כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  להכות בברזל – אייל רוזן, אמן נפחות וחישול בברזל

להכות בברזל – אייל רוזן, אמן נפחות וחישול בברזל

עלים, פרחים ובעלי חיים מופיעים בעבודות הברזל של אייל. אלמנטים מפורזלים כמוהם כיצירות פיסוליות דקורטיביות, המשוות לרהיט ולבית מראה וסגנון יחודיים.

מאת: צילום:


עלים, פרחים ובעלי חיים מופיעים בעבודות הברזל של אייל. אלמנטים מפורזלים כמוהם כיצירות פיסוליות דקורטיביות, המשוות לרהיט ולבית מראה וסגנון יחודיים.אייל רוזן, אמן נפחות וחישול בברזל, מתגורר ועובד במושב רם און שבחבל התענכים. אייל למד בעבר אצל אורי חופי בעין שמר ולאחר מכן עבד בסדנא האומנותית של הנפח בועז יכין ובחברה ל"יצירות ברזל" בהוד השרון.כיום יוצר אייל ידיות מפורזלות, מעקות מפוסלים, סורגים, שערים ופרטי ריהוט שונים מברזל. הטבע משמש כמקור השראה עיקרי בעבודותיו: "אני אוהב לעשות דברים "חיים" – פרחים, צמחים ובעלי חיים, אני יושב מול הפרחים ומנסה לתרגם את צורתם בברזל". פרחי הלילייה היפים, מוטיבים צמחיים אחרים וגם ראשים של בעלי חיים מופיעים ברוב עבודותיו.חומרי הגלם לכל אלו הם מוטות ברזל מסוגים שונים, כאשר את העבודה מתחיל אייל מסקיצות ושרטוטים של הרעיון, שלאחר מכן הוא מעבד בחומר רך: חימר או פלסטלינה. "הברזל הוא חומר קשה, ולכן חשוב לי להגיע אליו לאחר שאני יודע מה אני רוצה ליצור ובאיזו דרך ". רוב העבודות נעשות בהזמנה, ויחד עם הלקוחות מתכנן אייל את הפריט בהתאמה לעיצוב הבית."עיקר הענין שלי בברזל בא מנטייה טבעית, מהנשמה. אני אוהב את החומר ומחובר אליו. זהו חומר קשה וגם רך כשהוא מתחמם, ולעבודה איתו יש אופי וקצב מיוחד ". 

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה