כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  ירידים ותערוכות – מוזיאון העיצוב בלונדון: יושבים על פנטון

ירידים ותערוכות – מוזיאון העיצוב בלונדון: יושבים על פנטון

תערוכה המוקדשת לעבודותיו של ורנר פנטון, מבכירי המעצבים הדניים, שהלך לעולמו בשנה שעברה. עיקר פרסומו של פנטון בא בעקבות עיצובו של כיסא הפלסטיק הראשון שנוצר בתבנית אחת, ה- Panton Chair.

מאת: צילום:


 ב10-  באוקטובר תינעל בלונדון תערוכה שנפתחה ב17- ביוני, המוקדשת לעבודותיו של ורנר פנטון, מבכירי המעצבים הדניים, שהלך לעולמו בשנה שעברה. בטרם מותו הספיק פנטון לערוך את התערוכה שמתרכזת בנושא "צבע ואור". התערוכה יצאה לפועל תוך יוזמה משותפת של מוזיאון העיצוב בלונדון ומוזיאון "ויטרה" לעיצוב.פאנטון, שעבד שנים רבות במחיצתו של ארנה יאקובסון )והשתתף בעיצוב כיסא הנמלה המפורסם של יאקובסן(, הושפע מאוד מתורת הצבע שפותחה על-ידי ענק הספרות הגרמני גתה, וכן ממורי הבאוהאוס קנדינסקי ואיטן. הוא האמין שכמו המוסיקה, יש לצבע כוח שחודר עד עומק נשמתו של האדם, ובמקביל יכול להשפיע על הגוף כולו. "אדם יושב ביתר נוחות על מושב שצבעו מוצא חן בעיניו", נהג לומר. בעקבות גתה, שצבע כל חדר בביתו שבווימאר בגוון אחר, חולקה גם התערוכה על פנטון לשמונה חדרים, שכל אחד מהם בצבע אחר. החפצים והאריגים שעיצב פנטון מאורגנים לא על פי ההופעה הכרונולוגית שלהם או על פי הסגנון והחומר שלהם, אלא על פי צבעם.עיקר פרסומו של פנטון בא בעקבות עיצובו של כיסא הפלסטיק הראשון שנוצר בתבנית אחת, ה- Panton Chair. אולם הוא יצר כמה וכמה כיסאות מעניינים ויפים נוספים, תמיד בטכנולוגיות ובחומרים חדישים )פלסטיק, פיברגלס, פלקסיגלס, אריגים סינתטיים(, וכן חללי פנים רבים, בין השאר את משרדי כתב העת "דר שפיגל" הגרמני. 

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה