בניין ודיור

עיצוב משרדים  //  הכי יצירתי שיש: עיצוב סטודיו ברזילאי המתמחה בצילום אוכל

הכי יצירתי שיש: עיצוב סטודיו ברזילאי המתמחה בצילום אוכל

משרד עיצוב ואדריכלות ברזילאי ערך תחרות בין מעצביו על יצירת קונספט עיצובי ייחודי לסטודיו שמתמחה בצילום אוכל. התוצאה? מעוררת תאבון ומחשבה

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום:


 
 

הרעיון לפרויקט האדריכלי של StudioSC, סטודיו לצילום המתמחה בצילומי מזון, התחיל למעשה מתחרות פנימית שנערכה במשרד האדריכלות והעיצוב הברזילאי – StudioMK27. הצוות במשרד העיצוב חולק ל -3 קבוצות שעבדו במשך יום אחד ממוקד על פיתוח רעיונות שונים עבור הסטודיו. מסקיצות גסות ראשונות אלה אשר הועלו באותה תחרות נולד פרויקט חדש שמהווה מעין סינתזה של כל הרעיונות.

 

העיצוב הייחודי של הסטודיו מחלק אותו לשני חלקים. החלק הצפוני באורך של 7.2 ורוחב של 4.3 יועד לגינה גדולה ומשמש כמעין טיילת פנימית לבניין, והחלק הדרומי ברוחב של 12.2 מטר ובאורך של 45.5 מטר, משמש כולו כשטח הסטודיו. 
 
הכניסה היא דרך הגן, דלתות מתכת זזות הנפתחות במלואן ויוצרות המשכיות מוחלטת בין הריקנות המרכזית והמרחב החיצוני. החלל המרכזי של הסטודיו נחתך על ידי שביל בטון שתלוי מהתקרה, אלמנט זה מחבר את שני החלקים המאורכים ומאפשר נקודת תצפית פנימית על החלל. 

 
 

הכניסה מהחצר למרחב העבודה
 
 

העיצוב הייחודי של הסטודיו מחלק אותו לשני אורכים
 

הכניסה היא דרך הגן, דלתות מתכת זזות הנפתחות במלואן


אלמנט הבטון מחבר את שני החלקים המאורכים ומאפשר נקודת תצפית פנימית על החלל
 
אחד מהעקרונות הראשוניים של הארכיטקטורה לבניין היה ליצור מסלול שלם העובר דרך הטיילת הפנימית  לחללים העיקריים של הסטודיו, המבקר בסטודיו עובר בו עוד לפני שהוא מגיע למטבח העליון ובדרך זו הוא מכיר את כל מוקדי העבודה במבנה, גם אם האולפן לא עובד בעת ביקורו.
 


מרחב העבודה


חדר העבודה המואר והחצר הפנימית

בקומת הקרקע, קרוב יותר למגרש חניה, נמצא אזור הקבלה וחדר פיתוח תמונות, בקומה הראשונה חדר עבודה מואר ופטיו. בחלק השני של קומת הקרקע נמצאים חדרי האחסון של המבנה ומטבח טכני, אשר בו מכינים את המנות המיועדות לקראת הצילומים.


המטבח הטכני אשר בו מכינים את המנות המיועדות לקראת הצילומים

אדריכלים: לכל העסקים ובעלי המקצוע

חיפוי בטון: לכל העסקים ובעלי המקצוע 

 חדר הישיבות 

בקומה העליונה, בנוסף למרפסת, מוקם אזור לקבלות פנים. אזור זה הוא למעשה מטבח פתוח גדול שממנו השפים יכולים להכין ארוחות המוגשות לאורחים ממש על הדלפק. 


המטבח בקומה העליונה

 מרפסת הדק
 

המעצבים האחראיים עשו שימוש נרחב בחומרים תעשייתיים, עבור כל הגימורים החיצוניים השתמשו במתכת ובמרחב הפנימי נעשה שימוש בשילובים בין מתכת לעץ, אשר מחמם את האווירה בפנים. 
שילובים בין מתכת לעץ


פרשנות על היחסים ההיסטוריים שבין ארכיטקטורה ברזילאית ויפנית

חדר הקבלה
 הסטודיו מעורר התפעלות והשראה בקרב כל מבקריו 
עיצוב הסטודיו הוא גם מעין פרשנות על היחסים ההיסטוריים שבין ארכיטקטורה ברזילאית ויפנית, שתי דיסציפלינות שעד לאחרונה שמרו על זהות לאומית מובחנת. האדריכלים היפנים העכשוויים שואבים השראה לא רק מהאדריכלות המודרנית של יפן, אלא גם מהאדריכלות המודרנית של ברזיל. פרויקט StudioSC  משלב את סגנון האדריכלות הברזילאית והיפנית העכשווית ומעורר התפעלות והשראה בקרב כל מבקריו.
 
 

עוד בנושא

עיצוב משרדים

עובדים בסטייל: משרדים בעיצוב אלגנטי ומזמין


כאשר המעצבים בסטודיו גרינברג אדריכלים מקבלים לידיהם פרויקט של עיצוב משרד – הם מרגישים בבית. זה בדיוק תחום ההתמחות שלהם, וברור להם מה צריך לעשות כדי להפוך את סביבת העבודה למקום שנעים לשהות בו

עיצוב משרדים

העבודה הזאת נראית טוב: משרדים בעיצוב מיוחד


עיצוב משרדים הפך בשנים האחרונות אמצעי להעמקת חזון החברה, דרך אפקטיבית למשיכת עובדים איכותיים ושימורם, וכן כלי שיווקי בעולם העסקי. על החשיבות של סביבת העבודה, ועל שני משרדים בעיצוב שכדאי לראות

עיצוב משרדים

בקו הבריאות: משרד מואר ומרווח עבור חברת תרופות


המשרד של חברת התרופות GSK הפך למרחב מואר, צבעוני וצעיר, עם חללי עבודה נוחים ושפע של מקומות אחסון

עיצוב משרדים

מים משמים: משרדי החברה אוחדו תחת קונספט עיצוב ייחודי


עד לאחרונה היו משרדי החברה הזו מפוזרים בכל הארץ, אך בצעד אמיץ הוחלט לאחד את כל חטיבותיה השונות תחת קורת גג אחת. חלל המשרדים המרשים אשר מתפרש על פני 1,200 מ"ר עוצב בהשראת מוטיב המים ומתוך מטרה לאפשר פרטיות ואינטימיות לכל עובד. ואם כל זה לא מספיק מעורר קנאה, החלל משקיף על נוף ייחודי: מסלול ההמראות והנחיתות של נתב"ג

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *