פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

המרצדס של המשרדים: אם חשבתם שהמכוניות שלהן נראות טוב, חכו תראו

בין חדר ישיבות מודולרי, טפטים גרפיים מיוחדים ושימוש בחומרים שמשדרים הכנסת אורחים, משרדי מרכז המחקר והפיתוח של חברת דיימלר/מרצדס הפכו לחלל ביתי שלא מרגיש כמו מקום עבודה

מאת: מערכת אתר בניין ודיור

15/02/2018
צילום: גדי סיירה

המקום: רחוב יגאל אלון בתל אביב
השטח: 800 מ"ר
עיצוב פנים: גינדי סטודיו 

 
הפרויקט של מרכז המחקר והפיתוח של חברת דיימלר/מרצדס החל במפגש עם המנכ"לית, סמנכ"לית הכספים ומנהל הפרויקט מטעם החברה. האמירה הראשונה של המנכ"לית הייתה למעשה בקשה - שהמשרדים יעוצבו באופן ביתי אך ישדרו איכות ומקצוענות המאפיינת את המותג. מטרתה הייתה שחדרי הישיבות יראו ככאלה שנלקחו מעולם תוכן אחר ולאו דווקא יעוצבו כמשרד טיפוסי. המצוינות והירידה לפרטים של חברה כמו מרצדס היתה חייבת לקבל ביטוי גם בעיצוב הפרטים הקטנים ביותר. 
 
 
הכניסה למשרדים נראית כמו כניסה לבית מלון בוטיק. חלל הכניסה מכיל פינת ישיבה (סלון), "בוטים" – פינות ישיבה עצמאיות הצמודות לקיר הגרעין ומטבח פתוח הכולל בר ישיבה. עיצוב משרדי החברה משדר הכנסת אורחים, בין אם הם שותפים עסקיים או מועמדים לעבודה. החומרים של חלל זה משדרים אורבניות איכותית - בטון, קיר בלוקים, מתכות. וחומרים חמים כמו עץ וטקסטיל. קירות המסך המאפיינים בנייני משרדים כוסו בתריסי עץ המאפשרים את כניסתו  של האור הטבעי ומייצרים אווירה אינטימית. מגוון סוגי הטקסטיל שנבחרו, מריפודי פינות הישיבה ועד לשטיח יוצרים נינוחות אקוסטית וחום.
 
 
 
 
 
 
 
בנוסף לייחודיות אזור הכניסה וקבלת האורחים, גם חדר הישיבות נבחר להיות מתחם ייחודי ומשתנה בהתאם לצורך. מדובר בחדר שיכול להיפתח לחלל המבואה כדי להכיל Meetups או הרצאות רבות משתתפים ויכול גם להיסגר לחדר ישיבות אינטימי. הריהוט בחדר זה מורכב משולחנות פריקים ומעין "טרסות" שניתן לנייד ממקום למקום. 
 
 
 
 
 
שאר חלל המשרדים מורכב מפינות ישיבה open space - שולחנות מתכוונני גובה לנוחות ארגונומית מירבית. בחלל זה, כולם יושבים יחד באותם שולחנות ובאותו חלל כולל המנכ"לית ולבקשתה. חטיבת הפיתוח יושבת בחלל סגור מטעמי הגנת מידע.
 
 
 
 
הנגרות במשרדי החברה עוצבה ויוצרה על נגר אמן במיוחד עבור החברה עם דגש על שימוש באלמנטים מיוחדים של פרזול ובסוגי עץ משובח. תשומת לב מיוחדת הוקדשה לבחירת הטפטים והגרפיקה - בשיתוף עם הגרפיקאים של החברה. 
 
 
 רשימת ספקים חלקית:
 
מעצבת אחראית סיון אניב
מחיצות - אינובייט 
ריהוט סדרתי - סטילקייס ספייסטק
ריהוט סדרתי משלים - וקסמן
ריהוט אפורמלי - הביטאט וקסמן
תאורה - אילנה כלפון (סטודיו בים, זירו, מולאן ועוד)
גרפיקה- עומרי וקנין
נגרות מיוחד ,SPIRO, NEXT DOOR,-  כנעני, 
טפטים מטפטים
אקססוריז - פלורליס, הגלריה, קרפטיזם, פייברס
ניהול ופיקוח - טופ הנדסה
קבלן - טופ דיזיין

 • 2.
  תגובה
  מיטל | (05/10/2018)    
  דווקא לא כל כך מפואר. מאד צנוע יחסית למעצמה כזו. קצת מיושן לטעמי
 • 1.
  וואו איזה מעצבת שאפה
  אבא של גיא | (03/01/2018)    
  העיצוב מדהים והמעצבת בכלל סוף הדרך