כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב מקומות בילוי ופנאי  //  מעגלים משתלבים

מעגלים משתלבים

מתחם אירועים יחיד מסוגו בארץ (ואולי בעולם) נחנך לפני כמה חודשים ביבנה, והוא טומן בחובו את סוד הווייתם של הישראלים

מאת: גילי אריאל, מגזין בניין ודיור צילום: עמית גרון


שלומי לוי, שועל ותיק בתחום האירועים בישראל, חיפש במשך תקופה ארוכה את הקונספט המתאים ביותר לאירועים בארץ. לוי היה זה שבחיפושיו אחרי המיוחד והמתאים ביותר לישראל הוציא לפני שנים את האירועים מאולם סגור לחיק הטבע. הדחף למקוריות וההבנה המעמיקה בתרבות האירועים בארץ הקפיצו אותו שוב קדימה וגרמו לו להגות את הרעיון של מעגלים.

שלומי לוי חלם על מקום שבו הבאים אליו, אורחים ומארחים, ימצאו את עצמם בסביבה הטבעית והנכונה להם וייהנו מבילוי אמיתי

לוי חלם על מקום שבו הבאים אליו, אורחים ומארחים, ימצאו את עצמם בסביבה הטבעית והנכונה להם. הוא צריך היה לחשוב על תרבויות שונות, סגנונות מועדפים, גילים והרגלי התנהגות שונים, שצריכים להתקבץ לאירוע של שמחה וחוויה מסוג אחר.
נקודת המוצא הייתה המעגל: מעגל חברתי, מעגל, צורה מרוככת חסרת פינות, מעגלים שנפתחים ומשתלבים בטבעיות. בכלל, למילה מעגל משמעות הרבה יותר גדולה מהגדרת צורה הנדסית.

נבחר מקום של 2,000 מ"ר בכניסה המערבית לעיר יבנה המתפתחת, ובעזרתן של דפנה ערוד (כתבה בגיליון 127) ודליה שילוני תוכנן אולם ענק בצורת מעגל.

כבר במבנה הבסיסי אפשר להבחין בייחודיות, אולם גולת הכותרת של מעגלים טמונה במיזוג סגנונות ותרבויות

באולם, שגובהו שבעה מטרים, שלושה מפלסים. בקודקודו של המפלס התחתון יש רחבת ריקודים ענקית ועגולה כמובן, בר משקאות, ומסביב פינות ישיבה שונות בסגנונן, שעולות כלפי מעלה על גבי שתי טריבונות שנבנו באלכסון לגובה.
כבר במבנה הבסיסי אפשר להבחין בייחודיות, אולם גולת הכותרת של מעגלים טמונה במיזוג הסגנונות והתרבויות מחד גיסא ובבידול המאפשר הנאה מושלמת מכל אחד מהם מאידך גיסא.

חלל הכניסה מעוצב בסגנון מודרני והגוון הלבן שולט בו. בקצה האחד של אולם ההתכנסות ממוקם בר אספרסו איטלקי שחור המדגיש את לובנו של חלל הכניסה. הרצפה המיוחדת שמובילה את האורחים לתוך האולם מעוטרת בעלי פליז שהוטבעו בשיש, וכתמי תאורה מעוגלים מלווים את הנכנסים בדרכם פנימה.

מה שמפתיע ומדהים בעיצוב של מעגלים הוא ההרמוניה, כי למרות ריבוי הסגנונות יש במקום אווירה נעימה של דולצ'ה ויטה

מחשבה רבה הושקעה במיקומם של כל אחד מסגנונות העיצוב הנמצאים במקום. לבסוף הוחלט שהמפלס התחתון יותאם לקהל קלאסי ובוגר יותר, והותאמו לו שני סגנונות: סגנון ורסאי צרפתי וסגנון הולנדי קלאסי. הטריבונה השנייה הותאמה לבני שלושים פלוס, ושם אפשר למצוא פינה בסגנון יפני, ארט נובו, ומודרני בצד אחד. בצד השני של המעגל פינה המוגדרת בעיצובה כאזור יהודי מסורתי, ובו מתנהלים לרוב טקס החתימה על הכתובה ושאר העניינים המנהליים הנדרשים על פי המסורת. בסמוך פינת ספרייה אנגלית שמרנית, ולאיזון פינה המעוצבת בסגנון דיינר אמריקאי. הטריבונה העליונה הותאמה לעולם הצעירים. מצד אחד שולט בה הסגנון המרוקאי ומצד שני מדרגות ומרבצי ישיבה בסגנון הודי.
בנוסף לכניסה המוגדרת בעיצובה ולפינות בשלושת המפלסים הוכשר אזור שקט המזכיר בעיצובו בית קפה וינאי, המיועד למי שרוצים להתרחק מהמוזיקה ומרחבת הריקודים, וכמובן גם חדר רומנטי המיועד לכלה.
מה שמפתיע ומדהים בעיצוב של מעגלים הוא ההרמוניה, כי למרות ריבוי הסגנונות הצמודים זה לזה, מורגשת במקום הרמוניה נעימה ואווירה של דולצ'ה ויטה.

לאחר שלוי הצליח, בעזרתן של האדריכלית והמעצבת, לתכנן מקום פונקציונאלי עם תמצית ההוויה הישראלית, נשאר רק למלא אותו בתוכן. דבר לא חסר: מערכות תאורה משוכללות, מסך ענק מעל הבר להקרנת סרטונים, מערכת אודיו ווידאו ותפריט עשיר, שגם הוא הותאם לטעם המגוון של הישראלים. התפריט מורכב ממנות טפאס המוגשות לאורחים למקומות הישיבה על ידי צוות מלצרים מנוסה. ההגשה נעשית ברצף מנות, כפי שמופיע על גבי התפריטים המפוזרים על השולחנות, ולכל אורח מיועדות 51-כ מנות. המלצרים מיומנים למלא בקשות מיוחדות מתוך התפריט.

התפריט המגוון כולל מנות המשתייכות לאוכל המזרחי, יפני, צרפתי, טוניסאי ועוד, טפאס קטנים מוגשים כמנות ראשונות, מנות השף מככבות כמנות עיקריות ולבסוף מוגשים קינוחים ופרפראות.

כל מה שנשאר לבעלי השמחה לעשות זה לבחור צלם ותקליטן, להתלבש בהתאם ולבוא לשמוח באווירה אחרת ממה שהכירו עד היום.
 

עוד בנושא

עיצוב מקומות בילוי ופנאי

תופסים שקט – ביקור במלון הבוטיק VILLA SPACE


מלון הבוטיק VILLA SPACE במושב אמונים מציע חוויית אירוח אחרת ומזמין את האורחים ליהנות מלינה מפנקת, אוכל איכותי וניתוק חיוני מלחצי היומיום

עיצוב מקומות בילוי ופנאי

בין המשקולות: חדר כושר באווירה אורבנית


עיצוב חדר כושר הוא אתגר לא פשוט, שמצריך חלוקת חלל מדויקת, עמידה בתקנים והרבה מחשבה על חוויות המשתמש. חדר הכושר הזה הצליח לעמוד בכל המשימות והוא אפילו עושה חשק להתאמן

עיצוב מקומות בילוי ופנאי

המלון שמפגיש בין עבר להווה


בתקופה העות'מנית המבנה הזה שימש כבית המכס. היום ניצב שם מלון סופיה, שמצליח לשלב בין יסודות עתיקים לקו עיצוב עכשווי

עיצוב מקומות בילוי ופנאי

כפר הנופש שהביא את מקסיקו לאילת


החופש הגדול שוב איתנו, וזה בדיוק הזמן לקבל הצצה לכפר הנופש החדש U SPLASH RESORT של פתאל, שמצליח להיות גם מלון, גם פארק מים, וגם נווה מדבר באווירה מקסיקנית

תגובות

כתיבת תגובה