כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  בית מחייך – בית שכור במושב בצרה

בית מחייך – בית שכור במושב בצרה

צבעים עזים, בדים רקומים ואוספים אישיים של פריטים ורהיטים מסוגננים, מעניקים לכל חדר אופי ייחודי ואווירה ססגונית. חדרי האירוח צבועים בתכלת וירוק, פינת האוכל בסגול לילך והמטבח בירוק דשא וכתום עז. .

מאת: צילום:


בית שכור במושב בצרה, של מעצב האירועים רוני אנגלר. צבעים עזים, בדים רקומים ואוספים אישיים של פריטים ורהיטים מסוגננים, מעניקים לכל חדר אופי ייחודי ואווירה ססגונית. "להיכנס לבית צבעוני, זה להיכנס לבית מחייך", אומר רוני אנגלר, מעצב אירועים ושוזר פרחים, על ביתו הססגוני שבמושב בצרה. את הבית השכור עיצב אנגלר בסגנון אקלקטי המשלב אוסף אישי מאוד של פריטים, רהיטים ובדים  שאותם הביא מטיוליו בעולם."נכנסתי לבית כשהוא היה במצב של חורבה", מספר אנגלר, "אבל המבואה הרחבה והחלוקה הנוחה של החלל מצאו חן בעיני". חדרי האירוח ממוקמים בחלקו הקדמי של הבית. מאחור נמצאים המטבח, וחדרי השינה והרחצה. בקדמת הבית אגף נוסף המשמש את משרדו של אנגלר. "חלל הכניסה המחולק לחדרי אירוח הוא הדבר הכי יפה בבית הישן הזה, שאף אחד לא ממש תכנן אותו". "אין כאן קו סגנוני מוגדר", מוסיף אנגלר, "מלבד הצבע שתמיד מופיע בכל מה שאני עושה. צבע עבורי הוא חלק מהחיים ומשמחת החיים". כל חדר בביתו של אנגלר צבוע בגוון אחר. חדרי האירוח צבועים בתכלת רוגע וירוק, פינת האוכל בסגול לילך  והמטבח בירוק דשא וכתום עז. "מתוך כל הצבעוניות ואוסף הפריטים המגוון שיש בבית, נוצרה לבסוף  אווירה מיוחדת והרמונית".אל הגוונים הצובעים את הקירות מצטרפים וילונות בד מסוגים שונים. חלקם נתפרו מבדים פשוטים בדוגמאות פרחים ואחרים נתפרו מבדים דמשקאיים מפוספסים שנקנו בירדן. הווילונות תלויים על מוטות נחושת, שלהם הוסיף אנגלר לולאות דקורטיביות וחרוזים צבעוניים. בדי הריפוד הובאו מטורקיה והשטיחים הרקומים הגיעו מדרום אפריקה. "אין בבית מותגים, אומר אנגלר. "אני רוכש את מה שאני אוהב, וכל מה שיש כאן הם אוספים אישיים שהגיעו ממקומות שונים".את השולחן הארוך בפינת האוכל הסגולה בנה אנגלר מלוח עץ פשוט שנעטף בנחושת. כיסאות העץ והעור החום שמסביב לו, נרכשו בשוק הפשפשים ושופצו על ידי אנגלר. את המראה המסוגנן משלימה נברשת קריסטל עתיקה התלויה במרכז התקרה.המטבח הוא חגיגה של תפוחים, בננות וצבעים עזים. תפוחי קלקר קטנים השזורים על מוט נחושת מפותל, הוצמדו לנורת ליבון פשוטה והפכו לאהיל משעשע וייחודי. שאר התפוחים  מתפתלים על חוט ברזל וכרוכים מסביב למדף המטבח העליון. הכתום העז מופיע על דלתות המזווה ועל בד הווילון המעוטר בציורי בננות.  הירוק הרענן צובע את הקירות והתקרה ומהווה רקע מושלם למדבקות התפוחים ולפסי הדקור הצרים שנמתחו מסביב. את הצבעוניות האביבית משלימים כיסאות הפלסטיק הכתומים ומפת השולחן המצוירת בפרחים גדולים. חדר האירוח הירוק הוא עירוב מעודן וססגוני של אלמנטים מזרחיים ואירופיים: בדים צבעוניים וכריות מירדן ומטורקיה, ספת עץ אירופית משנות השלושים, כלי זכוכית מעוטרים בסגנון מזרחי ושולחן קפה שבנה אנגלר מלוח נחושת ורגלי עץ. מתקרת החדר תלויה נברשת קריסטלים מירדן, היוצאת מתוך רוזטה מגבס צבעונית שעיטר אנגלר.  מסגרות מלבניות של קרניזים דקורטיביים משובצות בקירות הירוקים. אלו, ביחד עם ווילונות הבד הדמשקאי התלויים בגובה הקיר, משלימים את המראה המהודר של החלל ומעניקים לו אשליה של גובה ומרחב.  

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה