כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  חדש ממילנו

חדש ממילנו

שלושה מעצבים מן השורה הראשונה ג'ון אירווין, רוס לאבגרוב ומארק ניוסון, חברו יחד ועיצבו בקוריאן לרגל תערוכת העיצוב במילנו

מאת: מיה דבש צילום:


Random Light .1 לחברת 2003 ,moooi. גוף תאורה העשוי סיבי פיברגלס מלופפים סביב תבנית כדורית.

Marcel .2 בעיצוב: Antonio Citterio לחברת 2003 ,BandB. ספה מודולרית ונוחה מעוצבת בקווים קלאסיים ונקיים.

 SOS .3 בעיצוב: Fabio Novembre לחברת 2003 Cappellini, נובמברה עיצב כיסא ושזלונג כאובייקט אחד היוצא מתוך קובייה. קונסטרוקציית סיבי זכוכית שחורים וריפוד עשוי פוליראטן ו-PVC בצבע זהב.

 Spoon .4 חברת 2003 ,Kartel. כיסא בר במגוון צבעים הנראה ככפית מכופפת.

 Butterfly Kiss .5 בעיצוב: Christian Ghion לחברת 2003 ,Sawaya and Moroni. כיסא נוח שעוצב ע"פ משנתו של Pierre Paulin המתארת את ההקבלה בין קווים עקלקלים ועולם המידות והחללים של חרקים. מוצר שהוא מחווה לטרנד של שנות השישים והשבעים.

 S.Chair .6 בעיצוב: Tom Dixon לחברת 2003 Cappellini, עיצוב מחודש וצבעוני לכיסא הוותיק בעל צורת האות S שהפך לסימן ההיכר של קפליני.

Tokyo Pop .7 בעיצוב: Tokujin Yoshioka לחברת 2003 driade, עבודתו של טוקוג’ין מתבססת על צורות אורגניות.

ג'יימס אירווין עיצב "בר אינטראקטיבי" המשלב אור וקוריאן יחד. הדרמה האמיתית באה לידי ביטוי באופן שבו הבר מואר. אורות מן הרצפה, סביב הכיסאות ומתוך הבר, כולם מחליפים צבעים, כך שכל האווירה משתנה ברגע. הבר העגול מאפשר לברמן להגיש משקאות ולהיות במגע קרוב עם הלקוחות.

הרצפה האורגנית של רוס לאב גרוב עשויה שכבות חצובות של קוריאן מכוסה בזכוכית קשיחה המאפשרת לאורחים לטייל עליה. הפרויקט, "THE LAND OF "LU, מאפשר להתבונן בחומר מנקודת מבט חדשה.

מארק ניוסון עיצב מנורות "DIODE" – 16 מנורות עשויות קוריאן היוצרות יחד יער בוהק ועליז המשתרע במרחב שבין מיצב לעיצוב מוצר.
החומר קוריאן עשוי ממינרל טבעי ופולימרים אקריליים – מיזוג המקנה לו יתרון שכן הוא ממזג את קשיות האבן עם הגמישות שבעץ. המעצבים בחרו בתחום האור לא רק משום שהוא אחד מן הנושאים המרכזיים בתערוכה אלא גם משום שהוא מאחד בין שלושתם.

את "שולחן הרוחות" עיצב סמואל מאזה בטכנולוגיה חדשה ומתוחכמת שהמציאה חברת DUPONT – הדפסת דיו דיגיטלית על זכוכית מחוסמת. שולחן הרוחות הוא שולחן קיים ושאינו קיים. "חשבתי על שולחן אביבי שאפשר להניח עליו פריטים מסגנונות שונים ומתקופות שונות. צלחות פורצלן מעוטרות מהמאה ה-18, כוסות צבעוניות, סכו"ם עשוי כסף. הפריטים כולם נראים לגמרי אמיתיים," אמר מאזה.

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה