כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  זרקור על תרנגולת

זרקור על תרנגולת

מפעל התאורה שמדובר בו הוא "ארטמידה", אחד הגדולים באיטליה, השוכן באזור תעשייה כפרי. התפישה המנחה אותו היא יצירת תאורה מלאכותית שהאפקט שלה קרוב ככל האפשר לאור הטבעי ולצורך ושימוש מוגדרים. כדי לקשר בין טכנולוגיה מודרנית לחיים בטבע חשבו בארטמידה כי כדאי שבחצרות בין הבניינים יתרוצצו בחופשיות תרנגולות וחמורים, כך שהעובדים הפוקדים את המפעל כל בוקר לא ישכחו את האלמנט הטבעי והצרכים האנושיים הבסיסיים.

מאת: צילום:


מה לחמור ותרנגולות בחצר מפעל תאורה בפאתי מילאנו? זהו גימיק, כמובן, אבל גם תזכורת לאורחים ולעובדים מאין באנו. עם כל הקידמה והטכנולוגיה, אין לשכוח את הטבע והקשר למציאות והסביבה. מפעל התאורה שמדובר בו הוא "ארטמידה", אחד הגדולים באיטליה, השוכן באזור תעשייה כפרי. התפישה המנחה אותו היא יצירת תאורה מלאכותית שהאפקט שלה קרוב ככל האפשר לאור הטבעי ולצורך ושימוש מוגדרים. כדי לקשר בין טכנולוגיה מודרנית לחיים בטבע חשבו בארטמידה כי כדאי שבחצרות בין הבניינים יתרוצצו בחופשיות תרנגולות וחמורים, כך שהעובדים הפוקדים את המפעל כל בוקר לא ישכחו את האלמנט הטבעי והצרכים האנושיים הבסיסיים. לאחר שעוברים את פינת החי מתגלה מפעל מודרני שפונה לשלושה אפיקים עיקריים: תאורה ביתית, שבה מושקע מאמץ מיוחד בעיקר באסתטיקה ובעיצוב, בשילוב עבודות זכוכית צבעונית ממורנו המזכירה את הקלאסיקה האיטלקית. כמו כן יש כאן גופי תאורה בעלי אופי מודרני מפלסטיק צבעוני וחישנים מיוחדים שמסוגלים לשנות את האווירה וכמות האור בחדר ולהעניק תחושה טבעית על ידי הצללה נכונה. נתיב אחר הוא תאורת חוץ שדורשת אמינות ומקצועיות המסוגלת לעמוד בתנאי מזג אוויר קשים ושחיקה לאורך זמן. וכן, תאורה למשרדים ובנייני ציבור ותעשייה, שבה מושקע לאחרונה מאמץ מיוחד בטכנולוגיה ועיצוב בגלל האפשרויות הכלכליות הגלומות בתחום זה. עם גופי התאורה שמפתחים בארטמידה לאחרונה נמנית מכונת תאורה רב תכליתית, שהיא מעין גריל מתכת תלוי בעל תאורת שטיפה פנימית ותריסים שאפשר לכוון. החידוש הוא בכך שאפשר לשלב כאן סוגים שונים של פנסים וכן מסכי מחשב ומיזוג אוויר. המתקן מתאים למקומות ציבוריים ולמשרדים קטנים. החללים הגדולים של המפעל מייצרים בפס ייצור כמויות גדולות של גופי תאורה שמורכבים מעשרות חלקים קטנים. ובסוף היום, כשיוצאים דרך דלתות הזכוכית, פוגשים שוב את התרנגולות ושאר בעלי החיים.

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה