פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

גיאומטריה לינארית: עיצוב חנות לייף סטייל בהשראת האייטיז

חנות צבעונית בוולנסיה, ספרד, לקחה עד הסוף את ה"לייף" עם סממנים קיימים משנות ה-80 והוסיפה לו גודש של "סטייל" עדכני המתאים לשנות האלפיים

מאת: לימור קלר

07/02/2017
צילום: Luis Beltran

עיצוב פנים: Masquespacio

 

כשניגשים למלאכת העיצוב של מקום ישן, נתקלים בדרך כלל בחלל מיושן מאוד, המשווע ליד משדרגת. לא בכל יום נקרים בדרכם של מעצבים חללים ישנים, שכמו קפאו בזמן ונתקעו על סגנון מובהק. כך היה במקרה של משרד המעצבים הספרדי, שהתבקש לעצב מחדש חלל בוולנסיה, ספרד, ולהפוך אותו לחנות לייף סטייל. מאחר שהמקום שקיבלו לידם נטף סממנים משנות ה-80, הם החליטו להישאר בקו האייטיז ולצרף אליו עדכונים עכשוויים ברוח הזמן.

 

עבודות ריצוף וחיפוי: לכל העסקים ובעלי המקצוע

הום סטיילינג: לכל העסקים ובעלי המקצוע

 

 

החנות, Gnomo, לממכר חפצי נוי ואווירה מקוריים כפסלים, עציצים, איורים ודקורציות, חגגה שש שנים לקיומה והחליטה לציין זאת במעבר למקום חדש. המעצבים בחרו פלטת צבעים הלקוחה משנות ה-80 ושילבו קווים שחורים מעובים לצד צורות מעוקלות שיצרו עיצוב המתכתב עם השנים הרחוקות של אז. יחד עם סממנים עכשוויים מתמקמת החנות על רובד של שנות האלפיים.

 

 

 

רצפת החנות היא גרניט אפורה, והקירות נצבעו בלבן, חלקם בכתמים של כחול ולצידם גווני אקווה, ירוק וצהוב, כדי להחיות את המקום ולהעניק לו אווירה שמחה, האופיינית לקו העיצוב של המשרד המתכנן.

 

 

 

חלל החנות מרווח ושומר על אווריריות בזכות אלמנטים מדוקקים וקופסאות פתוחות וסגורות, יחד עם צורות הלקוחות מעולם הגיאומטריה: קשתות, משבצות, מרובעים וקווים ישרים ומעוגלים מעובים, שבסופם מנורות. 

 

 

 

 

הריהוט והמדפים התלויים גם הם בעלי צורות וקווים ישרים, ואמצעי התצוגה תוכננו בשלל צורות גיאומטריות בהשראת מוצריהן של החברות הנמכרים במקום. כל הריהוט תוכנן במיוחד לחנות, למעט דלפק המכירה, מתוך מחשבה שניתן יהיה להזיז אותם בהתאם לשינויים במלאי החנות ובהתאם למבצעים הנערכים מעת לעת. למרות תמהיל רחב של מוצרים וססגוניות עיצובית חיה ותוססת, חשוב היה למעצבים לשמור על הסדר והארגון של המקום.

 

 

 

גם מבחוץ קיבלה החנות את הדי העיצוב הפנימי על ידי צביעה צורנית, המחקה את הצורות הגיאומטריות שבחלל. דלת הכניסה בצבעי פסטל עליזים, והחלון שלצידה בהיפוך גריד. מעבר לשעות הפעילות, כשמוגפות הדלתות, מצביעים פסים רוחביים בשחור לבן על סגירה של החנות. 

 

 

 

 


עוד עיצובים בשחור לבן:

לבן ושחור: בית עם תחושה של אירופה בשרון

שחור, לבן ומזרחי: שיפוץ ברוח יפנית מודרנית

כן, לא, שחור לבן: דירה בשילוב של עיצוב קלאסי ומודרני

משעמם זה לא: 5 חדרי ילדים שהלכו עד הסוף עם עיצוב שחור-לבן