כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  כוכבים בשמי מילנו

כוכבים בשמי מילנו

פטריציה אורקיולה מעצבים בתערוכה במילנו מנסים שוב ושוב לנגוס או אפילו לערער את מעמדו של המינימליזם, שנהנה משלטון רב שנים בעולם העיצוב. מגמה זו ניכרת כבר שנתיים.

מאת: צילום:


 "אחרי כל אותן שנים של עיצוב חמור סבר ונקי אנחנו לא צריכים פתאום להפוך להיות בארוקיים", אומרת הארכיטקטית והמעצבת הספרדייה פטריציה אורקיולה, Patricia Urquiola שנראה שהעיצובים שלה צצו בכל מקום בתערוכה האחרונה. "אנשים הם אינטליגנטיים מספיק להבין עיצוב שאינו מנסה יותר מדי להיות מצחיק או למשוך תשומת לב בכל מחיר. רבים מאתנו חוששים לעשות דברים מתוקים ופשוטים יותר". השולחן של אורקיולה לחברת קרטל מתאים בהחלט לתיאור הזה. במבט ראשון, השולחן הקטן והנמוך נבלע על ידי חפצים או אבזרים ניאו בארוקיים כמו של פיליפ סטארק ופרוצ’יו לאוויאני שהוצבו בחזית התצוגה של קרטל. אבל המתבונן מקרוב יוכל לראות שבעיצוב שלה יש כנות ועדינות אמיתית הנעדרת מעבודותיהם של רבים אחרים.פטריציה אורקיולה היא אחת המעצבות-כוכבות הנדירות בעולם שהוא גברי ברובו. מאז 1996 היא מעצבת לחברות הגדולות ביותר באיטליה: מורוסו, בי אנד בי, די פדובה, פוסקריני ומולטני. ב-2003 הוכתרה כמעצבת השנה של המגזין "אל דקוריישן" ואנחנו פירסמנו עבודות שלה בגיליון 81 וראיון בלעדי איתה בגיליון 86. השנה כבר היתה אחת הכוכבות הגדולות של התערוכה.במורוסו הוצג הכיסא של אורקיולה הנקרא BLOOMY, שצורתו מעידה על האופטימיות שלו בדיוק כמו שמו – פורח. הוא נעשה, מספרת אורקיולה, בהשראה של עלי הכותרת של כמה פרחי מדבר שראתה כשעבדה על עיצוב מלון בפאלם ספרינגס, קליפורניה, פרויקט שלא הושלם.לשאלה מהי נקודת הכוח שלה, לדעתה, היא עונה: "למעשה אני יותר ארכיטקטית מאשר מעצבת. אני מניחה כל מוצר בהקשר ספציפי. אני אף פעם לא יוצרת רק כיסא או מנורה, לעתים קרובות אני חשה את כל החלל שבתוכם הם ניצבים, כמו את היחס שלהם לחפצים אחרים בחלל הזה. בגישה כזו אני לא ננעלת על פרטים טכניים, שנפתרים ממילא בסוף. מה שחשוב הוא השפה הכוללת".

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה