד ויחיד", היא אומרת.

התאווה לעיצוב אופנה נמשכת כבר כמה דורות במשפחת יעקובסון. סבתה של עדי היתה מנהלת בית ספר תיכון לאופנה ברמת גן. "אני זוכרת את סבתא גוזרת בדים בלי לשרטט. היא היתה אמן בנפשה. אני תמיד חיקיתי אותה וכך גם אמא שלי. הסמלים השונים כדוגמת מגן דוד והארון העתיק העומד פתוח לתצוגה כשהוא מכוסה שושנים הם תרומתי להנצחת משפחתה של סבתי שנספתה בשואה".

בקומה השנייה נפתח חלון שאינו משמש לתצוגה. "הכל מרומז ולא ברור, כמו באמנות", מוסיפה עדי. כרגע מציגה החנות תערוכת אמונות טפלות. בנוסף לכך יצרו השתיים שיתוף פעולה עם בצלאל. "המטרה היא להציג בקומה השנייה עבודות של סטודנטים לעיצוב".

 

עוד בנושא

עיצוב מקומות בילוי ופנאי

תופסים שקט – ביקור במלון הבוטיק VILLA SPACE


מלון הבוטיק VILLA SPACE במושב אמונים מציע חוויית אירוח אחרת ומזמין את האורחים ליהנות מלינה מפנקת, אוכל איכותי וניתוק חיוני מלחצי היומיום

עיצוב מקומות בילוי ופנאי

בין המשקולות: חדר כושר באווירה אורבנית


עיצוב חדר כושר הוא אתגר לא פשוט, שמצריך חלוקת חלל מדויקת, עמידה בתקנים והרבה מחשבה על חוויות המשתמש. חדר הכושר הזה הצליח לעמוד בכל המשימות והוא אפילו עושה חשק להתאמן

עיצוב מקומות בילוי ופנאי

המלון שמפגיש בין עבר להווה


בתקופה העות'מנית המבנה הזה שימש כבית המכס. היום ניצב שם מלון סופיה, שמצליח לשלב בין יסודות עתיקים לקו עיצוב עכשווי

עיצוב מקומות בילוי ופנאי

כפר הנופש שהביא את מקסיקו לאילת


החופש הגדול שוב איתנו, וזה בדיוק הזמן לקבל הצצה לכפר הנופש החדש U SPLASH RESORT של פתאל, שמצליח להיות גם מלון, גם פארק מים, וגם נווה מדבר באווירה מקסיקנית

תגובות

כתיבת תגובה