פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

החיים בשלושה מפלסים: עיצוב בית בתל ברוך

מטבח בזווית לא שגרתית, פינת משפחה שבה כולם מתאספים ויחידת מגורים בעליית הגג - הצצה לבית מעוצב בצפון תל אביב

מאת: מערכת אתר בניין ודיור

צילום: אביב קורט

07/06/2014

הדיירים: זוג הורים ו-3 ילדים
השטח: 240 מ"ר
המקום: תל ברוך
אדריכלות ועיצוב פנים: ערן צ'כנוביץ


איך מתכננים ומשפצים בית בעל שלושה מפלסים? מדובר באתגר לא פשוט שדרש הכרות מעמיקה של המעצב עם סדר היום של הדיירים והבנת הצרכים שלהם כמשפחה. ואם זה לא מספיק, הרי שמדובר בבית שבנוי בצורה טרפז, מה שהוסיף לאתגר. חלק מהתכנון, כלל שינוי חזיתות הבית: לבנים שחורות מחלקות את חזית הכניסה לשני אזורים, ויוצרות נקודת התייחסות המגדירה את הכניסה, שכוללת דלת בגוון שחור.

 
רחבת הכניסה לבית רוצפה באריחים שחורים-אפורים במידות משתנות. מספר עצי פרי נשתלו על אותו ציר, במרחקים קבועים יוצרים את שביל הכניסה לבית, כמו כן נוסף שילוב של פרחי עונה כדי להעניק צבע וחיות לאזור כניסה.

 

הבית מבחוץ

 

שביל הכניסה לביתקומת הקרקע בבית מחולקת לחללים שמופרדים על ידי המדרגות, ומגדירים את הפונקציות השונות בחלל. מפלס הכניסה מחבר את המטבח ופינת האוכל. המטבח פתוח אך מוצנע מחדר המגורים, ומחובר לממ"ד אשר משמש כחדר שרות. רהיט דו צדדי שמשמש גם ככיסוי למזגן, מפריד בין פינת האוכל לחדר המגורים. מצידו של הסלון הוא נראה כמו ארון טלוויזיה, ומהצד השני, בפינת האוכל הוא משמש כארון אחסון.עגולה. פינת האוכל


ריצוף וחיפוי:
 לכל העסקים ובעלי המקצוע
מדרגות ומעקות: לכל העסקים ובעלי המקצוע 

 


בריצוף בריקים. הסלוןכוח כרקע לאיזור האירוחמעקה הפרדה בין פינת האוכל לסלון

 


פתוח אך מוצנע. המטבח

חלל מעניין נוסף הוא פינת המשפחה, שמשמש את הילדים לאירוח חברים ומשחקי טלוויזיה. בקומה זו נעשה שילוב בין עץ אלון, צבע לבן ונגיעות של שחור ואפור: נעשה שימוש בפרקט אלון מעושן בעל לוחות רחבים, נבחרו חלונות בלגיים בגוון שחור, והקירות בחלל נצבעו בלבן.
 


אזור המשחקיםבגווני שחור, לבן ועץ

 

בקומה הראשונה נמצאים חדרי השינה והמקלחות. השימוש בפרקט מלובן בחדרי השינה, עם נגיעות של אביזרים בגוון ורוד לבת וגוון שחור לבן, יוצרים את העניין, הייחוד והרוגע בחדרים של הילדים. בצד השני של הקומה נמצאת גם יחידת ההורים עם חדר ארונות ומקלחת מפנקת בעלת ארון כיור מעץ אלון עם כיור עליון, וארון מראה עליון אשר פותר שטח אחסון חשוב.חדר השינה של ההוריםחדר הבתחדר הבןחדר הרחצה של ההוריםחדר הרחצה של הילדים

 

קומת הגג הפכה ליחידת מגורים עבור הילד המתבגר של המשפחה – יחידה נפרדת שבמרכזה חדר השינה עם תקרה אלכסונית שמחופה בקורות עץ בצבע לבן. המרפסת הצמודה לחדר משמשת לאירוח חברים או כחלל משחקים עבור שאר ילדי הבית.

 


חדר הבן בעליית הגגיחידת מגורים נפרדתחדר הרחצה בעליית הגג


  

רשימת ספקים חלקית:

גופי תאורה: קמחי תאורה
כלים סניטרים: HeziBank
אדריכלות נוף: ורד צוק
קבלן בניין: ואליד 
אלומיניום/בלגי ברזל: האחים דאבי
נגרות: מרדכי נגרות
גינה: משתלת פתאל
מקלחונים: בראור מראות
אדריכלות נוף: ורד צוק


עוד בתים מעוצבים:
 

 


 • 7.
  תתחדשו
  דן | (06/10/2014)    
  אבל חוץ ממקלחת אחת יפה (בעליית הגג) הבית לא ממש מיוחד או מעניין להופיע בבנין ודיור.
 • 6.
  חדר הבן הכי קלישאתי
  דורי | (06/10/2014)    
  אין מצב שהוא מנגן על גיטרה...
 • 5.
  מסכי טלויזיה בחדרי ילדים
  מיש | (06/10/2014)    
  הבית נחמד. נכון שיש פה את כל הטרנדים המתחייבים, נכון שיש עיצוב יתר ו"נקיון" יתר (אולי זה ישתנה כשיחיו פה קצת ויכניסו קצת חפצים ותמונות וצבע לחללים הלבנים.נכון שהמקרר בגודל של דירה ממוצעת - קצת מנקר עיניים. ויחד עם זה הבית חביב ביותר. אבל מה שממש כואב בעיניים - מסכי טלויזיה ענקיים בחדרי הילדים, מעל השולחן?! השתגעתם? אין יותר שיעורי בית, כתיבה, ציור, קריאה...רק מסכים. בעיני זה עצוב....
 • 4.
  מקסים , בטוב טעם(ללא טקסט)
  מיה | (06/10/2014)    
 • 3.
  בית נעים, מתוכנן לחיים ולא למוזאון. משהו שאפשר להרגיש שחיים בו. מצד שני (ואני לא אומר זאת כנגד האדריכל אלא כעובדה מאוד ישראלית) - מאוד - "תעשה לי בית כמו של השכנים" - קיר לבנים בסלון (כי יש לכולם), ריהוט כמו כפרי (כי זה באופנה) וכו'. ההרגשה היא שבעלי הבית לא הביאו את עצמם לבית.
 • 2.
  סוף סוף משהו שונה בארץ(ללא טקסט)
  ליאור | (06/10/2014)    
 • 1.
  מקסים!
  רעות | (06/10/2014)    
  בבית מקסים. חדרי הילדים קצת נטולי צבע.