כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  מצוינות בעיצוב

מצוינות בעיצוב

איתי פוטש, 25, סטודנט שנה ד' במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל, לא שמע על התיאוריה ששימוש יום-יומי בשעון מעורר עשוי לערער בהדרגה את שלוות הרוח.

מאת: צילום:


במסגרת שיעור במחלקה עיצב שעון מעורר המיועד להשכים אנשים המתקשים להתעורר. השעון, שממבט ראשון נראה כמו מנורת שרטוט סגפנית (ובשלבי העיצוב המוקדמים מאוד אף היה אמור להאיר ולא רק להעיר), מצויד ברמקול רב עוצמה הממוקם בחזיתו. הצלצול מופעל על ידי מנגנון השהיה (טיימר הלקוח מעולם המטבח), כך שהמשתמש מכוון את מספר שעות השינה הרצוי לו ואז מתחילה הספירה לאחור.הפרויקט זיכה אותו בפרס בתחרות , המתקיימת בגרמניה משנת 1954 ומעניקה מדי שנה בשנה פרסים על מצוינות בעיצוב, בדגש על עיצוב מוצר. לפני שנתיים נפתחה התחרות גם לסטודנטים. הפרויקטים הזוכים ייחשפו השנה בתערוכה בהנובר שתיפתח ב-18 במארס.הבחירות, הן הצורנית – רמקול ענק, הן הצבעונית – צבע אדום בעל נוכחות בלתי מתפשרת, והן הפונקציונלית – צורתו המגאפונית כמעט, המאפשרת את פיזור הקול בחלל ועוקבת אחר צורת הממברנה של הרמקול, משדרות את התקיפות שחיפש פוטש כדי לעזור למתקשים להתעורר באמצעים מעודנים יותר.

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה