כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  ביאנלה מס’ 9

ביאנלה מס’ 9

ונציה, 12 בספטמבר עד ה-7 בנובמבר הביאנלה ה-9 לארכיטקטורה הציגה את עבודתם של למעלה מ-170 משרדי אדריכלים. יותר מ-200 פרויקטים ובהם צילומים, מודלים וסרטים התמקדו כולם בשינויים היסודיים שהתרחשו באדריכלות בת זמננו, הן במישור העיצובי והן בשימוש בטכנולוגיות חדשות.

מאת: צילום:


החללים האדריכליים נבחנו במובנים של יכולתם לחיות את השינויים היום-יומיים.התערוכה Metamorph הוצגה בשני אזורים נפרדים. בארסנלה הוצגו 200 עבודות בתערוכה שעוצבה על ידי Asymptote (האני ראשיד וליז אן קוטור) ובגיארדיני הוצגו הביתנים של המדינות השונות. התערוכה, שאצר קורט פורסטר, הציגה את הבניינים שחוללו את השינויים בדיסציפלינות של הארכיטקטורה של שנות השמונים – של פיטר אייזנמן, פרנק גרי ואלדו רוסי. "מעטים הם האנשים היום שאינם ערים לעובדה שאנו חיים בתקופה של שינויים רבים והטרנספורמציות ניכרות כמעט בכל התחומים", כותב פורסטר בקטלוג התערוכה. "בארכיטקטורה השינויים הם בסדר גודל כזה שכמעט שניתן לדבר במושגים של ’עידן חדש מפציע’". השינויים של העידן החדש צצים בכל מקום והתערוכה מנסה לכנס אותם תחת גג אחד. "ישנן סיבות רבות לאותה טרנספורמציה, אבל רבות יותר התוצאות…", מוסיף וכותב פורסטר. ואכן, המודלים והציורים שבביאנלה הזאת מראים כיצד שפת הארכיטקטורה משתנה והרבה פחות עוסקים בשינויים החברתיים שבעקבותיהם הצורה משתנה. כמעט כל פרויקט בתערוכה הציג בניינים שהתאפשרו תודות לטכנולוגיות מחשב מורכבות: צורות שהן הרבה יותר פיסוליות ומבנים עם צורות חושניות מעוקלות (ראו כתבה על הזואומורפיה בגיליון 93). עד כדי כך דומיננטית הייתה נוכחותו של המחשב בביאנלה, שהיו שאמרו שזה נראה יותר כמו פסטיבל בינלאומי לתוכנות מחשב מאשר כתערוכת אדריכלות.

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה