פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

שובר צורות: לנצח את התקרה הנמוכה

השימוש בגאומטריה של הבית בעל החללים העגולים והתקרות הנמוכות, ובעיקר הקימורים במעטפת, אפשרו למקם פינת אוכל, מטבח וסלון בנפרד, מה שיצר חללים אינטימיים שעובדים בנפרד ובמשותף כאחד

מאת: מערכת אתר בניין ודיור

03/11/2018
צילום: עודד סמדר


עמוד שימושי בחלל מרכזי 


הדיירים:
זוג + 2
המיקום: וילה האזור השרון
השטח: כ-400 מ"ר על מגרש של 1.7 דונם
אדריכלות ועיצוב פנים: נועה קופרמן ואדר' יהושע שעשוע

 
בית כבן שלושים שנה באזור השרון עבר גלגולים רבים. המבנה מורכב מחמישה מפלסים, ומתאפיין בחללים מעוגלים, תקרות נמוכות, חלונות קטנים בחדרי השינה, בית חשוך עם המון חדרים ובעיקר צורניות לא אחידה. הדיירים ביקשו לקבל בית מודרני מרווח, עדכני וטכנולוגי, בית עם חלוקה מחודשת המתאימה לצרכיהם.
 
 
הדרישות היו למקם שלושה חדרי ילדים הכוללים אזור ישיבה ופינת לימוד, ולשבור את כל אזור הכניסה מהחניה כדי ליצור כניסה נעימה לדיירים, החל מקומת החנייה ובה ספסל לאחסון נעליים ומקום לתליית תיקים, סלון קטן לאירוח ילדים ויציאה למפלס הגינה האחורית. כמו כן ביקשו הדיירים שירותי אורחים גדולים ומרווחים, כיור לנטילת ידיים חיצוני, וארון נסתר עבור מזווה בו מאוחסן שואב נטען, סלון פורמאלי לאירוח, מטבח גדול וסוויטת הורים בקומה נפרדת עם חדר ארונות רחב.
 
המטרה הייתה ליצור בית מודרני, טכנולוגי וחדשני, המאופיין בחללים פתוחים עם הרבה אור טבעי שירגיש חמים ונעים. לצורך כך שונתה החלוקה הפנימית של הבית, כולל שינוי חלקי של החזיתות והגג. עם זאת נשמרו הצורות העגולות הייחודיות אשר מהוות זיכרון חשוב לתכנון הקודם. הקונטרסט בין הקווים המעוגלים במעטפת לבין הקווים הישרים החדשים יצרו יחס מיוחד ייחודי ומרגש. 
 
 
השימוש בגאומטריה של הבית ובעיקר הקימורים במעטפת אפשרו למקם פינת אוכל ,מטבח וסלון כל אחד בנפרד, מה שיצר חללים אינטימיים שעובדים בנפרד ובמשותף כאחד. כל קומת הסלון מחופה באריחי גרניט פורצלן בגודל של 300/100 ס"מ. בחירת הריצוף נבעה בשל המרחב הגדול של הבית, הריצוף במראה בטון לאפטו ומשתלב עם הנגרות הלבנה, בשילוב עץ אלון מעושן וניתוקים שחורים. בסלון מפוזרים יחידות נגרות המשמשות לאחסון יחידות מיזוג קיריות וכן לאחסון של היחידה המרכזית המשלבת מסך טלוויזיה, יחידת מיזוג נסתרת ומערכת סאונד מושקעת. העמוד שהיה קיים חופה בהמשך בעבודת נגרות ונוצר פרט עיצובי מעניין אשר מגדיל את אזור הסלון והאירוח.
 

חשמל חכם- סמארט טאצ'
 
 

ריהוט- קיאנו שאו רום
 

שטיחים- ראגס
 
המטבח לבן ומינימליסטי כאשר האלמנט המרכזי הוא אי שחור ברוחב 3 מ' אשר ממוקם במרכז החלל המעוגל, אותו ניתן לראות כבר מהכניסה לבית.
 
 
 
 
 
בגרם המדרגות אשר מלווה את הבית בכל חמשת קומותיו הושקעה המון מחשבה. למעט צורתו הספיראלית הוא שונה כולו, החל מהחומר שממנו עשויה המדרגה דרך צורת המעקה ועד התאורה השוטפת אותו באור יום טבעי החודר מחלון הסקאי-לייט שנפתח מעליו. בלילה התאורה מגיעה מגוף התאורה התלוי במרכזו ומשלים את השפה העיצובית.
 
 
 
כל חזיתות הבית שונו על ידי הגדלת החלונות והוספת ויטרינות לכל אורך היציאות לגינה. נעשה שימוש באלומיניום דק מהרגיל בשל הכמות הגדולה של החלונות. בשל גובה התקרה הנמוכה, הוחלט שלא לבצע הנמכת תקרה דקורטיבית ותוכננו מערכות מיזוג בתוך יחידות נגרות המפוזרות בכל חמשת קומות הבית. הבית הוא בית חכם אשר ניתן לשלוט בו מרחוק, למשל ניתן לסגור את כל התריסים בלחיצת כפתור אחת.
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל מעטפת הבית חופתה באבן לבנה לפי חלוקה קבועה מראש, נוספו קורות לבנים תוך שמירה על צורת הגג, רעפי הגג הישנים נשמרו אך הוחלפו לאפור. שביל הכניסה ורחבת החצר חופו באבן בזלת כהה בה הושקעו תאורות ברצפה, תאורה היקפית מוקמה סביב הבית והגינה. שער אלומיניום חדש במראה מודרני החליף את השער הישן. בכניסה הראשית לבית חודשו דלתות הבית הישנות שהיו עשויות מעץ גושני בסגנון כפרי, מימדי הדלת הותאמו למראה המודרני והוחלט להשתמש בהם, הדלתות עברו החלקה ונצבעו בצבע שחור.
 

 


 • 12.
  וילונות חסרים
  שמואל | (11/13/2018)    
  וילונות מאוד מאוד חסרים בבית. בכלל כל עבודת האקססוריז לוקה בחסר. לא ניתן לצלם בבית כשהעבודה לא הושלמה.
 • 11.
  לצערי אני מסכים עם התגובות
  יוסי שאול | (11/09/2018)    
  ובנוסף אני חושב שעבודת התאורה לא מלבישה נכון את הביית.
 • 10.
  מדהים!!!
  רועי | (11/09/2018)    
  כל המגיבים תחתיי אתם לא מבינים כלום. בית נועד להיות קנווס ריק עבור האנשים שעתידים לגור בו הם יכניסו את אלמנט הצבע עם הדברים האישיים שלהם. זה נקרא עיצוב חכם!! לדעת לתת ללקוח מקום לבטא ולהוסיף יופי משלו! כל הכבוד הבית נראה מצויין !
 • 9.
  מקסים
  יעל | (11/08/2018)    
  מאד אלגנטי ולא מכביד
 • 8.
  מדהים! מאיפה הרצפת פרקט?(ללא טקסט)
  מיכל | (11/07/2018)    
 • 7.
  מצטערת, לא לטעמי ואני אסביר
  צופית | (11/07/2018)    
  נראה לי שחבל שאין את תמונות הלפני כדי לדעת למה התכוונה האדריכלות המקורית של הבית. גרם המדרגות עדיין יפה אבל שאר הבית מתנגש לי בזרימה המעגלית. הכל מרובע ואפור ולא מצליח להשתלב. נראה כמתנגש עם המקור. חבל. יש הרבה דברים ופינות יפות אבל המכלול מאוד קר ונוקשה. אולי צריך לרכך ולחבר בין הבית לעיצוב הפנים. אומנות איכותית וכמה פרטי מעצבים. ולא, תמונה של קדישמן בחדר ילדים זה לא הפתרון. בעיות נוספות- מטבח מינימליסטי מדי , . אני מאוד מקווה שיש ארון לתפעול מכשירי חשמל- מכונת קפה, מיים, מערבל, טוסטר וכו. מדמיינת שפותחים ארון והכל מסודר ומאורגן לעוד מטבח לשימוש, אחרת אין דלפקים לצורך זה. הבית נראה ספרדי במקור אבל הרגו לו את האופי עם האפור גם בפנים וגם בחוץ עם הרעפים. משהו בחזית החיצונית לא עובר טוב.
 • 6.
  למה????
  אורית | (11/07/2018)    
  למה כל כך קר ומנוכר? למה כל כך דומה למאות בתים אחרים? למה ללא שום מגע אישי? למה ללא אוירה מחבקת ומנחמת כראוי לבית? למה. למה לשלם כל כך הרבה כסף ולא לגור ב״בית״ אמיתי אלא בדגם בטון אפור שנכנס ליומן העבודות של הארכיטקט והמעצב?
 • 5.
  מאד יפה, במיוחד גרם המדרגות(ללא טקסט)
  נירה | (11/07/2018)    
 • 4.
  ים הריצוף אפור-בטון וכל הלבן-לבן-אפור לא מצליח לחמם את החלל. תוספת של צבעים חמים, עמוקים, פריטים אתניים וטבעיים היו יכולים להביא כאן שמחה וחום. בחדר אוכל מעוגל שימו שולחן עם פינות מעוגלות, הזויות מתנגשות. גם החיפוי הדק של האי נראה קר ודוקר. ומבחוץ כל האפרוריות הזאת - תוסיפו ציפרלקס דחוף
 • 3.
  גובהתקרה
  Anat Cohen-Padani | (11/07/2018)    
  אשמח לדעת מהו גובה רצפה תקרה. גם לי יש בעייה כזו
 • 2.
  אלגנטי, עבודה מדהימה.(ללא טקסט)
  שיר | (11/07/2018)    
 • 1.
  להערכתי - כמה מיליונים.