כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  אדריכלות הדור הבא – עבודות סטודנטים באוניברסיטאות הרווארד ו-MIT

אדריכלות הדור הבא – עבודות סטודנטים באוניברסיטאות הרווארד ו-MIT

בהגשות הסופיות של עבודות בידי תלמידי התואר השני בשתיים מהאוניברסיטאות המובילות לאדריכלות בארה"ב – הרווארד (GSD) ו-MIT שבקיימברידג’, מסצ’וסטס – ניכרה חשיבה אדריכלית מקורית.

מאת: צילום:


סקירת עבודות סטודנטים באוניברסיטאות הרווארד ו-MIT בהגשות הסופיות של עבודות בידי תלמידי התואר השני בשתיים מהאוניברסיטאות המובילות לאדריכלות בארה"ב – הרווארד (GSD) ו-MIT שבקיימברידג’, מסצ’וסטס – ניכרה חשיבה אדריכלית מקורית. גדולי האדריכלים בעולם הם בוגרי האוניברסיטאות הללו, למשל פרנק גרי ואריק אוון מוס. אדריכלים מהשורה הראשונה מכהנים בהן כפרופסורים, כגון רפאל מונאו, הרצוג ודמורן וסנטיאגו קלאטרווה. הם באים מכל קצות העולם כדי לתרום להשכלתו של הדור המוביל הבא בעולם האדריכלות.  הסטודנטים אף הם באים מכל רחבי הגלובוס לאחר שעברו תנאי מיון וקבלה נוקשים, בנוסף להשגת המימון היקר. כשכל אלו הושגו, המטרה היא אחת: להשתלב בצמרת האדריכלות העולמית. בהגשות הסופיות של סמסטר האביב בשתי אוניברסיטאות אלו נראו מבחר של פרויקטים מיוחדים. בMIT- למדו תלמידי שנה א’ לתואר שני קורס ושמו  .Churchbugsלכל סטודנט ניתנה קופסה קטנה ובתוכה פרת משה רבנו מיובשת, שהיתה אמורה לשמש לרעיון שיוביל לבניית שפה עיצובית. בתחילה התבקשו הסטודנטים לעצב קיר במרחב המשלב משחק של תאורת יום על ידי יצירת דפוס עיצובי.  בסופו של הקורס נוצרה כנסייה ובה חללים אטרקטיביים שונים הנאחזים בדפוס ארגוני המיוחד למקום המשלב קדושה, התייחדות ומפגש קהילתי.  באוניברסיטת הרווארד, בקורס בהנחייתו של האדריכל מאק סקוגין Mack Scogin, עבדו תלמידי שנה ב’ לתואר שני על הפרויקט New School in Copley Square בבוסטון. מטרת הפרויקט – תכנון שלושה בתי ספר יסודיים החולקים אזור משותף לפעילויות חברתיות, כשהעיקרון של עיצוב אוניברסלי, Design for everyone , הוא בלתי נפרד מהחשיבה העיצובית. אתר הפרויקט – כיכר קופליי בלב בוסטון.  פרויקט יוצא דופן עשו תלמידים לתואר דוקטור לאדריכלות בהרווארד בהנחייתו של המהנדס-האדריכל האנגלי עטור הפרסים ססיל בלמונד.  המדובר בשילוב של חקר נוסחה מתמטית ושל בניית וילה. לווילה אין אתר מוגדר וברוב המקרים גם לא צורה מוגדרת; בסיום הקורס היא אינה אלא שפה אדריכלית-מתמטית.  התמונות: למעלה: פרויקט Eelco Dekker MIT, 2001 Churchbugsפרט של קיר בכנסיה. דקר יצר קיר עם יחידות זכוכית עצמאיות אשר צבען משתנה בהתאם לזווית ההתבוננות. למטה מימין לשמאל:Jane E.Lee עיצבה מבנה הדן בנושא אפשרויות הגישה לציבור הרחב ולנכים. המבנה מחולק לתת מבנים לא קונבנציונאליים.  Edward Pitts MIT, 2001 Churchbugsפיטס, הושפע ממבנה עצי המייפל באתר. 

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה