פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

סטנדרט גבוה: כך עובדים האנשים שמאחורי תוכנות העיצוב

מי שמייצר תוכנות שרטוט עבור אדריכלים ומעצבים חייב לשמור על סטנדרט גבוה גם בעיצוב המשרד שלו עצמו. ביקור במשרדי חברת תוכנת שרטוט בישראל

09/05/2013
מאת: סיוואנה אופיר | צילום: אילן נחום, יובל חי

כשהלקוחות העיקריים של עסק הם אדריכלים ומעצבים, צריך ליצור מקום עשיר בצורות, טקסטורות וחומרים כדי להצדיק את המעמד וגם ליצור השראה. קפיצה קטנה למשרדים המעוצבים של חברת "אוטודסק", שמספקת תוכנות שרטוט מקצועיות, בנמל תל אביב מלמדת שגם מי שמאפשר לאדריכלים לעצב זקוק לסביבה עם הרבה השראה עיצובית. 

 
המשרד, בגודל של כ- 600 מ"ר, עוצב על ידי אדריכל מורן בן חור והמעצב התעשייתי עמרי אמויאל שקיבלו לידיהם חלל ובו חמישה משרדים ישנים ואפרוריים עם תאורת פלורסנט חזקה מדי. השניים בחרו להרוס את המקום וכך יצרו חלל גבוה, שהתברר ששימש בעבר כמחסן קירור לדגים ולבשר. על התקרות התגלה חומר מוקצף ומבודד שהוחלט להשאיר ולנקות ולצבוע כדי להציג תקרה עם טקסטורה שקשה להתעלם ממנה וגם עמודי הקונסטרוקציה הישנים הושארו חשופים. 
 

מחיצות זכוכית מפרידות בין החללים השונים כדי לשמור על רצף תאורה ואוויר
 

שימוש בצבעים חזקים אפילו בחדרי הישיבות
 
החלטת החברה הייתה לעצב מקום שיכלול מקומות ישיבה אינטימיים בתוך חלל פתוח משותף, תוך יצירת מחיצות וזוויות מעניינות. מבנה המשרד פורק למספר חללים בגבהים משתנים, עם מחיצות לא גבוהות מדי שמאפשרות לכל החללים לקבל אור טבעי בבת אחת. בעלי המקום ביקשו לתכנן אותו כך שמרכז החלל יוכל ליצור חיבור בין כל העובדים בו וכך הוחלט למקם כאן את המטבח, את שולחן האוכל וחדר ישיבות שכולל גם טריבונה מעץ ומעליו גג שמשקיף על המשרד כולו. הטריבונה תוכננה כדי ליצור מקום ישיבה לא פורמלי לצוות ושולחן האוכל המרכזי עשוי ברזל מכופף ומאפשר גם ישיבה גבוהה וגם נמוכה ומשתלב מצוין בחלל. 
 
כיאה למשרדים של חברה שמייצרת תוכנות שרטוט הוחלט לשלב כאן על רצפת הבטון המוחלק קווי מידות גראפיים שמציגים את המידות האמיתיות של הרצפה ובכלל למצוא זוית מעניינת בכל פינה. כך תוכלו למצוא כאן בחדר הטלפון כורסה ומאחוריה מדבקה של כורסה שיוצרת אוירה שונה לחלל, במטבח מצוייר גראפיטי של רובוט שעיניו משולבות ביציאות של המזגן ועל הזכוכיות האלכסוניות של חדרי המנהלים משולב כיתוב גראפי כחול. ככה זה כשמעצבים עבור אלה שמכינים את התשתיות הבסיסיות ביותר של עולם העיצוב והאדריכלות. 
 
 
 
גם אינטימיות ופרטיות אבל גם יכולות להתכנס ולהתאסף. חדר ישיבות במשרד
 

חלל ישיבה מרכזי
 

משקיפה על כל המשרד. פינת הישיבה
 

מספרים ומידות על הרצפה מדמים את תוכנות השרטוט
 
עיצוב משרדים: לכל העסקים ובעלי המקצוע
 

גם כורסא אמיתית וגם מדבקה
 

צבעוניות מתונה באיזורי העבודה הפרטיים
 

חלל גדול שמחולק נכון
 

מרכז המשרד מנוצל בעיקר לצרכים חברתיים
 

שולחן האוכל: אפילו הצהריים עוברים בסטייל
 
 
עוד משרדים מעוצבים: 

 • 3.
  גם מודרני צריך שיהיה בו משהו
  אורלי | (10/19/2013)    
  יומרני ומכוער, חללים ללא גבולות. פשוט מנוכר. המלך עירום רבותי.
 • 2.
  משרד מצוין !!
  יעקוב (לקוח ותיק) | (05/14/2013)    
  אני חייב לציין שהמקום נראה מעולה והתמונות לא עושות חסד.. הכניסה למשרד מרשימה וחלל העבודה פשוט מגניב!
 • 1.
  TOO MUCH
  א.ד | (05/12/2013)    
  האזור היחידי שהוא יפה וגם מעניין זה חדר האוכל עם השולחן המקופל המשרד הצהוב מזעזעז ולא עושה חשק גם פינת הישיבה שנראית כמו מערה... נו באמת.