כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  מדרגות עם קו עולה

מדרגות עם קו עולה

כשקיבל אילן נבון הזמנת עבודה מגולדרס גרין, הוא חשב שמדובר בשכונה חדשה בפתח-תקווה, כי להזמין יצרן ישראלי להקים מדרגות בקוטג' לונדוני, זה כמו להזמין שף אנגלי להכין חומוס בישראל- קו נבון.

מאת: צילום:


באנגליה, מולדת הקוטג' , מככב גרם מדרגות כמעט בכל דירה, ולהזמין יצרן ישראלי להקים מדרגות בקוטג' לונדוני, זה כמו להזמין שף אנגלי להכין חומוס בישראל. כשקיבל אילן נבון שיחת טלפון מגולדרס גרין, הוא חשב, שמדובר בשכונה חדשה, הנבנית ליד פתח-תקווה, ולא תיאר לעצמו מה צופן לו העתיד.ומעשה שהיה, כך היה: מגזין "בנין ודיור" הגיע לידיה של יהודיה חביבה משכונת גולדרס גרין בלונדון, ובין עמודיו פרסום של חברת "קו נבון". היא ראתה, התלהבה, והזמינה את אילן נבון, בעל החברה, ללונדון להקים מדרגות בביתה.אילן הגיע ללונדון, לקח מידות מדויקות, תכנן שני גרמי מדרגות ספיראליות, את העבודה ביצע במפעל בישראל, ולאחר חודש ימים יצא צוות ישראלי לבצע את ההרכבה בבית המזמינה הלונדונית. תוך מספר שעות ביצעו את ההתקנה בהתלהבות ובחיוך  לשביעות רצונה המלאה של הלקוחה. בעקבות הזמנת העבודה הראשונה הבין אילן, שלונדון דווקא כן מחכה לו; ההזמנה הראשונה גררה אחריה הזמנות נוספות, שאף יצאו מגבולות לונדון. האחרונה יצאה בימים אלה לבריסטול. אילן נבון כבש את אנגליה, אך אינו זונח את לקוחותיו הישראלים, שנהנים ממנו מאז שהקים את חברת "קו נבון" לפני 28 שנים.גם כאן, בישראל, החל אילן לעלות במדרגות בזכות אישה אחת:עם שחרורו מהצבא עבד כמסגר סטנדרטי.  יום אחד הזמינה אצלו מורתו לשעבר גרם מדרגות לביתה, אף, שהיה ברור לה שאין לאילן מושג בייצור מדרגות. בעבודה קשה ובלימוד עצמי מקיף ביצע אילן את העבודה אצל המורה בהצלחה רבה, ומאז פתח את " קו נבון", והתמקד אך ורק בייצור מדרגות. בתחילה הייתה פעילות החברה מצומצמת. העבודה בוצעה מסדנת מסגרות קטנה ללא מערך שיווקי, וכמעט ללא ניהול. אילן עשה הכל – מודד, מתכנן, מבצע ומתקין. בשנת 1992 הצטרף למפעל ארז נבון, אחיו הצעיר של אילן. הזמנות החלו להגיע מכל חלקי הארץ, צוות העובדים גדל, שיטות העבודה שופרו, והחברה החלה לשגשג. בעזרת הידע הטכני וכשרון ארגוני מעולה הם הפכו את "קו נבון" מסדנא קטנה לחברה המובילה לייצור מדרגות בישראל. שנתיים השקיע ארז בחברה, עד שתאונת דרכים קטעה את פועלו.אילן לא שוכח לעולם את תרומתו של ארז לחברה. הוא גם לא שכח את שירלי,  מי שהייתה חברתו של ארז באותם ימים . בעידודו של אילן למדה שירלי אדריכלות, ועם תום לימודיה חזרה לחברת "קו נבון", והמשיכה את דרכו של ארז בקידום החברה.נכון להיום, שירלי ממונה על כל התוכניות, המגיעות ל"קו נבון", מבקרת, מייעצת ומאשרת תוכניות לביצוע., וגם שתי בנותיו של אילן, פנינית ומעיין, עובדות בחברה. עד היום, אין אילן מוותר על לקיחת המידות בעצמו  בכל פרוייקט ובכל הזמנת עבודה.  דגם המדרגות, שנבחר על ידי הלקוח, מתוך המוצגים באולם התצוגה, מועבר לאדריכלית החברה, ויחד עם המידות שאילן הביא, ותוכניות האדריכל )אם יש( היא מעבדת את כל הנתונים, ומציגה תוכנית מבט, בשרטוט, המסביר במדויק איך המדרגות ייראו, ורק לאחר, שהלקוח מאשר בחתימתו את התוכניות, מועברת ההזמנה לביצוע.חודש ימים מיום קבלת האישור, המדרגות מוכנות. במהלך אותו חודש דואג הלקוח להכין את המקום להתקנת המדרגות, על פי ההנחיות של אילן.ביום ההתקנה, שנקבע עם הלקוח, מגיע צוות מיומן של חברת "קו נבון", ותוך 4.5 שעות מסתיימת  ההתקנה ב- 0 תקלות.הליך ביצוע העבודה ושיטות ההתקנה מיושמות כבר 28 שנים, תוך שיפור מתמיד. לאחר כל התקנה יש הפקת לקחים וביקורת על כל שלבי הביצוע, תכנון, ייצור והרכבה. זאת על מנת ששום דבר לא יפריע לאילן ולצוות עובדיו להתקדם.

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה