כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  יריד הרהיטים של קלן – מינימליזם ופונקציונליות

יריד הרהיטים של קלן – מינימליזם ופונקציונליות

יריד הרהיטים בקלן כלל השנה גם תערוכת תאורה. מיקומו של היריד משפיע מאוד על תוכנו, לכן נתמקד בהדגמה של עיצוב גרמני. ברהיטים ניכרה נטייה למינימליזם ולפונקציונליות, לרהיטים קלים בצורה ואף במשקל.

מאת: צילום:


 יריד הרהיטים של קלן :Koln Messe מינימליזם ופונקציונליותיריד הרהיטים בקלן כלל השנה גם תערוכת תאורה. מטבע הדברים, מיקומו של היריד משפיע מאוד על תוכנו, ובין 1,644 הספקים שהציגו את מוצריהם בתערוכה רבים יותר היצרנים הגרמנים מאשר בכל תערוכה אירופית אחרת. לכן נתמקד בהדגמה של עיצוב גרמני – למרות שהאיטלקים הראו בקלן נוכחות מרשימה, וכך גם הצרפתים, הספרדים, ושאר היצרנים מ46- מדינות.פרט נוסף שיש לקחת בחשבון: היריד פונה בעיקר לקהל הגרמני, ולכן קרוב לוודאי שגם יצרנים מחוץ לגרמניה מראים לקהל של קלן את מה שהם חושבים שמתאים לו. את סיכום המגמות העיצוביות הבולטות ביותר ביריד נחלק לסוגי פריטים, לחומרים ולצורות. ברהיטים ניכרה נטייה למינימליזם ולפונקציונליות, לרהיטים קלים בצורה ואף במשקל.העץ הכהה עדיין בשימוש, אבל השנה נראו יותר ויותר עצים קלים ובהירים )ביץ’, מייפל, אשה( ואף תחילתה של מגמה חדשה-ישנה – לכסות את העץ בלכה לבנה ומבהיקה. גם האלומיניום בלט מאוד השנה ברהיטים, וכמו כן – זכוכית חלבית, לעתים כאלמנט שלם )דלתות הזזה מזכוכית בארונות( ולעתים בשילוב עם חומרים אחרים. מבחינת הפונקציונליות – הרהיטים המשנים צורה ומשלבים בתוכם אלמנטים שונים המשיכו לבלוט גם השנה: שולחנות אוכל ניתנים להגדלה, ספות ההופכות למיטות, ואפילו כורסאות עם משענת-ראש שבתוכה חבויה מערכת סטריאו.בתערוכת התאורה ניכרה תופעה שראינו גם בתערוכות אחרות: עולם הצורות מתעשר בעיקר בתחום זה. מעצבים בעלי דמיון מוצאים בגופי תאורה כר נרחב לניסיונות בצורות ובחומרים. ביריד קלן בלטו דווקא הצורות הגיאומטריות והשפעות ממעצבי ה"באוהאוס". התאורה עצמה – רכה, רומנטית, נקודתית. גם כאן בלטה הזכוכית כחומר-גלם פופולרי, שקופה או אטומה, לבנה או צבעונית. מנורות השולחן המתכווננות לנוחות המשתמש עדיין פופולריות, ובמיוחד אלה הקטנות או גדלות בשיטת הטלסקופ. 

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה