כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  מקור הדברים

מקור הדברים

Musem Boijams Van Beuningen The Origin of Things רוב תערוכות העיצוב מציגות את המוצרים הסופיים. לא פחות מעניין הוא תהליך יצירת "הדברים", מרעיון ועד למוצר סופי. זהו, בקצרה, הרעיון שעומד בבסיס התערוכה "מקור הדברים".

מאת: צילום:


סקירה רחבה זו מתחילה בטפטים ובדים מן המאה ה-19 שעוצבו בידי ויליאם מוריס ומסתיימת ברם קולהאס שעיצב את החנות של פראדה בניו יורק. 30 פרויקטים נבחרו לשם כך. סקיצות עיצוביות, מודלים מקרטון ותוכנות מחשב מתקדמות – כל אלה חשיבותם אינה נופלת מהפרויקטים הסופיים בתערוכה הזאת. החומרים לקוחים מן המאגר העשיר של המוזיאון.ההשראה לתערוכה באה ממסמכים שהגיעו לידי המוזיאון לאחרונה, שעסקו בניסיון לשתף פעולה בין פרנק לויד רייט למוזיאון הזכוכית בלרדם (ראו כתבה במגזין 85). רייט אמור היה לעצב קו שלם למוזיאון, אך לבד מכמה אגרטלים, רוב הפרויקט נותר בחיתוליו. הסיבה לכך היתה נעוצה בטכנולוגיה הלא מפותחת של שנות העשרים, ודאי כשמשווים אותה למה שמתרחש היום. התקשורת בין רייט לבין לרדם נעשתה במודלים שנשלחו הלוך ושוב בספינות.כל אלה מציגים תמונה מאלפת על התהליך המייגע של ייצור חפצים. התערוכה מציעה הצצה נדירה לאחורי הקלעים של היסטוריית העיצוב במאה האחרונה.בתערוכה מוצגים עיצובים היסטוריים של ה.פ. ברלגה, תאודור בוגלר, ט.א.ס. קולנברנדר וגם מוצרים של מעצבים בינלאומיים עכשוויים כמו מארק ניוסון, מרסל וונדרס והלה יונגריס, המעצבת ההולנדית האוונגרדית.,Musem Boijams Van BeuningenThe Origin of Things ברוטרדם, עד 27 ביולי 2003.

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה