כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  הארה פנימית – עבודותיו של אורן חורב

הארה פנימית – עבודותיו של אורן חורב

אור שמדגיש ומוציא החוצה טקסטורות פנימיות של עצים, עלים ואפילו של סלק ואלמנטים אחרים בעיצוב מנימליסטי מייחדים את עבודותיו של אורן.

מאת: צילום:


אור שמדגיש ומוציא החוצה טקסטורות פנימיות של עצים, עלים ואפילו של סלק ואלמנטים אחרים בעיצוב מנימליסטי מייחדים את עבודותיו של אורן.טקסטורות "מוארות" וגופי תאורה מנימליסטים מאפיינים את עבודותיו של אורן חורב, מעצב בוגר בצלאל, המחלק את זמנו בין פיתוח מוצרים רפואיים לבין עיצוב גופי תאורה ואלמנטים אחרים. " אור זה משהו רוחני כמעט, ויחד עם זאת אנו חיים איתו ביום יום" אומר אורן, שהתחיל את עבודתו עם האור במהלך לימודיו.החפצים והמנורות שאורן יוצר מעוצבים במינימום חומר, ויחד עם זאת יוצרים הרבה אור ואווירה. אין פרטים מיותרים, קישוטים או תוספות. "ה"קצת" הממוקד מדבר אליי יותר מהעושר שיכול לעייף" אומר אורן, שמושפע בין השאר מהעיצוב היפאני, אשר משתמש באלמנטים ספורים ומקפיד על כל פרט קטן. אחת מסדרות גופי התאורה, עשוייה מפורניר דרכו עובר האור ומדגיש את הטקסטורה היפה של החומר, שנראה כמו גזע עץ זוהר. "אני משתמש בחומר עצמו כדי לתת את המבניות ואת הצורה של גוף התאורה. זו בעצם התעסקות עם חומר מת, שעבר עיבוד מסויים, כשהכנסת האור מחייה אותו מחדש."גם חומרים "חיים" – אורגניים, כמו הסלק, מנוצלים להארה. את הסלק הפרוס הכניס אורן לשקיות פלסטיק כשהצורות הפנימיות, הגוון והמירקם המיוחד משתקפים דרך האור. הרעיון של אורן הוא ליצור מוצרי תאורה חד פעמיים, כאלו שאפשר לקנות גם ב"סופרמרקט" כמו ה -"סטיק – לייט".

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה