כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  גלזגו 1999: פסטיבל של אדריכלות ועיצוב

גלזגו 1999: פסטיבל של אדריכלות ועיצוב

הפסטיבל עוסק בתחומים מגוונים: עיצוב רהיטים, אופנה, גרפיקה שימושית, אריזות, עיצוב המוצר. התערוכות מציגות, בין השאר, עבודות של גדולי האדריכלים והמעצבים של המאה, את העיר של המאה ה-21 ועוד.

מאת: צילום:


 העיר הסקוטית גלזגו התקנאה, כפי הנראה, באחותה הגדולה אדינבורו, אשר רכשה מוניטין בינלאומיים בזכות פסטיבל התיאטרון הנערך בה מדי שנה. באמצעות עמותת "גלזגו 1999" החליטה העיר לציין את סוף העשור, המאה והאלף, בפסטיבל לעיצוב ולאדריכלות שיימשך שנה תמימה, החל מהחודש – ינואר 1999 – ועד ליום האחרון בדצמבר השנה. נראה שכל עולם האדריכלות והעיצוב ייוצג השנה בגלזגו, עם יתרון-מה לכוחות מקומיים: אדריכלים סקוטיים, סטודנטים ופרוייקטים מיוחדים.הפסטיבל יעסוק בתחומי אדריכלות ועיצוב מגוונים: עיצוב רהיטים, אופנה, גרפיקה שימושית, אריזות, עיצוב המוצר. מדי יום יתקיימו בעיר תערוכות, מופעים, הרצאות, סיורים וסדנאות. תערוכות רבות יתקיימו בבנין "המגדלור", לשעבר בנין העיתון "הראלד" שתיכנן האדריכל-מעצב הסקוטי צ’רלס רני מקינטוש בשנות העשרים של המאה. הבנין שופץ לאחרונה וישמש כמשכן קבוע של המרכז הסקוטי לאדריכלות ולעיצוב.התערוכות יציגו עבודות של גדולי האדריכלים והמעצבים של המאה: פרנק לויד רייט )רהיטים ותוכניות(; מיס ון דר רוהה )עבודות נבחרות(; פיליפ סטארק )רטרוספקטיבה באמצעות מיניאטורות(; האדריכלים הסקוטים צ’רלס רני מקינטוש ואלכסנדר תומסון; אטורה סוטסאס. תערוכות נוספות: המשרד העתידי; העיר של המאה ה21-; עיצוב בספורט; עיצוב של פריטים מחיי היומיום; הצבע האדום בעיצוב וארונות קבורה מקניה.העיר נערכה להמוני מבקרים ותארגן להם סיורים רגליים, בעיקר סביב מונומנטים אדריכליים, וכן ימי עיון והרצאות – בין השאר: אדריכלות בקולנוע, מהעיר עד לכפית – ארכיטקטורה של זהות. ביום האחרון של השנה ייחנך במרכז הסקוטי למדע "מגדל המילניום" – מגדל תצפית שגובהו 140 מ’, הכולל מרכז מבקרים ומסעדה דמויית חללית.

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה