כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  לפני ואחרי: בחדרי ילדים

לפני ואחרי: בחדרי ילדים

מאת: צילום:


מיטת קומתיים
מיטת הקומתיים היתה תנאי של הילדה הגדולה לעיצוב החדר. המיטה, התופסת חלק ניכר מהחלל, היתה עוגן עיצובי וקבעה את סידור החדר. רגלי המיטה קוצרו כדי להתאימה לתקרה, שאינה גבוהה במיוחד, והיא נצבעה בצבע קיר טמבור סופרקריל סגול, בגוון בהיר מזה של הקיר. הכנסת המיטה הגבוהה לחדר הכתיבה שינוי במיקום הגוף תאורה. המנורה, שהיתה תלויה במקור מהתקרה, השתלשלה קרוב מדי למיטה ובמרווח לא בטיחותי ממנה. בנוסף לכך, הסתירה המיטה את רוב האור שבא מלמעלה. הפתרון – מנורה צדית בעלת שלושה ספוטים שניתן לכוון לפינות שונות של החדר ולהאירן.

שידה
ענת מאירוביץ כהן, אמנית ומחדשת רהיטים, הפיחה חיים בשידה הישנה. 
השידה שהיתה מצופה בפורמייקה לבנה נמשחה בצבע בסיס ונצבעה בצבע טמבור סופרקריל לקירות בגוון סגול כהה. מאירוביץ כהן הדביקה על השידה חרוזים צבעוניים ופרוות סגולות והעניקה לה מראה רענן וצבעוני.

פינת אירוח
את השטח שנוצר מתחת למיטה הפכנו לפינת אירוח נעימה.
פינת ההסבה עשויה ממזרון בצורת ח' המצופה בבד פרוותי כתום שניתן להסירו ולכבסו. הצבע הכתום, המופיע גם בפוף הוויניל בפינת החדר, מוסיף כתם בהיר ומאיר את הצבעים הכהים בחדר. על פינת ההסבה פזורות כריות צבעוניות עשויות ויניל ופרווה ובמרכזה לב המשמש שולחן.
לביצוע פינת האירוח פנינו אל חברת שוורץ פרוות. בשנים האחרונות הרחיבה החברה את עיסוקיה ולצד מכירת בדים ופרוות היא מייצרת עיצובים לבית. בחנות בנחלת בנימין בתל אביב אפשר למצוא פופים, שמיכות טלוויזיה, כיסויי מיטה, כריות ושטיחי פרווה שניתן לקנות בהזמנה ובהתאמה אישית.
להשלמת המראה הדינמי של החדר הוספנו כורסה כתומה, שטיחוני לבבות ושטיח בכתום ואדום לפינת הישיבה.

פינת אירוח
פינת האירוח הקטנה, הניצבת במקביל למיטה, מורכבת משולחן קטן בצבע ורוד מסטיק ומנורה תואמת, כורסאות באוף-וייט ובוורוד ושטיח פרווה סגול.

וילונות
חברת מ.ליבק אורגד בע"מ, המתמחה ביבוא ושיווק בדי וילונות וריפוד, נרתמה לעזרתנו בבחירת הווילון המתאים לכל חדר. לחדר הילדה הגדולה נבחר וילון רומאי לבן בטקסטורת עיגולים המאזן את אינטנסיביות הצבעים בחדר. לחדרה של הצעירה הותאם וילון בד וואל באוף-וייט המשרה בחדר אווירה נינוחה ורומנטית, כיאה לחדרה של נסיכה.

חידוש הארון
ארון הבגדים הישן עבר מהפך. האם חשבה להיפטר מהארון המשעמם, אולם טיפול יצירתי בצבע של ענת מאירוביץ כהן שינה את צורתו ואופיו של הארון והפך אותו לרהיט המעניין ביותר בחדר. מאירוביץ כהן הוסיפה לארון הישן תבליטים בצורת עלים על ידי מילוי משחת עיצוב בשבלונות. אחר כך הונחה על הארון שכבת פריים והוא נצבע בוורוד מסטיק, חלק מהתבליטים שויפו, וצבעם המקורי, הלבן, נחשף כדי להשיג מראה עתיק. מאירוביץ כהן הוסיפה ורדים סגולים משבלונות )המופיעים גם בין המעוינים על הקירות(, חרוזים, קריסטלים ושאר נוצצים. ידיות הארון הישן הוחלפו בידיות בצורת דג. להשלמת המראה הרומנטי של הארון חיברנו בד תחרה לוויטרינות.

את השידה והארון "החיינו" באמצעות החרוזים והקריסטלים של אבגד, יבואנית ויצרנית של חלקי תכשיטים ואביזרי אופנה.

חזרה לעמוד חדרי ילדים או למאמר עיצוב חדרי ילדים.
 
 

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה