פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

האור שבפנים: עיצוב דירה ששם דגש על מרחב נעים ומזמין

תאורה אדריכלית מיוחדת, חללים פתוחים והסתרת תעלות המיזוג יצרו מרחב נעים ומזמין בחלל הציבורי בבית שלפניכם. זאת מתוך מטרה ליצור בית מודרני עם נגיעות של צבע ודגש על פרקטיקה ועיצוב

מאת: מערכת אתר בניין ודיור

25/10/2017
צילום: ליאור טייטלר


הדיירים:
משפחה בת 4 נפשות
המקום: פתח תקווה
השטח: 120 מ"ר 
עיצוב פנים: יפעת ירושלמי
 

 
זוג בשנות ה-40 לחייהם ושני ילדיהם החליטו לעבור דירה באותה השכונה בפתח תקווה, ורכשו דירת 5 חדרים מתוך מטרה שתלווה אותם לעוד שנים. התכנון כלל יצירת חלל ציבורי שייתן תחושת מרחב, מתוך מטרה ליצור בית מודרני עם נגיעות של צבע ודגש על פרקטיקה ועיצוב. 
 
 
השינויים המבניים בדירה בוצעו כבר בשלב התחלתי של בניית הבניין. לאחר אישור השינויים המבניים הוכן סט תוכניות ביצוע לקבלן הכולל תוכנית בניה, חשמל, תאורה, תוכנית תקרת גבס כוללת תאורה, תוכנית מיזוג, תוכנית אינסטלציה, פריסות וכו' וכך כל השינויים שתוכננו התקבלו.
 
המטבח הוא מטבח עם אחסון פונקציונלי באורך של כ 8 מטרים, ועוד דלפק אכילה ואחסון באורך של 2.50 מטרים. היחידה במטבח שפונה לסלון תוכננה בנגרות אישית, הותאמה לצבע המטבח וכוללת חללים פתוחים לדקורציה ויינות, כמו גם חללים סגורים לאחסון. 
 
 
 
פינת האוכל הסטנדרטית הוחלפה בקונסולה שנפתחת בקלות ל- 3 מטרים כשמגיעים אורחים. השימוש בקונסולה מעוצבת שכוללת גם אופציה לפתיחת שולחן ארוך מאפשרת לחוות מרחב נעים ומזמין בחלל הציבורי בבית במהלך השבוע. התאורה כוללת תאורת אווירה נסתרת, תאורת קיר, תאורת תקרה שקועה צמודה ותלויה ותאורה פונקציונלית במטבח. שילוב גופים שונים אפשר תרחישי תאורה מגוונים לשהייה משפחתית אינטימית, או אירוח הדורש תאורה רבה. 
 
 
 
חדר העבודה הוקטן מעט לטובת הסלון ובכך התאפשר מרחב נעים ומזמין באזור הישיבה. הושם דגש גם על תכנון המיזוג, וכך הנמכת התקרה לטובת תעלות המיזוג נעשתה בחדר הרחצה וכן בחדר העבודה. פסי המיזוג שלובים בקיר הסלון וקיר דלפק האכילה ואף נצבעו בצבע הקיר. קיר זה בחלל הציבורי חופה בטיח מיוחד לכל אורכו על ידי אמנית מוכשרת המבצעת טייחים וצביעה דקורטיבית בבתים, מוזיאונים וחללים עסקיים. תאורת הקיר העדינה מדגישה את אופיו של הקיר המחופה בטיח. 
 
 
 
 
הדירה הותאמה למתבגרת עם יחידה נפרדת, ועוד חדר שינה למתבגר ולידו חדר למשחקי מחשב/טלוויזיה ושעורי בית.
ליצירת מרחב בחדר השינה של ההורים בוטל חדר הארונות ובמקומו תוכנן ארון באורך של כ 3.50 מטרים. גם חדר הרחצה של ההורים הורחב על חשבון חלק מחדר הארונות המקורי.
 
 

עיצוב תאורה: לכל העסקים ובעלי המקצוע
עיצוב מטבחים:
 
לכל העסקים ובעלי המקצוע


 • 8.
  ניצול טוב של השטח...
  שרה | (11/02/2017)    
  הכניסה לדר המתבגרת ממש לא מתאים, למה כל אורח צריך לראות את החדר שלה אם הוא נשאר בטעות פתוח? לגבי העיצום ש יחידת המתבגרת הוא נראה יותר של המתבגר ולא מתבגרת. האי של המטבח קצת תקוע שם.. חוץ צזה דירה נחמדה למדי. אהבתי את השולחנות קפה שבסלון.
 • 7.
  הכניסה לחדר שלה. מהר מאוד זה יגיע לצרחות. טריקת דלתות מתבקשת. האי מגושם, תקוע ומיותר - בזבוז שטח כללי. בחדר ההורים - למה החלל המציק בקצה הארון? בשביל אותו כסף היה אפשר להפוך את הקוביה של השירותים למלבן מקיר לקיר, להעביר את הארון לקיר שממול (עם ספסל נעים מתחת לחלון). ולהרוויח פרטיות למיטה.
 • 6.
  מבקשת את פרטי הקונסולה(ללא טקסט)
  סגלית | (11/01/2017)    
 • 5.
  נראית כמו דירה לדוגמה(ללא טקסט)
  ולא כמו דירה שגרים בה | (11/01/2017)    
 • 4.
  חיובי ושלילי
  צופית | (11/01/2017)    
  נתחיל מהחיובי- עשו שימוש נכון ב120 מטר לחמישה חדרים לפי הבקשות של הלקוחות. גופי התאורה יפים. ביקורת- דרישת הלקוחות כנראה גרמה לדירה להיראות מאוד בסיסית. יש גם חדר עבודה וגם חדר משחקים אך במרחב הציבורי (שם חיים רוב הזמןׂ) צפוף ומראה של פעם. אולי בתור מעצבת הייתי ממליצה לשים את המתבגרת במיקום המטבח . הייתי מחברת את אזור המתבגרת למטבח+סלון . התוצאה הייתה צורה יותר מרובעת ומרווחת. הבעיה שיצרו סלון + מטבח מוארך במראה מיושן של דירות פועלים ולדעתי יכלו לשחק עם המרחב אחרת. אולי אפילו לוותר על חדר עבודה ולעשות חדר עבודה/ משחקים אחד (אלא אם מתוכנן עוד ילד בהמשך). בנוסף הדלפק נראה כמו בזבוז שטח יקר, תקוע במיקום אסטרטגי, גדול ומגושם. לגבי בחירת הצבעים- הריהוט בסלון יפה (אך טיפהלה גדול למרחב הנתון) אבל המון אפור מסביב . חייבים איזון של אומנות איכותית בצבעים שתאזן מראה דירת הפועלים המשודרגים שהתקבלה. ארונות המטבח העליונים לא ברורים לי. מפריעה לי הכניסה לחדר המתבגרת מאמצע הסלון. לבית אין כניסה מסודרת עם מתלה/ארונית.
 • 3.
  כורסה
  לנה | (11/01/2017)    
  אפשר לדעת מאיפה הכורסאות? עיצוב מדהים
 • 2.
  תכנון מעולה
  שושה | (11/01/2017)    
  תכנון מצוין
 • 1.
  דירת קבלן סטנדרטית
  os | (11/01/2017)    
  עם טיפת השקעה בגופי תאורה.