כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  בתים של אחרים: קיר לבנים ברמת אביב

בתים של אחרים: קיר לבנים ברמת אביב

איך משלבים עיצוב מודרני עם עתיק ומייצרים מרחב מרווח ופתוח? מסתבר שגם קיר לבנים עתיק יכול לתרום למשימה.

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום:


תמיד מסקרן לבחון בתים של אחרים, לשאוב רעיונות ולהתרשם מתכנון, ריהוט, עיצוב ואדריכלות. בתים הם עולם ומלואו וככאלה הם מציגים מעין מראה שמשקפת את האופי והטעם של מי שמתגורר בתוכם. הם גם מהווים תמיד סוג של הצצה לחיים של אחרים. הצטרפו אלינו לסיור השבועי:

הדיירים: אביבה ואילן קדם ושני ילדיהם. אביבה עוסקת בתחום המחשבים ואילן בתחום הפרסום וההפקות.

האדריכלית: אורה יניב. יניב עסקה בעבר בעיצוב אופנה ובפיסול ובשנים האחרונות תיכננה ועיצבה פרויקטים רבים בהם משרדים, דירות גג ובתי מלון.

החלוקה הפנימית: שטח הדירה כ- 120 מ"ר.

עיצוב בתים
קיר לבנים זה כל העניין

מה בתוך הבית?:


דירה סטנדרטית שעברה שינוי שכלל בין היתר גם חלוקה חדשה של החללים שיצרה כאן תחושה של חלל רחב ידיים ופתוח אל הנוף. השינוי שבשיפוץ נגע בפינות שונות של הבית כולו החל ממסדרון צר שהוביל לאגף השינה ובוטל ועד לחדר הרחצה המרכזי שהועבר למקום בו עמד חדר השירות. אותו חלל רחב שנוצר פתח את אזור המגורים והביא אותו עד לאלמנט המרשים של קיר הלבנים העתיקות. דלת עץ רחבה שקבועה באיזור המגורים נפתחת וחושפת מרפסת פטיו קטנה שממוקמת בחדר ההורים וממשיכה את קו הראייה עד לנוף שבחוץ. בקיר הסלון נפתחו שתי גומחות צרות וארוכות היוצרות ממד של עומק אותו בחרו הדיירים להדגיש על ידי תאורה שקועה.

קיר הלבנים: כדי לייחד את הדירה נבנה קיר מלבנים עתיקות שיובאו מאירופה והיו לאלמנט מרכזי בעיצובה. הקיר מפריד בין חלל המגורים לאגף השינה ומואר לרוחבו בשורת גופי תאורה השקועים ברצפה.

המטבח: את המטבח הפתוח אל הסלון עיצבה יניב בחומרים חמים ובקווים נקיים. הארונות נבנו לתוך גומחה רחבה בקיר כשהם עשויים ממייפל בגוון אגוז ומעוצבים בפסים אופקיים שמצליחים ליצור משטח אחיד ואשליה של רוחב. משטח העבודה עשוי מפסיפס של אבן מצפה רמון במראה מלוטש וחלק. במרכז החלל תוכנן שולחן אוכל צר וגבוה ובו שתי מגירות אחסון צדיות. בצד המטבח נבנה המזווה כפס נשלף מתוך גומחה צרה וארוכה בקיר.

מטבחים
הארונות נבלעים בקיר. מטבח הבית

חדרי הרחצה: שני חדרי הרחצה תוכננו בהמשך לקו העיצובי של הדירה. את הקירות מחפים אריחי אבן מצפה רמון בעיבוד "טרומלים" (10X10) המונחים בפוגות רחבות. הארונות מעוצבים בקווים ישרים ונקיים מפורניר אלון מגוון ומעליהם משטח וכיור שנחצבו מגוש אבן חלילה. בחדר הרחצה של הילדים תוכננה גומחה עמוקה הנסגרת בדלתות עץ לאחסון מכונת הכביסה והמייבש.

חדר השינה:
מעברו השני של קיר הלבנים תוכנן חדר השינה של ההורים כסוויטה מרווחת הכוללת חדר רחצה, חדר ארונות ומרפסת פאטיו קטנה. החדר נפתח בדלת עץ כפולה שפונה אל המרפסת. יניב בעצם ביטלה את החדרון הקטן שסמוך לחדר השינה ופתחה בקיר שתי דלתות זכוכית גדולות שיוצאות אל המרפסת. עמוד התמך שנותר חופה בלבנים עתיקות ובהמשכו סוגר את הפאטיו קיר מזכוכית שקופה כחלון ארוך ופתוח לצדי המיטה.

החומרים והגוונים: הגוונים והחומרים שנבחרו לעיצוב הדירה משתלבים באיפוק עם פריטי הריהוט העתיקים של המשפחה. קירות הדירה נצבעו בלבן שבור, מסגרת האלומיניום של חלונות החזית חודשה בגוון חאקי בהיר, הרצפה חופתה באריחי טרוורטין (60X60) מלוטשים שיוצרים משטח חלק ואחיד. חוץ מקיר הזכוכית השקוף שבאגף ההורים נסגרוגם  חדרי הארונות והרחצה בדלתות רחבות מזכוכית מותזת היוצרות ניגוד מעניין לקיר הלבנים על גווניו החומים. צינור הביוב הראשי שנותר חשוף לאחר ביטולו של חדר הרחצה נהפך לעמוד דקורטיבי ומעוגל בפינת האוכל ונצבע בסטוקו בהיר.

עיצוב בתים
צביעה רכה בגוונים קלילים. חלל הבית

התאורה: גופי תאורה מינימליסטיים שוטפים באור רך את חלל הדירה ומדגישים את האלמנטים השונים. בתוך הרצפה שוקעו גופי תאורה עגולים שעוקבים אחר קיר הלבנים ומסמנים את הדרך המובילה לחדרי השינה. בקירות שוקעו גופים ריבועיים המאירים פינות שונות בבית ועל קרניז הגבס שמכסה את תעלות המיזוג נתלו גופי מתכת קשתיים.

הנגרות והריהוט: כדי שלא להעמיס על החלל עיצבה יניב את פרטי הנגרות מעץ בגוון עמוק וכהה ובקווים ישרים ונקיים. ארונות הבגדים והאחסון נבנו לתוך גומחות בקיר ונסגרו בדלתות המצופות בפורניר אלון מגוון. דלתות הפנים עשויות ממייפל שגוון בצבע עץ כהה, את פריטי הריהוט והחפצים העתיקים אספו בני הזוג בעת שהותם הממושכת בארצות הברית. מעל שולחן האוכל וכיסאות העור העתיקים תלויה נברשת צרפתית עתיקה בת מאות שנים. בחדר השינה ניצבת מיטה זוגית עתיקה מעץ בעלת פיתוחי זהב ושידה צרפתית עם משטח שיש ועליה כד יפני עתיק. בסלון מוצב שולחן בן שלוש מאות שנה מצרפת, המעוטר בפיתוחים ובעיטורים ולצדו פריטים עתיקים מהמזרח הרחוק שחותמים את העיצוב כולו.

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה