כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  אריחים מחייכים

אריחים מחייכים

שיתוף פעולה בין חברת שטוילר לחברת אלסי הניב אריחים לעיצוב אמבטיה, המנציחים את אחוריה של בתו של מר אלסי. שיתוף פעולה נוסף עם חברת דיזל הניב אריחים דמויי ג'ינס וחיפויי קיר בצורת כיסים לעיצוב אמבטיה חלומית.

מאת: צילום:


כשמוצר מסוים גורם לך לחייך, באותו רגע הוא גם מעורר את סקרנותך. את/ה רוצה להכיר אותו מעט יותר מקרוב ולראות אם יש גם רצינות מאחורי החיוך. כאלה הם מוצרי הדגל של חברת שטוילר, חברת קרמיקה קטנה יחסית, באווירה ביתית, המקפידה על אלמנט הסקרנות, קודם כל שלה עצמה, מהמנכ"ל ועד המעצבים, וכמובן של המוצרים. החברה הגרמנית, שמפעלה הראשי ממוקם בכפר קטן, כעשרים דקות נסיעה משטוטגארט, פועלת זה שמונים שנה, אבל רק בשנים האחרונות, אחרי שעברה מניהול משפחתי למקצועי, פנתה לכמה כיוונים שונים בתכלית השינוי, עם קו משותף מובהק. כל מנהל מתחיל יודע שראשית ההצלחה היא בקריאה נכונה של השוק וקהל היעד. עם זיהוי ראשוני של טרנדים בעיצוב המתחלפים במהירות של קולקציות בזארה ועם תוצאות מחקר שהראו כי האירופים מחדשים את ביתם רק כל 25 שנה, החליטו קודם כל להרחיב את הפעילות למדינות כמו ישראל, למשל. אותו מחקר קבע כי הישראלי הממוצע משפץ דווקא פעם בשמונה שנים. שיתוף פעולה עם חברת אלסי הניב בין השאר את האריח שבו הם גאים במיוחד – ועליו צילום של בתו של מר אלסי שתיעדה את אחוריה. התוצאה מעט הזויה אבל, למרבה ההפתעה, אסתטית ואף נראית טוב כשהיא מחפה קיר. הבת, היא אמנית שחלק מעבודותיה מתנוססות על קירות משרדי המפעל, כמו עבודות אמנות נוספות שאוסף מנכ"ל המפעל, פול הלדנס. המנכ"ל הנמרץ סורק עשרות ספרים, מצילום, דרך אופנה, עיצוב ואמנות ועד מגזינים שמהם הוא שואב רעיונות, המיושמים ויוצאים לשוק בסדרות קטנות בתוך שבועות ספורים. בנוסף לכך הוא נעזר בשירותיה של חברת טקסטיל המפתחת טרנדים ואפילו קונה דוגמאות טקסטיל המשמשות השראה ליצירת אריחים חדשים. המפעל, הפועל במקביל כמפעל קרמיקה לכל דבר המספק אריחים ממוסדים וכמפעל בוטיק, מקפיד על סדרות מיוחדות, גם אם לא כל כך נמכרות, מתוך צורך כמעט אובססיבי להתחדשות. בנוסף לאלסי הם משתפים פעולה גם עם JOOP, בקו בעל מראה יוקרתי יותר, וכן עשו פרויקט משעשע עם דיזל, שנתנו את שמם לקו הג’ינס הכולל ריצוף באריחים דמויי ג’ינס וחיפויי קיר בדמות כיס או חגורה עליונה. לעתים ההתנסויות שלהם כמעט סטודנטיאליות במהותן ותעוזתן, אבל הן תמיד יבוצעו במרב המקצועיות. אחד הקווים המעוררים חיוך הוא ה- FREESTYLE – סדרת אריחים עם בליטות וחורים שאליהם מוברגים ברגים שעליהם נמתחות גומיות. הסידור הגיאומטרי הפשוט על פני האריח מאפשר אין-סוף אפשרויות משחק עם גומיות בכמה צבעים ועצמים מעולם האמבטיה או המטבח שאותם אפשר לכלוא בתוך הגומיות. הקו כולו מזכיר מיד את קבוצת "דרוך" ההולנדית, שיצרה קו אריחים המשמש גם כיחידות הצבה ואחסון. הפרשנות של חברת שטוילר, המיוצגת בארץ על ידי חרש, והקלילות שהיא משדרת, עוזרות לה להפוך ממוצר קונצפט למוצר מדף. פול הלנדס מדגיש כי אף שהחברה אינה מייצרת כלים סניטריים, הדגש והמחשבה מופנים תמיד להסתכלות על השלם, על החדר ולאו דווקא על האריח המסוים. e חזרה לעמוד הכתבות בנושא חדרי אמבטיה.  

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה