כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  ארכיטיפים- מוזיאון חדש לאמנות וטכנולוגיה במנהטן

ארכיטיפים- מוזיאון חדש לאמנות וטכנולוגיה במנהטן

מוזיאון חדש לאמנות וטכנולוגיה אמור להיפתח בלב מנהטן בשנת 2005. לפרויקט זה אחראי Eyebeam – גוף ללא מטרות רווח שמטרתו עידוד ופיתוח של אמנות וטכנולוגיה. גוף זה שם לו למטרה להגביר את המודעות הציבורית לאמנות המולטימדיה דרך תערוכות בין המשתתפים בתחרות Diller+Scofidio מניו יורק.

מאת: צילום:


במרכז אזור הגלריות השוקק בשכונת צלסי, מנהטן תוכנן מוזיאון גדול ובו סטודיו, מעבדות מחקר, תיאטראות, מסעדה-קפה, מרכז חינוכי, כיתות לימוד, גלריות ומשרדים. המוזיאון החדש עתיד לשמש מוקד יצירה לאמני מולטימדיה, שיציגו את עבודתם בווידיאו, במיצגים אמנותיים וכדומה. בשנת 2000 השיק הארגון תחרות לתכנון המוזיאון. 30 אדריכלים בעלי שם נבחרו להשתתף בתחרות ומתוכם נבחרו שלושה מועמדים סופיים:: Leeser Architects Diller+Scofidio מניו יורק ו -MVRDV מרוטרדם, הולנד. כל אחד מהם הגיש הצעה למבנה שלא נראה דומה לו בעבר. הבניינים המוצעים בעלי מכנה משותף המאופיין בפינות רכות ומעוגלות. החלל מקבל ממד חדש, הוא זורם ואינו מבדיל בין קירות, תקרה ורצפה. בתמונה – הצעתם של דילר וסקופידיו, שהציעו מבנה בעל חזית כפולה הנראית כנמתחת ומשתלשלת כלפי מעלה ומטה.

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה