כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  המוזיאון לאמנות מודרנית, ניו-יורק – מאורר מחשמל את אמריקה

המוזיאון לאמנות מודרנית, ניו-יורק – מאורר מחשמל את אמריקה

אמן התאורה הגרמני אינגו מאורר מטפל באור בכסיות של משי ויוצר אינטימיות של אור נר. פרננדו ואומברטו קאמפרה הברזילאים מעצבים רהיטים מחומרים לא קונבנציונאלים – המוזיאון משלב את המעצבים בתערוכה מרתקת.

מאת: צילום:


המוזיאון לאמנות מודרנית בניו-יורק מואר בימים אלה באור חדש. אור קטן בעל קסם מיוחד, שנוצר על-ידי אמן התאורה אינגו מאורר Ingo Maurer . האווירה האינטימית שיוצר האור של מאורר בשטח התערוכה, אינטימיות של אור-נר, מכניסה את המבקרים למעין מדיטציה ולתחושת רגיעה. נקודות האור הבוקעות ממנורות השולחן, מהאהילים התלויים על התקרה או ממנורות הקיר, הן נקודות של פיוט.התערוכה, "פרוייקט 66", תימשך עד ה14- בינואר, והיא מציגה שני סוגי מעצבים משתי תרבויות שונות: גרמניה וברזיל. מאורר הגרמני מטפל באור בכסיות משי. האחים פרננדו ואומברטו קאמפרה הם מעצבי רהיטים ברזילאים, המשתמשים בחומרים לא קונבנציונליים כמו פלסטיק לאריזת זכוכית כציפוי למושב של כיסאות. השילוב של המעצבים נעשה ברגישות מדהימה על-ידי אוצרת אגף העיצוב של המוזיאון, פאולה אנטונלי, כשהיא מאפשרת חיים עצמאיים לכל אחד מהפריטים ויחד עם זאת הם יוצרים סצינה ביתית.מאורר אינו מעצב קונוונציונלי, אלא משורר באור )ראו כתבה ב"בניו ודיור" גיליון 41(. די אם נזכיר שוב את מנורת ה"לוצ’לינו" Lucellino )ציפור באיטלקית( – אותה נורה חשופה שנוצות-אווז מעטרות אותה משני צדיה כמו כנפי מלאך קטן. בזכות החומרים הפשוטים ודקות העיצוב נהפכה המנורה לרקדנית בלט. מנורת השולחן Dagmar Gaku עשוי מנייר פרגמנט עטוף בנייר מפותל, חוט ברזל דקיק משתרבב מתוך המנורה ונוצר מעין מחול קפוא.וכך עברתי בעולמו הקסום של מאורר, וחלפתי על פני מנורת תקרה העשויה מדפים שעליהם כתב-יד של שירים וסיפורים, המספרים את סיפור האור, ומנורה אחרת המורכבת מחלקי סכו"ם ושברים לבנים של צלחות וספלים. בפינת החדר הפתיעה מנורה בשם Wo Bist Du Edison? )היכן אתה אדיסון(, שהיא למעשה הולוגרמה של נורה חשופה, נושא שמאורר טיפל בו וממשיך לטפל בו בווריאציות שונות, כשהוא מכנה את הנורה "הפגישה האמיתית הבלתי רגילה של תעשייה ופואטיקה". 

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה