כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  סקץ' לונדוני

סקץ' לונדוני

היצירתיות הילדותית משהו של מוראד מזוז רב הכשרונות, המכונה בפי מכריו מומו, הביאו ליצירתו של Sketch הלונדוני. מזוז, מסעדן, טבח, סופר ודי-ג'יי, היה לסלבריטי בבירה הבריטית מאז הצלחת המסעדה שלו, MoMo, בשנת 1997. בזכות ההשפעה הרבה של שורשיו האלג'יריים והוקרתו למטבח הדרום אפריקאי מציע המקום חוויה בלתי רגילה, שאחראי לה צוות של מעצבים מהשורה הראשונה – כמו מרק ניוסון, רון ארד ויורגן ביי – ושפים (בראשם השף הפאריסאי המהולל Pierre Gagnaire).

מאת: צילום:


המיקום של סקץ', במרכז לונדון, היה עד לאחרונה לא מרשים במיוחד. המצב השתנה עם כניסת חנויות של מעצבים פופולריים לאזור – ולאחרונה גם סקץ'. המקום משלב, "בסיכון כלכלי גבוה", שתי מסעדות, שני ברים ובית קפה, שחלקם משנים את עורם ונהפכים לחדרי הרצאות וגלריות. הקומפלקס הזה נפתח בנובמבר השנה. המבנה המרשים, מהמאה ה-8, היה למשכנו של סקץ', תמורת קרוב ל-12 מיליון פאונד לאחר ששכן בו אולם התצוגה של כריסטיאן דיור. על עיצוב שני הברים שקד מזוז במשך ארבע השנים האחרונות. הבר המערבי ממוקם במרחק מדרגות מעטות מהכניסה. קירותיו נצבעו בחלקם העליון באדום עמוק מוברש והם נפגשים עם רצפה לבנה המתעגלת עם חזית הבר. הבר המזרחי מציע חללים אינטימיים יותר.גולת הכותרת של המקום היא חדרי הרחצה הקליידוסקופיים, בעיצוב מעצב התכשיטים Yaqub Mehbs. הם עשויים מזכוכית עתיקה בחריתת לייזר ועיטורי קריסטלים בוהקים של סוורובסקי. 12 חדרי רחצה נוספים, בצורת ביצים, פזורים ברחבי הבניין. בהמשך, חדר ההרצאות והספרייה. המעצב ההולנדי יורגן ביי עיצב, בדרך האופיינית לו, פריטי ריהוט קלאסיים ונתן להם משמעות חדשה על ידי שימוש בחומרים בלתי צפויים. בית הקפה היוקרתי מציג מיני מאפה קטנטנים המוצגים כקולקציית תכשיטים. סקץ' הוא ללא ספק מקום מפתיע, לא קונוונציונלי ומעל הכל, זוהי במה לאשליות ופנטזיות – מקום מתאים לבריחה מהמציאות הלוחצת.

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה