כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב מקומות בילוי ופנאי  //  בייבי קפה אקסקלוסיב

בייבי קפה אקסקלוסיב

בסוף מסע קניות בתי האופנה היוקרתיים בטוקיו מפצים ההורים את הילדים בביקור בבית קפה מיועד להם ולכל המשפחה

מאת: אפרת בראשי, מגזין בניין ודיור צילום: Jimmy Cohrssen


טוקיו בייבי קפה, בתכנונו של משרד העיצוב ננדו, הוא מקום בילוי למבוגרים וחלל שעשועים לילדים. הקפה ממוקם ברחוב אומוטסנדו, שנחשב לרחוב היוקרתי ביותר בטוקיו ויש אפילו המכנים אותו השאנז אליזה של יפן. פנדי, לואי ויטון, פראדה וכריסטיאן דיור הם רק חלק מהשמות הגדולים ששוכנים במבנים אדריכליים יוצאי דופן ברחוב המפורסם, ומכאן ניתן להבין מיהו קהל היעד של בייבי קפה.

 מטרתו העיקרית של עיצוב המקום הוא שילוב הצרכים של ההורים ושל הילדים. בית הקפה ממוקם בקומת מרתף ומחולק לשבעה אזורים מוגדרים: חדר פרטי שבו אפשר לשבת עם המשפחה המורחבת בנפרד משאר המבלים בקפה.

הספה הענקית בכניסה לבית הקפה איננה גימיק עיצובי, אלא אזור משחקים, המרכז בתוכו את הצעצועים, הבובות וספרים הילדים

אזור ישיבה מרכזי בצורת האות ,L שבו יושבים כולם ביחד; משחקייה; חדר החתלה וחדר הנקה המעניקים את הפרטיות המתבקשת; מטבח; ומשרד. החללים המרווחים והמעברים הרחבים בין האזורים תוכננו כך שיהיה אפשר לנוע בחופשיות עם עגלות הילדים.

בית הקפה גם מציע לילדים מכוניות משחק קטנטנות שעשויות מעץ, המיועדות לתנועה בתוך המקום. משחק מעניין ומפתיע מתקיים בהתייחסות לגודלם של פריטים שונים, שפעם הם גדולים במיוחד ופעם קטנטנים.

בחלל המרכזי מסודרים בצורה מופתית שולחנות וכיסאות. להורים רהיטים גדולים ולילדים רהיטים קטנים. "הילדים רואים את העולם בממדים שונים לחלוטין מכפי שהוריהם רואים אותו. השולחן הרגיל עשוי להיראות להם כמו מבנה עם עמודים, ומיותר לציין שהכיסאות הרגילים אינם נוחים עבורם", מציינים מעצבי ננדו. "לכן החלטנו לעצב רהיטים המיועדים למבוגרים וכאלה שמותאמים לממדים של ילדים".

התייחסות נוספת לממדיהם של הילדים באה לידי ביטוי במתגי האורות וידיות הדלתות, הממוקמים גבוה כדי למנוע מהקטנטנים את השימוש בהם. ספת קפיטונז' גדולת ממדים 3×6( מטרים) שממוקמת בחלל המרכזי היא הפריט הדומיננטי והאטרקטיבי ביותר בבית הקפה.

המקום אמנם משמש כמקום בילוי לילדים, אך לא מעט מבוגרים מחתך סוציו-אקונומי גבוה בוחרים לשבת בבית הקפה הייחודי, הממוקם ברחוב המפורסם בטוקיו

היא מעוצבת כמו ספת הנקה ודומה בצורתה הכללית לספות בחדר ההנקה, אלא שהיא עצומה בגודלה. רק כשמתקרבים אליה מגלים שלא מדובר בספה המיודעת לענקים של גוליבר, אלא במסגרת שבתוכה שטח המוגדר כאזור משחקים לילדים. מעבר לגימיק העיצובי יוצא הדופן, הספה שומרת על הסדר במקום. בתוכה ניתן לפזר את הצעצועים והודות לה שאר החללים בקפה נותרים מסודרים ומתאימים כמקום בילוי למבוגרים.

אף שבית הקפה ממוקם במרתף, שאינו נהנה מאור טבעי, המעצבים יצרו אשליה של חלונות מוארים בתאורה רכה ונעימה. הגומחות דמויות החלונות ממוסגרות בפרופילים שונים, שנראים כמו חלונות אמיתיים בממדים קטנים. בכל אחת מהן יש חלונות קטנטנים נוספים, ובהם יש צעצועים, בובות או ספרים לילדים. הנישות משמשות כתמונות על הקירות החלקים, והעיצוב שומר על מראה אוורירי ולא עמוס.

בניגוד למקובל בעולם, שמוצרים המיועדים לילדים מצטיינים בצבעוניות עזה, על פי מסורת סגנון העיצוב היפני, גם בהתייחסות לילדים בולט בבית הקפה קו מינימליסטי שבו שלושה צבעים: תכלת, קרם ולבן.

 המקום אמנם משמש כמקום בילוי לילדים, אך לא מעט מבוגרים מחתך סוציו-אקונומי גבוה בוחרים לשבת בבית הקפה הייחודי, הממוקם ברחוב המפורסם בטוקיו.
 
 

עוד בנושא

עיצוב מקומות בילוי ופנאי

כפר הנופש שהביא את מקסיקו לאילת


החופש הגדול שוב איתנו, וזה בדיוק הזמן לקבל הצצה לכפר הנופש החדש U SPLASH RESORT של פתאל, שמצליח להיות גם מלון, גם פארק מים, וגם נווה מדבר באווירה מקסיקנית

עיצוב מקומות בילוי ופנאי

מכוונים את הזרקור: היכרות עם המעצב גיא סירוטה


סביר להניח שכבר יצא לכם לאכול במסעדה שהוא עיצב או לקנות בחנות שהוא תכנן. עכשיו זה הזמן שתכירו את המעצב גיא סירוטה

עיצוב מקומות בילוי ופנאי

מלון Artist: השילוב המושלם בין נופש לאמנות ישראלית


מלון בוטיק חדש ומסקרן נפתח בעיר תל אביב, ומציע הצצה לסצנת האמנות בענפה בעיר. המלון מוקדש לאמנות ישראלית מקורית, ומשלב בעיצובו יצירות של מיטב האמנים המקומיים

עיצוב מקומות בילוי ופנאי

נאמן למקור: מלון הבוטיק בכר האוס נותן חווית אירוח תל אביבית שונה


עם מבנה היסטורי, מיקום מנצח, חדרים יוקרתיים, ועיצוב שמכבד את העבר – מלון הבוטיק בכר האוס מחזיר אותנו לתל אביב של שנות העשרים בדרך הכי עכשווית שיש

תגובות

כתיבת תגובה