כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  הרומן של איציק עם ברזל

הרומן של איציק עם ברזל

איציק ברוך לפיד מעצב רהיטים מברזל עם רעייתו דניאלה פנקס. דניאלה משלבת בברזל אבן, עץ וזכוכית, ושניהם מעצבים רהיטים בלעדיים לחנויות וללקוחות פרטיים.

מאת: צילום:


הרומן של איציק עם ברזלהרהיטים של איציק ברוך לפיד כבר נראו בבתים שונים שצולמו ל"בנין ודיור": כסאות, שידות שולחנות, ואפילו לא ידענו שהם מעשה ידיו. לאיציק רומן ארוך עם ברזל. "אולי בגלל שאני מזל אש", הוא מנסה את ההסבר האסטרולוגי. "אני מטורף על ברזל, והאמיני לי שצריך כוחות נפש כדי להתמודד עם החומר הקשה , המלכלך, המתיז גיצים והפוצע בזמן העבודה".שנים רבות הוא ביצע עבודות מסגרות ונפחות עבור אחרים, וחלם "לעשות דברים יפים". כשהחל לעבוד בבית מלאכה שייצר עבור "קסטיאל" – "זה היה כמו להחזיר דג למים", הוא אומר. לפני שמונה שנים נדלק בו הניצוץ, ומיד החל לעצב רהיטים משלו. לפני שנתיים וחצי פתח בפלורנטין בית מלאכה וסטודיו פרטי. אישיותו החמה של איציק מושכת אל הסטודיו רבים מתושבי השכונה ועוברי אורח, והמקום הפך למעין מתנ"ס שכונתי. עוצרים שם לשתות קפה ועוגה, להחליף חוויות על הכלבים והחתולים וכמובן לראות איזה רהיט חדש מכינים איציק ורעייתו, דניאלה פנקס, שהצטרפה אליו לפני שנה. מפאת הצפיפות יוצאים הרהיטים מהסטודיו אל המדרכה, וכך נהנים העוברים והשבים מתערוכה מתחלפת, לפני שהרהיטים מובלים ללקוחות.דניאלה למדה במדרשה לאמנות ברמת השרון, ובבית הספר לעיצוב "ויטל". כבת לסוחרי אמנות, המוקפת מילדות בריהוט ובחפצי אמנות, מביאה דניאלה לעסק טעם משובח ורעיונות חדשים, המשלבים בברזל חומרים נוספים ומשפיעים עליו רכות נשית. אבל החיבור לברזל לא בא לדניאלה בקלות. "בבית ההורים שלי הירבו להשתמש בעץ. לא ידעתי מה אפשר לעשות מברזל, לא הכרתי את החומר. התוודעתי אליו דרך האהבה לאיציק, והתחלתי לחפש אפשרויות להתבטא באמצעותו".יום אחד התיישבה בבוקר ליד שולחן המחשב., שירטטה שני מתווים לכיסאות – העבירה לבית המלאכה, ובצהרים כבר היה כיסא אחד מוכן, שהפך ללהיט. "זה סידור מצויין, מעצבת עם מסגר צמוד", אומרת דניאלה. היא משלבת בברזל אבן, עץ וזכוכית, ולאחרונה גם שולחנות עם אריחי צפחה בגוון חלודה, כשגם גוף הברזל מקבל טיפול של מראה החלוד. כשפתחתי את המגירות של שידות הברזל המאסיביות, הופתעתי מקלות המסע על המסילה. איציק משתמש במסילות מיוחדות שפיתח עבור רהיטים כבדים מברזל.דניאלה ואיציק מעצבים רהיטים בלעדיים לחנויות יוקרתיות, ובמקביל מוכנים למלא כל משאלה ושגעון בברזל, לפי הזמנה של לקוחות פרטיים. מאז שנפתח בית המלאכה שלהם רואים השניים ברכה בעמלם, "אבל לא בבנק" צוחק איציק. ומוסיף: "גם אם לא היה צריך לעבוד כדי להתפרנס, הייתי קם בבוקר והולך להתמודד עם הברזל. זו התארפיה שלי, שעזרה לי להתגבר על משברים".

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה