כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  בולוניה: מתקלחים תחת גשם

בולוניה: מתקלחים תחת גשם

תערוכת "צ’רסאי" בבולוניה, המציגה מדי שנה את החידושים בתחומי האריחים, חיפויי הקירות וריהוט חדרי אמבטיה ושירותים, הציגה השנה כיוונים ודגשים מסוימים יותר מאשר חידושים.

מאת: צילום:


תערוכת "צ’רסאי" בבולוניה, המציגה מדי שנה את החידושים בתחומי האריחים, חיפויי הקירות וריהוט חדרי אמבטיה ושירותים, הציגה השנה כיוונים ודגשים מסוימים יותר מאשר חידושים.  אחת התופעות שבלטו השנה היתה, שהמתרחצים מעדיפים היום מקלחוני-עיסוי על פני אמבטיות עיסוי, ולכן המקלחונים המיוצרים עתה הם גדולים יותר, לעתים בצורת כלוב של צינורות מחוררים- כשהמים זורמים, שוטפים ומעסים את הגוף מכל צדדיו, וראש המקלחת גדול ועגול כראש של חמניה, וממטיר על המתרחץ גשם של מים.כמו כן אפשר היה לראות השנה כיורי זכוכית לרוב, ביניהם הרבה כיורים צבעוניים, וכן כיורים העשויים מחומר חדש: זכוכית מעורבת באפוקסי )זכוכית קרה(. הצבע מופיע גם בידיות של ברזים, חלקן עשויות מזכוכית צבעונית.  הכיורים ממשיכים להיות תלויים, חופשיים, בלי ארונות מטבח מתחת. מגמה שכבר התחילה בשנה שעברה והולכת ומתגברת השנה, היא כיורים דמויי קערות גדולות המותקנים כשהם בולטים מהמשטח, והם עשויים מחרסינה, נירוסטה או זכוכית.האריחים הפופולאריים השנה הם הגדולים והמבריקים, ויש כך כנראה סיבות כלכליות; יותר זול ליצרנים לייצר אריחים גדולים, ומאחר שאיטליה רק מתחילה להתאושש ממשבר כלכלי יש לכך תוצאות גם בתחום העיצוב. כמו כן, האיטלקים מתאימים את עצמם יותר ויותר לצרכן האמריקני, המבקש – למרבה הפלא – אבן במראה של אבן ירושלמית, "ג’רוזלם סטון".כמו כן עברו היצרנים במידה רבה לייצור אריחים מגרניט פורצלן, שמשווים לו מראה של אבן, וכן מחיקויים של טרה קוטה.

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה