כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  ארכיטיפים-משה ספדי מתכנן את בית המשפט הפדרלי בספרינגפילד מסצ’וסטס

ארכיטיפים-משה ספדי מתכנן את בית המשפט הפדרלי בספרינגפילד מסצ’וסטס

בבסיס תכנונו של בית המשפט הפדרלי בספרינגפילד מסצ’וסטס, שהופקד בידי האדריכל משה ספדי, עמד שימורם של שלושה עצים בעלי חשיבות ומורשת היסטורית מתחילת דרכה של האומה האמריקאית, שגילם נע בין 200 ל500 שנה. המבנה עוטף עצים אלה ומקיפם.

מאת: צילום:


בית המשפט הפדרלי ברחוב סטייט בספרינגפילד, ששטחו 15,000 מ"ר, מתוסף לשורת המוסדות הציבוריים באזור. הוא מכיל ארבעה אולמות וישנה אפשרות להוסיף בעתיד אולם משפט חמישי. למבנה פבליון כניסה המורכב מעמודים. הפבליון מתעקל כשהוא פונה למרכז העיר. באמצעות ציר העמודים הסובב את המבנה, מובל המבקר לגרם מדרגות ראשי המטפס עד הקומה השלישית. קומה זו היא הקומה הציבורית של המבנה ובה שוכנים ארבעת אולמות המשפט ולשכות השופטים. ציר העמודים המתעקל משמש שכבה ראשונה במערכת שכבות היוצרת את השטחים הציבוריים במבנה. את השכבה השנייה יוצרים מסכי זכוכית במסגור מינימלי. השכבה השלישית נוצרת באמצעות קיר מאבן גיר עם פתחים רחבים. שכבה זו משמשת כגלריה הנראית כמתעקלת ועוקבת אחרי ציר העמודים והעצים סביב המבנה. בנוסף, מכילה השכבה, הצמודה לקיר אולמות המשפט, אזורי ישיבה ציבוריים הממוקמים לאורכם של האולמות. באמצעות מערכת השכבות בחללים הציבוריים של המבנה, מושג מבנה בעל תחושה אוורירית של פתיחות ושקיפות תוך כדי שימור צורכי הביטחון הנדרשים בבית משפט פדרלי.המתבונן בעבודותיו של משה ספדי לא יתקשה לראות את הדמיון בין תצורת מבנה זה לבין הספרייה בונקובר, קנדה (1992-1995).תאריך התחלת הבנייה משוער לסתיו 2002. תאריך סיום משוער: אביב 2005.

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה