כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  בולוניה: כפרי וקלאסי – יריד רהיטי אמבטיה, כלים סניטריים ואריחי קרמיקה

בולוניה: כפרי וקלאסי – יריד רהיטי אמבטיה, כלים סניטריים ואריחי קרמיקה

ביריד CERSAIE הבינלאומי אפשר היה להצביע על שתי מגמות רווחות, האחת מציגה קו קלאסי וכפרי השואב מסגנונות העבר, והשנייה מציעה קו נקי ומינימליסטי בגישה פונקציונלית ואלגנטית.

מאת: צילום:


אחת לשנתיים מתקיים בבולוניה יריד CERSAIE  הבינלאומי, בו מוצגים רהיטי אמבטיה, כלים סניטריים ואריחי קרמיקה. מרבית המוצרים והחומרים שנראו השנה בבולוניה, הופיעו, זה מכבר, בתערוכת הרהיטים השנתית של מילנו והרבה לא השתנה מאז. ובכל זאת, מתוך אלפי המוצגים שנראו, אפשר להצביע על שתי מגמות רווחות, שלמעשה, מאפשרות לכל אחד לבחור את הסגנון  האהוב עליו. האחת מציגה קו קלאסי וכפרי השואב מסגנונות העבר. השנייה מציעה קו נקי ומינימליסטי בגישה פונקציונלית ואלגנטית.בתחום האריחים הוצגו, לצד אריחי הקוטו, הטרה קוטה והקרמיקה בעיבוד כפרי וקלאסי, גם הרבה מאוד פסיפסים, אריחים דמויי פסיפס ואריחי קרמיקה בגדלים אופנתיים של 10X10 , בדוגמאות חלקות ובצבעים מגוונים. בתחום רהיטי האמבטיה והכלים הסניטריים נראו השנה הרבה מאוד פריטים מעוצבים בקו נקי, גאומטרי ובעיקר פונקציונלי .מרבית הקולקציות החדשות של רהיטי האמבטיה מתבססות על יחידות מודולריות, הניתנות להתאמה ולארגון באופנים שונים בכל חדר רחצה. הסדרות מציעות מערך של יחידות כיור ואחסון התלויות על הקיר, או כאלה המוצבות על גבי משטחי בסיס או על רגלים דקות. לצידן מופיעות יחידות קטנות של מגירות וארוניות המוצבות על גלגלים וניתנות להזזה ממקום למקום, או כאלה התלויות, בסידור גאומטרי, על הקיר. משחקים של שקיפויות, אטימות וברק מאפיינים את החומרים שמהם עשויים הרהיטים. זכוכית שקופה, מותזת או צבעונית מופיעה במשטחים, בכיורים ועל הדלתות. לצידה משולב  עץ טבעי, בהיר או כהה, משטחי בירץ’ עם ציפויי למינציה וארונות מ-MDF צבוע. את הגימור המתכתי והמבריק לקווים הנקיים מעניקים מחברים וידיות מנירוסטה, מניקל ובעיקר מכרום.מלבד כיורי הזכוכית והנירוסטה למיניהם הופיעו השנה גם כיורי חרס לבנים, מלבניים או מעוגלים, בעלי מסגרת עבה, שמזכירים בצורתם את כיורי המטבח הישנים של פעם.האסלות מעוצבות בקווים מעוגלים ו’שמנמנים’, וכמותן גם אמבטיות העיסוי הגדולות ומקלחוני העיסוי, המשולבים כחלק מהאמבטיה או מוצבים כתא נפרד הסגור בדלתות פרספקס או זכוכית. בביתני הקרמיקה הוצגו אינספור אריחים בסגנונות, בעיבודים ובעיצובים שונים. ביניהם, אריחי הטרה קוטה האיטלקיים בסגנון כפרי וקלאסי, אריחי קרמיקה בעיבוד המחקה את גוני הטרה קוטה העתיקים ואת האבן הטבעית, אריחים המחקים חרסינות ישנות עם גלזורה סדוקה, אריחי גרניט פורצלן במראה של שיש יוקרתי או בעיבוד מבריק ותעשייתי, וכן ביתנים רבים המציגים  אריחים מצויירים בעבודת יד, בסגנונות עכשוויים או מסורתיים. חלק מהקולקציות מתבססות על אריחים חלקים שאליהם מצטרפים פסי קישוט ואריחי גימור ישרים או מעוגלים. ביניהם, פסי קישוט עם אבני פסיפס מוזהבות. אריחי גימור מתכתיים, מצויירים או מודפסים בדוגמאות צבעוניות  ונאיביות המתאימות גם לחדרי הרחצה של הילדים ועוד. מבין כל אלו בלטו גם השנה אריחי פסיפס מרהיבים, המחקים פסיפסים עתיקים, אריחי קרמיקה דמויי פסיפס וכן אריחים קטנים, 01X01, שהופיעו במגוון של משטחי צבע חלקים, מאופקים או עזים, שמחפים את הרצפה ואת הקירות  כ"גריד" המשלים את המראה הנקי והגיאומטרי של חדרי הרחצה העכשוויים.     התמונות: למעלה – כיור מסדרת "Tam Tam" . עיצוב: vis a vis לחברת Lodo Design. למטה – אריח קרמיקה מצויר ביד בעיצוב אתני של חברת Doremail. 

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה