כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  אדריכלות – .פרויקט בתי קיט ב"המפטון" – אזור קיט יוקרתי במדינת ניו יורק.

אדריכלות – .פרויקט בתי קיט ב"המפטון" – אזור קיט יוקרתי במדינת ניו יורק.

הפרויקט הנוכחי בסאגאפונק מנסה אף הוא להציג "אדריכלות אנושית" ובעלת תרומה חברתית. כ- 100 אקרים הוכשרו באזור סאגאפונק, לבניית בתים המתייחסים בעיצובם לטבע.

מאת: צילום:


Houses at the Sagaponac.    פרויקט בתי קיט ב"המפטון" – אזור קיט יוקרתי במדינת ניו יורק.פרוייקט מיוחד במינו "קורם עור וגידים" בימים אלה באזור ה"המפטון" שבלונג איילנד. ההמפטון הוא אזור קיט ידוע המשמש בעיקר כמפלט לניו יורקרים בסופי שבוע. בימי הקיץ החמים שוקק האזור חיים בשל קרבתו לים. יוזמי הפרויקט הם חברת תיווך גדולה (Brown company) ממנהטן בעלת עסקי נדל"ן רבים בכל רחבי ארצות הברית כיועץ לפרויקט משמש האדריכל הנודע, ריצ’ארד מאייר, והוא גם משתתף בו. לדברי מאייר ההשראה העיקרית לפרויקט זה באה מפרויקט ה-Usonian Houses של פראנק לויד רייט בשנות העשרים. בפרויקט זה הציע רייט חשיבה חברתית ואדריכלית משותפת, כשהקו המנחה היה יצירת שורת בתים מודולאריים ברחבי ארצות הברית, אולם למרות שבתים אלה תוכננו על ידי אדריכל נודע, יוכלו לרכוש אותם גם אנשים מהמעמד הבינוני ומטה. מקור השראה נוסף היה פרויקט מקביל בחשיבותו שנערך באירופה באותה עת בפיקוחו ובהנחייתו של מיס ואן דה רוהה.  הפרויקט הנוכחי בסאגאפונק מנסה אף הוא להציג "אדריכלות אנושית" ובעלת תרומה חברתית. כ- 100 אקרים הוכשרו באזור סאגאפונק, אזור שהתאפיין בעשור האחרון כאזור וילות יוקרתי המייחס חשיבות מעטה לעיצוב ולסביבה הטבעית המיוחדת שלו. 34 אדריכלים ידועי שם מכל רחבי ארצות הברית וביניהם אריק אוון מוס, פיליפ ג’ונסון וסטיבן הול, הוזמנו להציע את הצעותיהם לבניית בתים חדשים ולנסות "לשפר" את התווית שדבקה באזור זה.  ההנחיות שקיבלו האדריכלים שהוזמנו לפרויקט היו שעליהם לבנות בתים המתייחסים בעיצובם לטבע כשהם מקדישים תשומת לב רבה לגורם הכלכלי ולגורם האקולוגי. היזמים מקווים שעל ידי כך יוכלו לבנות באזור זה אדריכלות חשובה במחיר סביר. הפרויקט עתיד להתחיל הקיץ.  

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה