כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  עיצובים "זולים" – עבודותיו של גבריאל וסרמן

עיצובים "זולים" – עבודותיו של גבריאל וסרמן

גבריאל וסרמן, מעצב בוגר בצלאל, יוצר אלמנטים מעוצבים מחומרים זולים שנאספו בשווקים: מנורות של פרפרים צבעוניים או חמניות פלסטיק גדולות, ומתקנים לדיסקים מקרטון פשוט.

מאת: צילום:


קרטון, בטון, חוטי חשמל וקישוטים זולים הופכים לאלמנטים מעוצבים, בצירופים חדשים ומשובבים.גבריאל וסרמן, מעצב בוגר בצלאל, יוצר אלמנטים מעוצבים מחומרים זולים שנאספו בשווקים: מנורות של פרפרים צבעוניים או חמניות פלסטיק גדולות, ומתקנים לדיסקים מקרטון פשוט. "אני מנסה לעשות משהו מידי, מדברים פשוטים וזמינים", אומר גבריאל, "אני מנסה לקחת את החומרים ולהרכיב מהם משהו חדש על ידי קומפוזיציה אחרת ושינוי של מקום".  ואכן, הדברים הזולים והמוכרים הללו מקבלים בידיו של גבריאל מראה שונה ותפקיד אחר.לדוגמא, קרטון אריזה פשוט שהופך למתקן דיסקים שימושי ויפה. את הקרטון, לדבריו, ניתן להכניס לבית כרהיט או כאלמנט עיצובי אחר במחיר זול . אחדים ממתקני הדיסקים משאיר גבריאל בצבע הקרטון הטבעי, ועל חלק מהם מודפסות תמונות שונות מתוך עטיפות דיסקים."במציאות הים תיכונית שלנו", מסביר גבריאל, "תפקיד המעצב הוא לנסות ולהתחבר לצרכים האמיתיים והיחודיים של החיים כאן, צרכים פונקציונלים שמותנים בשלל גורמים מקומיים כמו: אקלים, תרבות, כלכלה, אסתטיקה ועוד. בעבודה שלי אני משתמש בחומרים יום – יומיים, שאנו נתקלים בהם כל הזמן ולרוב מתעלמים מהם, כמו: קרטון, בטון, חוטי חשמל ועוד.הדימויים הויזואליים שלי לקוחים אף הם מן הרחוב: מרזבי מים, ברזים דולפים, קירות מתקלפים… דימויים שהם "מכוערים" אולי, אך על ידי עידונם ותוך מתן תשומת לב לפרטים, ניתן ליצור אווירה ביתית ואסתטית, שמשתלבת בהרמוניה עם הסביבה והחיים כאן".

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה