פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

לחופש נולד: אר נובו וצבעוניות בבית נופש ספרדי

גם סגנון בנייה של תחילת המאה הקודמת, גם מאפיינים של אר נובו, גם סטייל ים תיכוני וגם אלמנטים מודרניים וצבעים חמים: הבית המושלם לחופש קטלוני אמיתי

מאת: מערכת אתר בניין ודיור

צילום: Roberto Ruiz

המקום: ברצלונה
השטח: 97 מ"ר
עיצוב פנים: Andrea Serboli, Matteo Colombo for CaSA, Margherita Serboli
אדריכלות: CaSA Colombo and Serboli Architecture


הבית שלפניכם עוצב במטרה תחילה כדי לשמש דירת נופש עבור משפחה איטלקית, כאשר הדיירים ביקשו לעצב שלושה חדרי שינה בתוך בית שישלב סגנונות עיצוב בין תחילת המאה הקודמת לשפה עכשווית יותר. המבנה המקורי בזבז הרבה שטח, לא היה מתוכנן כראוי והכיל חללים קטנים וצפופים ומסדרון אחד ארוך שחיבר בין שני קצוות הדירה. 


בניה ועבודות בעץ:
 לכל העסקים ובעלי המקצוע
צבעים וטפטים: לכל העסקים ובעלי המקצוע


העיצוב החדש הכניס אור טבעי לדירה על ידי הפיכת הקירות הפנימיים בדירה לצירים, שסביבם מאורגנים החללים. הציר הראשון מתכתב עם המסדרון ומפריד בין הסלון והמטבח החדש (היכן שהיה פעם חדר השינה). הציר השני מפריד בין שני חדרי שינה למסדרון, ואילו השלישי מפריד את  חדר השינה השלישי של הבית, שהוא למעשה חלל פתוח בן כ-20 מ"ר וכלל חדר רחצה צמוד, שמוקם בשינוי המפלס כדי לאפשר זרימה של אור טבעי מהחלונות שפונים לחצר האחורית.


כדי לשמר את תחושת האר נובו של הבית, שוחזרו כמעט כל המאפיינים הישנים שלו והוספו פיצ'רים חדשים שמתכתבים איתם מבלי לפגוע בחדשנות שלהם. כך למשל מסגרות החלון המקוריות שומרו והקימורים הקטלוניים בתקרה נחשפו. הרצפה רוצפה באריחים הידראולים שהיו אופייניים לתחילת המאה ה-20, ועוצבו במיוחד על ידי המעצבים בצורות אלכסוניות וצבעים מודרניים. פלטת הצבעים והחומרים שנבחרה יוצרת דיאלוג בין שלושה צבעים מרכזיים בבית, כאשר החלל הציבורי וחדר השינה הגדול מאופיינים בצבעי חום-עץ, בלוק חדרי השינה השני בבית נשלט על ידי הוורוד והלבן, ואילו חדר הרחצה של סוויטת חדר השינה קיבל זריקה של צהוב.


הריהוט בבית נתבקש לבטא את ייעודו של הבית כבית חופשה, והוא מכיל אלמנטים מטאליים וצבעי פסטל, יחד עם אובייקטים אפורים כדי להדגיש את הצבע. מעבר לכך נוספו ציורים גדולים שמדגישים את האופי הים-תיכוני של הדירה, מראה עתיקה ונגן תקליטים ישן כדי לחמם את האווירה.


בואו לסיור מעוצב בבית:

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תוכניות הדירה:


 


עוד בתים מרשימים בעולם: 
נבדל: עיצוב בית כפרי מודרני בברזיל
קיץ על החוף: עיצוב בית פורטוגלי ב-100 אלף יורו
רומן רוסי: עיצוב בית כפרי מודרני במוסקבה
פתוח לרווחה: עיצוב בית אקולוגי מרשים


 • 5.
  אר -נובו?
  אניה | (03/10/2017)    
  אין בפרוייקט הזה זכר לאר נובו. ממש פושטי, חסר אסטטיקה. אר נובו מודרני - זה פרוייקטים של מעצב ז'אן לואי דניאו, עם טוב טעם, ידע עמוק בתולדות העיצוב, התחברות לחיים המודרניים. לא מה שמוצג... טעם טוב לא היה שוטף לפרוייקט הזה..
 • 4.
  רק הצהוב הזה מציל מעט את השממה
 • 3.
  אהבתי
  natnat | (02/19/2017)    
  מרענן ומעניין עיצוב צעיר קליל ושמח במיוחד לאור העובדה שמדובר בבית נופש ולא במגורי קבע
 • 2.
  מזעזע!! התעקשו על חוסר טעם?(ללא טקסט)
  שלומית | (02/17/2017)    
 • 1.
  מצד אחד - משהו שונה, מצד שני - זה לא יפה...(ללא טקסט)
  קיבלתי הרעלת אייטיז מהצבעים | (02/17/2017)