כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  מפסלים באור

מפסלים באור

לצד גופי תאורה שקועים וחבויים, המאירים ומבליטים בתחכום צנוע אזורים חשוכים ואלמנטים אדריכליים חשובים, מופיעים בהבלטה וממקדים אליהם את מלוא תשומת הלב, מנורות ענק – גופי תאורה פיסוליים המעוצבים ומותאמים לממדי החלל. אלה הופכים לאלמנט מרכזי בולט המזוהה לא פעם עם המקום כולו ומעניק לו את צביונו המיוחד.גם כאן, אנו מגלים, יש לא מעט מקומות בילוי עם גוף תאורה ייחודי המהווה ציר מרכזי בחלל. יצאנו לצלם כמה מן המקומות האלה.

מאת: צילום:


 דוגמה יוצאת דופן בממדיה ובחשיבותה, המחזקת את המגמה הרווחת כיום, היא פסל התאורה הענקי שעיצבה איילה צרפתי לבניין המרכזי בפארק האוקיאונגרפי בוולנסיה. מלבד יופיו יצר הפסל המרחף בין שתי קומות ומזכיר להקה של צלחות מעופפות (ראו גיליון 85), גם חסימה ויזואלית ואקוסטית. ארמדה בנמל תל אביב. עיצוב: ירון טל גוף התאורה מתפקד כציר מרכזי בחלל הבולט גם מהרחוב. הוא ממוקם מעל ללובי הכניסה העגול שמעליו מרפסת פתוחה המתפקדת כלאונג’ הסמוך לבר. גוף התאורה נראה כמכסה שהתנתק מהמבנה וקפץ למעלה. הוא עשוי מעיגול גבס, קונסטרוקציית ברזל מכופפת ובד פליסה. בתוכו חבויה תאורה רכה הניתנת לעמעום בהתאם לאווירת המקום.   לאונג’ בר “סלונה”. עיצוב: סטודיו רוט-טבת לעיצוב פנים השנדליפה (שנדליר + ליפה) משמשת כאלמנט מרכזי באולם הגבוה והארוך של המקום. “בשנדליפה מיצינו את הקונספט העיצובי של המקום : מזרח מתערבב במערב, רחובות השוק של פלורנטין פוגשים את אולמי השמחות של יפו”, אומרים המעצבים. סטודיו רוט-טבת מתמחה בעיצוב מקומות בילוי ליליים. במקומות אלה הם תמיד מחפשים חומרים שיפזרו או ישברו או יחזירו אור בצורה מעניינת. הליפה משמשת דיפיוזר מצוין, שמרככת את האור החד של נורת הליבון. אך כל זה לא ישווה להפתעה וההתלהבות של המבקרים במקום כשהם פוגשים את המוצר הזול והמוכר בשימושו החדש.   בית קפה “אפרטו” בתל אביב. עיצוב: שוקי פוגל מ”בעיקר מנורות” הגוף הפיסולי שעיצב שוקי פוגל הוא לב המקום. בעלי המקום ביקשו אובייקט בעל נוכחות, כזה שימשוך את העין. הגוף המזכיר מולקלות של ד.נ.א או אובייקט חללי אחר, עוצב במיוחד משרדי דולצ’ה וגאבאנה Dolce&Gabbana במילנו. אדריכל: פרוצ’יאו לביאני. את סגנון עיצוב בגדי האופנה שלהם, הקווים הפשוטים והלא מצועצעים, הביאו דמניקו דולצ’ה וסטפאנו גבאנה גם לעיצוב משרדי החברה במילנו. שחור, לבן ואדום הם הצבעים המאפיינים את עיצוב הפנים של המשרדים ובהתאמה לכך – גופי התאורה ( FLOS) עוצבו בהזמנה מיוחדת עבור הפרויקט החלוקה בין אזור העבודה למרחבים הציבוריים ניכרת בבחירת גופי התאורה. ללאונג’ עוצבה מנורת שנדליר מודרנית, ברוח קלאסית. “חצוצרות” זכוכית אדומות, אשר נופחו בעבודת יד, מקנות למקום מראה עתידני. בחדר תצוגת הבגדים נתלה שנדליר קלאסי יותר, בצבע שחור עם נורות המדמות נרות – המשדרות פאר ואסוציאציות של עבר מפואר.לבית הקפה הזה. המנורות עשויות פח ואלומיניום צבועים והגוף כולו כולל 18 כדורים.    

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה