כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  מוזיאון ישראל, ירושלים: מצדיעים לאיזיקה גאון

מוזיאון ישראל, ירושלים: מצדיעים לאיזיקה גאון

תערוכת המחווה לאיזיקה גאון ז"ל – איזיקה גאון שנפטר לפני כשנתיים, היה אמן, מעצב ואוצר. הוא היה מעמודי התווך במוזיאון, אוצר לאמנויות ועמד בראש האגף לעיצוב ולאדריכלות במשך שנים רבות.

מאת: צילום:


תערוכת המחווה לאיזיקה גאון ז"ל, שנפתחה באגף העיצוב של מוזיאון ישראל בירושלים ב-28.5.99, תימשך עד ה30.10.99-, וקהל חובבי העיצוב בארץ יוכל לחזות בעבודותיהם של 70 מהמעצבים והאדריכלים הגדולים בארץ ובעולם, ששלחו למוזיאון מיצירותיהם, וחלקם אף תרמו את העבודות. איזיקה גאון שנפטר לפני כשנתיים, ב5- באוגוסט 1997, היה אמן, מעצב ואוצר. הוא היה מעמודי התווך במוזיאון, אוצר לאמנויות ועמד בראש האגף לעיצוב ולאדריכלות במשך שנים רבות. חלק ניכר מהאוסף הקבוע של המוזיאון נתרם לו תודות לקשרים החמים המיוחדים שרקם איזיקה גאון עם מעצבים נודעים בעולם, ובמיוחד באיטליה.בין העבודות הבולטות בתערוכה: אופנוע שעוצב עבור "ימאהה" בידי המעצב קנג’י אקאון, סיכה שעוצבה בידי אטורה סוטסאס, עבודות זכוכית של דייל צ’יהולי, גופי תאורה, תכשיטים, אריגים ובדים, תוכניות ומודלים אדריכליים ועבודות של אנצו מארי, פרנק גרי, אכילה קסטיוליוני, דן רייזינגר, יעקב קאופמן, זליג סגל, אל מנספלד פיליפ בולקיה, אסתר קנובל ואחרים. אוצרת התערוכה הם נירית נלסון ומעצבה הוא חנן דה-לנגה. 

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה